Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez így normális vagy csak én...

Ez így normális vagy csak én gondolom túl?

Figyelt kérdés

Eddig abban a hitben voltam, hogy normális, hogy 20 évesen néha kezet emelnek rám, ha nem akkor tanulok és nem annyit amennyit őt szeretnének. Vagy ha ők lustának gondolnak akkor kiráncigálnak az ágyból a hajamnál fogva.

Illetve állandóan azt hallgatom, hogy a félelmekkel nem lehet élni, életképtelen vagyok, mindig csak félek, vegyek erőt magamon és stb. (mintha minden problémát ezzel meg lehetne oldani) , anyukám ma úgy nyilatkozott, hogy de hát ő is kapott ennyi idősen még pofonokat...

20/L



2021. jún. 16. 20:46
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:
100%
Költözz el nagyon gyorsan, egy diszfunkcionális, bántalmazó családban élsz. Csak aki benne van,annak nem tűnik fel, olyan számára légkör, mint a halnak a víz.
2021. jún. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez semmilyen szempontból sem normális, semmilyen korban... Ha pedig félelmeid vannak, amikkel nem tudsz egyedül megküzdeni, nem szégyellnivaló dolog szakemberhez fordulni, hogy segítsen. Nekem is van olyan, amit nem, vagy egyedül nem tudok leküzdeni...
2021. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

"Most erre mit lehet mondani, 20 évesen azért na, szerintem lehetne tenni ellene."


Az megvan, hogy ő 20 évig félre volt nevelve? Nem úgy áll hozzá, mint te vagy én, akik tudjuk, tudtuk mindig, hogy ez nem normális. Ha nem verték volna, és érzelmileg egészséges környezetben nő fel, most ki tudna állni magáért. Csak akkor nem kéne.


Komolyan, annyira nem gondolkodtok néha. Minimális empátia kéne.

2021. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha jól értem, akkor durvult a helyzet idáig, amíg pszichológushoz kezdtél járni? Mert akkor erősen nárcisz gyanús szüleid vannak, de ténylegesen.
2021. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Egyik nap rugdostak mert nem akkor tanultam, amikor ők szeretnék. Mikor szembesítem őket beállítanak hazugnak és elmondanak minden hálátlan szarnak. És csodálkoznak ha nincs önbizalmam. Lelki támogatást nem igen kapok, de ezeket a dolgokat nem is értik meg.
2022. jan. 9. 15:00
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Ennél még munkásszállón is jobb, basszus...
2022. jan. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
De ők elvileg csak segíteni akarnak meg nem akarják hogy ne dolgozzak később és csak lusta legyek
2022. jan. 10. 11:00
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csak üres kifogások arra, hogy bántalmazhassanak, semmi több.
2022. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
de hogy lehetnek emberek ennyi önkritikával?
2022. jan. 10. 15:47
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nuku önismeretük, önkritikájuk és hárítanak a végtelenségig.
2022. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!