Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tehetném édesanyám...

Hogyan tehetném édesanyám emlékét örökké?

Figyelt kérdés

Elnézést a kicsit kificamodott megfogalmazásért.

Pár hónapja vesztettem el Anyukámat. Nagyon hiányzik és szeretném, ha az emléke örökké éljen.

Hogy tehetem ezt meg? :(

Arra gondoltam, hogy matricát csináltatok az arcképével és bárhol járok a világban ott hagyom a nyomát.

Lehet csak érzelmileg labilis vagyok, de nem tudom egyszerűen feldolgozni. Nagyon hiányzik. :( Nagyon szeretem és azt akarom, hogy senki se felejtse el és ha egy ismeretlen egyszer szembetalalkozik az ő emlékével (ami pl egy matrica), azt lássa, hogy mennyire szép volt ő, ha már személyesen nem ismerte. :(



2021. júl. 1. 16:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
66%
Miért kell lepontozni a tetkót? Az örökre megmarad neki és nagyon szépen meg lehet csinálni.Nem muszáj a fejed közepére rakni
2021. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok kommentet, nagyon sokat jelent nekem - én nem pontoztam le senkit, szerintem nincs amúgy rossz ötlet egyáltalán.

Tudom, hogy fura, de valahol jó érzés, hogy nem vagyok az egyetlen, aki ezt éli meg, nem érzem magam olyan egyedül.


Közben gondolkodtam és rájöttem, hogy egy emlékfuzetet fogok csinálni, és lesz Anyukamnak egy sarka a lakásban.

Imádja a rozsakat, ezért az egyik köztéri parkban megvasarolok neki egy rózsát tablacskaval. Ennek biztosan örülne, imádta a rozsakat.

Sajnos nem láthatta a rózsák virágzását a sokáig tartó hideg miatt.... 🥺🥺🥺😢😢😭😭

2021. júl. 1. 20:40
 23/30 anonim ***** válasza:
95%

Én meg tudom érteni, hogy valahogy a rajtad kívüli világban is “ott szeretnéd hagyni a nyomát”. Egyfajta szimbolikus immortalitást adnál neki, és így talán kis megnyugvást adna, hogy veled akármi történik, egy darab belőle még valahol ott van a világban. Ez a lépés ugyan nem szükséges a gyász lezárásához, de semmiképp nem ártanál vele (persze, csak ha nem kapna egészségtelenül nagy szerepet az életedben - lásd pl. azok az idős emberek, akik minden nap eltöltenek 1-2 órát a temetőben a sírokat ápolva).


Sokszor szoktam látni parkokban, kertekben, utcákon olyan padokat, amiken egy fémjelzésű tábla jelzi, hogy XY személy vagy X Kft. építette/felújította. Ha anyukádnak volt egy kedves helye a környéken, ahol elférne egy pad, vagy van, de felújításra szorulna, szerintem simán megkeresheted vele a helyi városgazdálkodást vagy önkormányzatot. Szerintem ez egy diszkrét, de szép gesztus, amiből a helyi emberek is profitálnak, és ha olyan helyen lenne, ahol az ismerősei is megfordulhatnak, az ő szívüket is megmelengetné egy percre, ha véletlenül meglátják a nevét.


Ha ez túl nagy volumenű, tudsz adományozni a nevében egy olyan szervezetnek, aminek a munkássága anyukád számára is fontos volt. Ha nagyobb összeget szánnál rá, létre tudsz hozni egy egyszeri/rendszeres ösztöndíjat vagy versenyt diákoknak a nevével, akár középiskolában, akár egyetemen (pl. ha szerette a festményeket, felveheted a kapcsolatot a legközelebbi művészeti iskolával, hogy szeretnél egy kiemelkedő diákot szponzorálni. Pl. nekem a gimimben rengeteg öregdiákról elnevezett ösztöndíj volt, ezért szerintem egyáltalán nem fura, ha magánszemély erre szánja magát.) Ha szeretett nagyon egy állatot, vagy volt egy kedves fája, kereshetsz egy állatkertet vagy arborétumot, ahol az ő nevében örökbefogadhatsz egy állatot vagy növényt.


Jelenleg ennyi jutott eszembe, de ilyesfajta emlékőrzés tényleg nem szükséges a gyászfeldolgozáshoz. Az előttem leírt ötletek is szuperek voltak, a videó, emlékkönyv, stb. Ha ilyenekbe belekezdenél, lehet hogy már nem is éreznéd a végén a szükségét, hogy “kívül” is megemlékezz rá. Akárhogy is döntesz, kitartást kívánok neked ebben a nehéz szakaszban!

2021. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok, lassan gépeltem mobilon, ezért nem láttam, hogy eldöntötted már. Szerintem szuper ötlet a rózsás tábla! Hajrá és kitartást!
2021. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
88%
Tetoválás olyan, hogy na, fénykép azért mégiscsak szebb.
2021. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Portré rajz is remek emlékőrzésképpen.
2021. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Olvas=*olyan

Bocsesz

2021. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

23/24: köszönöm a hosszú válaszod!

Ez a renoválás is nagyon tetszik, lehet megvalositom.

A rózsás dolognak már utánanéztem, a parkot is kinéztem. :)

Anyának nagyon sok ismerőse volt, voltak jó barátok, talán ha valaki pont arra sétál és meglátja a rózsát a nevével elmosolyodik egy pillanatra. Köszönöm :)


Igen, valóban írtak a 26. válasz "helyén" egy elég bántó választ. Én nem foglalkoztam vele, mert ilyet csak az ír, aki még senkijet nem vesztette el vagy csak szimplán rossz ember. Jelentettem az adminisztratornak, köszönöm, hogy törölte. Ebből van most kavarodás.

2021. júl. 2. 20:25
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.

Figyelj szerintem lehet jobb lenne ha a pénztárcádban hordanál magaddal egy kis képet róla. Így veled lehet.

2021. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Velem van a mobilomban, a penztarcamban, szívemben ♥️
2021. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!