Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ezzel a helyzettel...

Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni?

Figyelt kérdés
Helyzet a kovetkezo: en es a parom hazakoltozunk videkre, egy rokon kiadta nekunk a nehai szulei kis hazikojat. Van rajta boven melo, elsejetol vettuk ki (parom meg pesten, dolgozik, majd mutik, szoval elso korben labadozni jon haza). /apu jonni akar segiteni a haznal, mert hat ugye egyedul munka mellett nem gyozom, ha tovabb olvasol megerted ez miert “zavar” engem/.Na de a gond az apukam. Az apukam feloli mama hazat eladtak kb 2 eve, miutan a papa meghalt, azota apukam nem dolgozik, /28evig volt egy munkahelye/. Gondolom az oroksegbol “el” de a mama resze is az o szamlajan van, es valoszinu mar azt koltheti mert az o resze elfogyott. A mama itt el veluk, de apukam olyan hogy szegeny mama kb egesz nap ki sem jon a szobabol /pedig nagyon sokat fozott stb/ de barmit csinal apukam belekot es huzza a szajat es leall vele veszekedni. Mama hiaba mondja hogy a papa megerdemel a haz arabol annyit,hogy egy sirkovet csinaltassanak neki, de apu valasza mindig az, hogy “majd”… (pedig hat ugye a mama penzebol boven forna ra). Napkozben altalaban nem vagyok itthon (amig nem koltozunk be , itt vagyok),mert apu eleg kotekedos, allandoan csunyan beszel, lekezelo stilusban stb, utobbi ket pelda: anyukam elindult ejszakai muszakba, apu bejott, ment fel aludni : kozbe mondta nekem meg a kishugomnak h mostmar kussba legyunk mert o alszik, ma nagy boldogsagunkba mondtuk, hogy vezetnek a magyarok a nemetek ellen, mert neztuk tesommal a meccset, utana azt hallgattuk 10percig h mekkora gyokerek vagyunk minek kellett elmondani , vegyunk halkabbra a tv-t mert ha felmegy a szobaba onnan is hallja es o az ismetlest akarja nezni stbstb kozben persze csunyan beszelt es szidott minket… napkozben altalaban lelepek a masik mamahoz, meg ide oda mert en ezt mar nem birom hallgatni, de estenkent igysem uszom meg es kezd rohadt elegem lenni… anyu egyebkent azt hiszi h a mama penzugyileg nem szall bele semmibe / de en beszelgettem a mamaval es kiderult h ad am boven apunak/ itt minden tabu tema, egyik huzza a szajat a masikra… tabu tema azis h apu miert nem megy dolgozni stb… nem lehet leulni veluk beszelni, mert akkor is ugyan ez van… mi a megoldas? en mar menekulnek innen :/ de ha most arra a kis idore mennek a masik mamahoz apam olyan szinten van h kb “kitagadna”.. nektek mi a velemenyetek errol? volt mar mas hasonlo csaladi helyzetben? a mamat nagyon sajnalom mar aki itt el apuekkal, kb mar a temetobe kivanja magat szegeny , de fel aputol… nemis ertem mi folyik itt 😭

2021. jún. 23. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor mi a kérdés fő része? Mit elhet tenni?
2021. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a sajat eleteert a felelos, tehat mast nem kell sajnalni, mivel vqloszinu volt egy pont, amikor o is valtoztathatott volna. Bird ki, aztan lepj le amint tudsz, en meg a kapcsolatot se tartanam.
2021. jún. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell oda engedni
2021. jún. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem újítanék semmit egy olyan házon amit csak bérlek. Beleölsz egy olyan házba pénzt és energiát ahonnan akármikor kitehetnek? Na nem.


Apáddal meg már rég meg kellett volna szakitani a kapcsolatot. Nem az, hogy még visszaköltözöl. Maradjatok pesten. Vagy a környékén.

2021. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
A felénél meguntam ezt a zagyvaságot olvasni 🙄🙄🙄
2021. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen "apával" nem érdemes a kapcsolatot tartani
2021. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 1Léna ***** válasza:
100%

Ha tud és akar segíteni, és kèpes vagy hozzá igazodni a munkában akkor fogadd el a segítségét.

Ha félsz, hogy ebből még bonyodalom lehet ahogyan őt ismered, akkor köszönd meg szépen a felajánlását, és végezd el a munkát egyedül. Különösen, ha attól félsz, hogy felhánytorgatná a segítségnyújtást.

2021. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!