Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet felnőttként...

Hogyan lehet felnőttként leválni a túlgondoskodó szülőkről?

Figyelt kérdés

Egy olyan családban élek, amit egy családi vállakozás tart össze, minden beszédtéma ekörül forog, minden közös élmény ehhez kapcsolódik. Apám csak a munkájának él, anyám egészsége pedig romlik, nem bírja az iramot. Ki akarok szakadni ebből, mert nem ezzel akarok foglalkozni, és azt is érzem, hogy nagyon káros az egész családi működés, de azt hiszem, a zsigereimben féltem anyámat, úgy érzem, közel kell maradnom hozzájuk, ha valami történne, és emiatt bűntudatom van, ha el akarok távolodni. Nevetséges az egész, mert 30 leszek lassan, mégis teljesen úgy érzem, hogy magyarázkodnom kell a döntéseim meg az életem miatt nekik. Az én apám is azok közé tartozik, akik mindig azt mondják, hogy mindent értem, értünk csinált, de egyrészt nekem ez teher, másrészt pedig ezzel együtt el lettem hanyagolva, magamat kellett nevelnem, és mindenféle szorongásos zavaraim támadtak ezek miatt a nem tisztázott határok és feltételek miatt.


Most már ott tartok, hogy több gyógyszerezésen is túl vagyok, sorra járok terápiákra és folyton az öngyilkosságról fantáziálok, mivel egyedül vagyok és alig van valami, amit felépítettem volna az életemben. És még mindig bűntudatom van feléjük. Mit csináljak? Hagyjam őket faképnél egyik napról a másikra? Hogyan építsek így saját életet magamnak?


2021. jún. 13. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk költözz el valahova.
2021. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Megtörtént. De ezzel sem változott túl sok minden.
2021. jún. 13. 22:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyudat láthatóan nem tudod azzal se megvédeni ahogy a dolgok most vannak, csak rámentek mindketten.
2021. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sorra jársz terápiákra? Akkor hogy a fenébe kérdezed itt a gyakorin, hogy mit csinálj? Mire jutottatok a terápiákon?

Egyébként nyilván egyértelmű, hogy a saját életedet kell élned a saját ízlésed szerint, a szüleidet pedig hátrahagynod, mert nem vagy felelős értük, amíg önellátók. Az anyádért sem. Nem tudod megmenteni, és nem dobhatod oda magadat áldozatul az ő jóllétéért (ami ráadásul nem is hozna ilyen eredményt). A terápiákon nem ide lyukadtatok ki?

2021. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem, hogy X db pszichológus és pszichiáter után mit tudnánk mi tanácsolni.
2021. jún. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hátha van valaki, aki ugyanebben a cipőben jár, és már levált. Más az, aki megélte, mint egy külső tanácsadó. Meg elég sokára jöttem rá, hogy ez a fő probléma.
2021. jún. 13. 23:37
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nagyon lehet leválni, legalábbis az ő fejükben ez nem létezik..ha akarod holnap írok privátot erről.
2021. jún. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, hogy mit takar náluk a túlgondoskodás? Fejtsd ki bővebben. Csak mert van egy családi vállalkozás, az még nem ok arra, hogy ne tudj önálló felnőttként létezni.
2021. jún. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7: Várom a privátot!
2021. jún. 14. 08:31
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én értelek és az egyetlen megoldás hogy távolabbra költözik és keveset beszélsz velük . Nem minden nap, minden héten. Hanem 1x2hetben.

Vagy ha többször akkor nem adsz mindenről infót, csak NAGYON NAGYON röviden

Remélem segítettem.

2021. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!