Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen okai...

Szerintetek milyen okai lehetnek annak, hogy valakinek a szülei nem támogatják, hogy 30 évesen 9+ évre beüljön az iskolapadba, ha?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy férfi, aki jelenleg 28 éves…

16 éves kora óta, vagyis 12 éve folyamatosan dolgozik.

Kezdetben volt, hogy csak diákmunkát végzett, meg olyan is volt, hogy nem bejelentetten dolgozott.

De 9 éve dolgozik főállásban, ezalatt 3 alkalommal léptették elő…

Tehát már az alkalmazotti fizetése is a magyar átlagkereset felett van.

Soha nem kellett költenie semmire…

Ezt a szüleinek köszönheti, mert végig eltartották és a fizetése teljes egészét eltehette.


19-20 éves kora között elment egy évre egyetemre, a szülei kérésére, ahol teljesen jól teljesített, annak ellenére hogy részmunkaidőben mellette is dolgozott.


Azért hagyta ott, mert nem tetszett neki és nem akarta, hogyha mondjuk később hagyja ott emiatt, akkor vissza kelljen fizetni az állami ösztöndíjat.

Inkább azt mondta az első évnél, hogy Ő otthagyja ezt a szakot, amit a szülők erősködése miatt választott.


23 évesen elkezdett egy vállalkozást, pontosabban már előtte de nagyon minimális befektetéssel (amit félretett pénzéből állt, természetesen) ekkortájt kezdett jövedelmezni.


Pár évvel később ez már annyira jól jövedelmezett, hogy a KATA keretét majdnem átlépte… Persze voltak szerényebb évek is, de alapvetően jobban keresett a vállalkozásával mint a munkájával.

Úgy, hogy mindössze heti 2 napot kellett vele foglalkoznia…


Viszont valamivel több mint egy éve abbahagyta, kreativitás hiánya miatt… Illetve a munkáját is tervezi otthagyni 30 körül.

Azért csak akkor, mert nemrég pont mielőtt kilépett volna, felajánlották neki a 3. előléptetést és Ő elfogadta, akar ebben a pozícióban is 2 év tapasztalatot, hogyha vissza akar térni egyszer a versenyszférába, akkor minél több tapasztalatot tudjon felmutatni…


Viszont azt találta ki, mivel kezd már kiégni a munkába, és barátnő sem jön neki össze, hogy 30 évesen elmegy egy bölcsész szakra és szeretne egészen a PhD-ig eljutni…


Most anyagilag ott tart, hogy van egy 2 Pestmegyei lakása, melyek messze nem luxus ingatlanok, de mindek kettő ki van adva és bőven van rá kereslet… (Ő a szüleinél él)

Ezen kívül van közel 10 millió forintja bankban és a 79 éves nagypapája vidéki házát is neki ígérték a szülei…


Tehát nem úgy néz ki, hogy anyagi problémái adódhatnának a közel jövőben, főleg hogy abszolút minimalista életet él.


Nem vesz márkás ruhákat és semmilyen felesleges dologra nem költ.

Még okos telefonja sincs, a laptopja 6 éves.

Az egyetlen hobbija az olvasás… De még a könyveket is lekalózkodja és egy több éves, akkoriban legolcsóbb E-book olvasón olvassa.


Szóval tényleg nagyon spórolós.


És üthetné a vasat amíg meleg, gyarapíthatná a vagyonát, de Ő ebbe belefáradt és tanulni szeretne…

Nem azért, hogy azzal jobb karrierhez és magasabb fizetéshez jusson, hanem mert érdekli az adott szak.


Viszont a szülei nagyon ellenzik.


És ez a kérdés, főleg talán szülőkhöz.


Egy ilyen helyzetben miért elemezheti egy szülő az ilyen jellegű ambícióit a fiának?


Ti elleneznétek?


UI:


Nem véletlen az egyes szám harmadik személy, én nem a szóban forgó illető vagyok!


És éppen ezért nem biztos, hogy minden infó stimmel, de a lényegesebb dolgok biztosan…



2021. jún. 12. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésre válaszolva:

Azért nem támogatják, mert nem ez az élet rendje, úgy vannak vele, hogy már elkezdtél egy életet, éld azt, költözz el a fenébe és ne a nyakukon ülve tanulj végig, mert gondolom ők is értik, hogy a koli necces tud lenni.

De én azt nem értem, hogy hogy a fenébe nincs egy közel 30éves férfinak igénye a külön életre. Értem én, hogy ki se lép a szobájából és nem is nagyon érintkeznek és nagyon egyszerű úgy az élet, hogy főznek/mosnak/takarítanak (a közösen használt helyeket) rád, vagy ha csinálnod is kell házimunkát az is minimális, de hogy tényleg ennyire ne akarj önálló lenni az az én felfogásommal, aki már 15évesen vágyott erre (egy teljesen normális családban) ez szörnyen feldolgozhatatlan.

