Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tehetném édesanyám...

Hogyan tehetném édesanyám emlékét örökké?

Figyelt kérdés

Elnézést a kicsit kificamodott megfogalmazásért.

Pár hónapja vesztettem el Anyukámat. Nagyon hiányzik és szeretném, ha az emléke örökké éljen.

Hogy tehetem ezt meg? :(

Arra gondoltam, hogy matricát csináltatok az arcképével és bárhol járok a világban ott hagyom a nyomát.

Lehet csak érzelmileg labilis vagyok, de nem tudom egyszerűen feldolgozni. Nagyon hiányzik. :( Nagyon szeretem és azt akarom, hogy senki se felejtse el és ha egy ismeretlen egyszer szembetalalkozik az ő emlékével (ami pl egy matrica), azt lássa, hogy mennyire szép volt ő, ha már személyesen nem ismerte. :(



2021. júl. 1. 16:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom!


A szívedben örökké élni fog.

2021. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Ne haragudj, de ez a matrica ötlet butaság. Senki nem kíváncsi egy vadidegen emberre így, árról nem is beszélve, hogy a szépség relatív. De nem is vadidegen embereknek kell rá emlékeznie, hanem neked. Amíg te emlékszel rá, addig él az emléke. Ha lesz gyereked, majd mesélhetsz neki róla, így tovább viszi majd ő is az emlékét

2021. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez a matricázás egy butaság. Nem matricákat kell gyártanod, hanem emlékezned rá. Akik ismerték és szerették őt, szintén emlékezni fognak rá. Ez a módja annak, hogy az emléke tovább éljen. Akik nem ismerték, azoknak egy fénykép az égegyadta világon semmit nem fog jelenteni, bármennyire is szeretnéd.
2021. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akkor leteszek erről az otletemrol, lehet csak többet artanek, meg lehet ez vandalkodasnak számít, ő meg jóra nevelt.

2021. júl. 1. 16:16
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg hogy te emlékezz rá mindig , ahohy a többiek is írták. Nagyon sajnálom egy hozzánk közel álló személy elvesztése borzalmas. De tényleg ne matricáz, mert ha bele gondolaz lehet hogy összecirkálják ,letépik ,az embereknek akik idegenek ő nem jelent semmit. Neked emlkézned rá.
2021. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
18%
Hány éves volt anyukád és mennyi vagy te?
2021. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
13%

Őszinte részvétem!


Nekem van egy ötletem, ami szerintem tetszene. Írok privátban.

2021. júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

Először is, részvétem!

Szerintem sincs értelme a matricának. Őszintén nekem pl. semmit nem jelentene, ha látnám, mert nem tudom, kicsoda, micsoda, milyen ember volt, hogyan élt, még ha szépnek is látnám. (Ne haragudj, nem bántásból írom.)


Az viszont természetes, hogy te így érzel, adj időt magadnak a gyászra. Nem fogod elfelejteni se te, sem más, akinek ő fontos volt. Nekem a mamám ment el 4 éve, nagyon fontos volt számomra, de még mindig hányásig tudom hergelni magamat, amikor rá, és a sok szép közös emlékre gondolok , annyira hiányzik... Főleg, amikor egyedül érzem magam.

Szóval örökre "ottmarad" a szívünkben az, aki fontos.

2021. júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

5: igazad van, erre nem is gondoltam.


6: nem értem, hogy ez miért releváns? :(


7: köszönöm

2021. júl. 1. 16:24
 10/30 A kérdező kommentje:

8: fogadd őszinte részvétemet... :( Rengeteg szép emlékem van, rettegek H elvesztem ezeket az emlékeket. Vettem egy könyvet, elvileg ez normális, hogy ettől félek.

Ott tartok, hogy kezdek megbarátkozni azzal a gondolattal, hogy én is meghalok, csak az vigasztal, hogy talán találkozom vele. De erre senki sem tud választ adni nekem :(

2021. júl. 1. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!