A koli nem tudom milyen lesz, olvastam a korábbi hozzászólásokat, írtad, hogy fizetni akarod meg írták, hogy volt már 30+ -osra példa és jó fej volt, haverkodott, de nem tudom. Tudva azt, hogy nem volt barátnőd és valószínűleg barátaid sincsenek/voltak nagyon, így nem hiszem, hogy pont az a fajta leszel, aki majd olyan jól elboldogul a fiatalsággal, főleg, hogy írtad, hogy okostelefonod sincs, így a mai világ technológiáját/trendjeit sem követheted gondolom. Nemes egyszerűséggel unalmas leszel számukra, te leszel ott a papi, aki az elején fun lesz, aztán majd mindenki hagyja a francba mert másik generáció, meg közel életképtelen (már ne haragudj, de komolyan).

A becsajozást sem tartom reálisnak, bár természetesen mindig van az a pénz, ami miatt összejössz olyannal, akivel alapból nem tennéd (szintén ne haragudj, de még egy hülye sem lenne veled hosszú távon annyira 0vagy érzelmileg illetve nem fog veled kellő közös pontot találni), de azok a gazdag palik is már olyan kórban szoktak lenni, akik már közel vannak a halálhoz, de meg még nem vagy ilyen. Meg írtad, hogy az egyedül lét sem tragédia számodra, így gondolom nem jönnél össze ilyennel. Másrészről pedig, ha lenne erre hajlandó lány, nem hiszem, hogy kommunikálsz annyira jól, hogy mégis összejöjjön.

Ettől függetlenül ha úgy vagy vele, hogy neked ez így oké, hogy elmégy koliba vagy valamelyik lakásodba/nagyapádéba, és feléled a pénzedet, akkor csináld nyugodtan és örülj, hogy megteheted. Ha a szüleid ennyire nem támogatják, akkor költözz el tőlük erre a másfél évre is, aztán annyi, onnantól nem szólhatnak bele semmibe.

2021. jún. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen sose fog baratnot talalni.
2021. jún. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:
85%

A kérdés leírásának végén még azt említetted, hogy az a csekély mennyiségű információ sem biztos, amit az illetővel kapcsolatban leírtál. Ezzel szemben később elég sok szaftos részlet derült ki az említett személy lelki világáról, ambícióiról és szépen érveltél amellett, hogy az illető miért szeretné úgy és azt csinálni, amit. Ez szerintem nagyon átlátszó így és számomra bűzlik az egész. Nincs itt semmi féle harmadik személy én úgy érzem.


Azt sem értem, hogy mi késztetett arra, hogy feltedd ezt a kérdést. A szüleid vagy a képzelt személy szüleit kérdezd meg, hogy miért nem támogatják az említett törekvéseket.(Viszont amilyen jól le tudod írni a másik embernek a helyzetét és legbelső motivációit, te kérdés nélkül is választ tudnál adni magadnak... Persze tudjuk, hogy te vagy az a harmadik személy.)


Ha nem támogatják akkor sem lesz semmi, mert egyszerűen beköltözik az egyik ingatlanba a kettő közül és vígan elél az egyetemi évei alatt. Nem tudom így milyen probléma lehet. A szülők igazából érthető módon nem támogatják a bevételmaximalizálásod.

Ott a két albérlet, a szülők nyugodtan érezhetik úgy, hogy már elég támaszt nyújtottak és nincs égető szükség arra, hogy nálluk lakj. Nem halsz éhen a tanulmányaid alatt akkor sem, ha el kell költöznöd... bocsánat, költöznie.

Az illető(vagyis te), már így is sokkal jobb anyagi háttérrel indul, mint az egyetemisták 90%-a.

A legtöbb egyetemistának egy szem lakása sincs, a szülei pedig az ország másik végében laknak rosszabb esetben.


TANULJ! Ott van két lakásod, 1000x nagyobb háttered van mint a legtöbb szülő álltal támogatott egyetemistának és több lakásod van, mint a korodbeliek nagyrészének( lassan 3 ). Nem értem, hogy nem érzed az eddigi támogatást?

Van egy háttered. A szüleid csak annyit akarnak, hogy nélkülük építsd tovább a jövőd. Nehezebb lesz?

Már lakásod van, nem kevés passzív jövedelmed van( 100+ezer gondolom/lakás ). Persze, hogy nem sajnálnak "kitenni" a szülők a saját ingatlanodba( nem az utcára ).


Örülnék, ha kapnák egy lakást és havi 100 ezret potyapénz és mellette ott lenne csak úgy 10 millió a számlámon megtakarításnak.

A legtöbb 30 és 40 éves is örülne ennek. Fél magyarország örülne ennek (szerintem).


Maximum lelki támogatásban lehet hiány.

2021. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon menő, hogy tovább akarsz tanulni, én 28 évesen kezdtem az egyetemet munka mellett. A koliról én is lebeszélnélek, egy rakás ember egymás hegyén-hátán, nekem eszembe se jutott volna odamenni, mert introvertáltként pocsék lehet, egy aspergeresnek még inkább.
2021. jún. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:
69%
Menjen. Egyértelmű. A rendszerbeli élete rendben van. Egy életre elintézve az anyagi jólét. Innentől kezdve élhet. Felfedezheti magát. Bár előbb önismeretet kéne gyarapítani, majd utána menni azok felé, amik érdekelnek, de ez van.
2021. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!