Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tehetném édesanyám...

Hogyan tehetném édesanyám emlékét örökké?

Figyelt kérdés

Elnézést a kicsit kificamodott megfogalmazásért.

Pár hónapja vesztettem el Anyukámat. Nagyon hiányzik és szeretném, ha az emléke örökké éljen.

Hogy tehetem ezt meg? :(

Arra gondoltam, hogy matricát csináltatok az arcképével és bárhol járok a világban ott hagyom a nyomát.

Lehet csak érzelmileg labilis vagyok, de nem tudom egyszerűen feldolgozni. Nagyon hiányzik. :( Nagyon szeretem és azt akarom, hogy senki se felejtse el és ha egy ismeretlen egyszer szembetalalkozik az ő emlékével (ami pl egy matrica), azt lássa, hogy mennyire szép volt ő, ha már személyesen nem ismerte. :(



2021. júl. 1. 16:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
40%

Őszinte részvétem!


Szerintem a matricázás nem jó ötlet, telegraffitizhetik.

Az emlékeiden kívül biztos van róla fénykép, videó, más tárgyak, stb, gyűjtsd egy helyre.

Még ajánlanám a tetoválást, de nem tudom bejön-e neked.

2021. júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
24%
Tetováltass
2021. júl. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy emlékvideót közös pillanatokkal szerintem sokkal jobb lenne. Elég ha te emlékszel rá. Szülőket sose fogja elfelejteni az ember szerintem
2021. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

A szeretett nagymamám 2008-ban halt meg. Ha rá gondolok, a mai napig hallom a hangját, érzem az illatát, a pörköltje ízét a számban. Én is féltem attól, hogy el fogom felejteni ezeket, de nem így lett, velem maradtak, ahogy az emlékek is. Nem fogod elfelejteni őket.

Tegyél ki egy képet róla otthon.

2021. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Írd le az emlékeket egy emlékkönyvbe, az meg fog maradni mindig, még ha az emlékeid meg is kopnak majd
2021. júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vegyél egy üres jegyzőkönyvet és írj le minden emléket ami csak eszedbe jut, így nem kell attól félned ha később pár emlék már nem jut az eszedbe.

De a szívedben örökké élni fog.

Részvétem.

2021. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem! Sajnos természetes.

Mármint hogy a gyermek engedi el a szülője kezét utoljára.

Nehéz ez mindenhogy. Nem fogod elfelejteni soha.

Már nem élnek a szüleim úgy hogy átestem rajta párszor. Nem nem volt egyszerű. Ez az élet rendje. Jó dolgokat őriztem meg. Egy fotó valahol a polcon, falon. Normális embereken normális szülő-gyerek viszony esetén lyukat üt az ember létezésében egy ilyen...

Mindig utólag értik meg az emberek hogy mit számít ez a kis idő, miért is fontos hogy ne játszmákkal felesleges körökkel töltsék az időt hanem a rendelkezésre álló időt amit kaptunk a sorstól ki tudjuk használni. Ezért értékes az együtt töltött idő. Ezért ez a legdrágább az ember életében mert soha nem változtatható meg.


Emlékezz a jó dolgokra, és nevess! Ezt akarnád te is fordítva.

Ne az elmúláson nevess, hanem a jó emlékeken, és örülj neki hogy volt. Rövid az élet!

2021. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem, anya februárban halt meg. Azt se élte meg, hogy megtudja, milyen nemű lesz az unokája, de azt legalább el tudtam neki mondani, hogy babánk lesz. Szülés/szoptatás után én tetoválás fogok csináltatni az emlékére.
2021. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

A matricázás rendkívül pofátlan dolog.


Készíts egy fotóalbumot, nyomtasd ki a kedvenc képeid róla, írj melléjük sztorikat, kedves emlékeket. Ha bármikor úgy érzed szükséges, csak fellapozod.


Az emléke pedig örökké élni fog - benned. Csak nem hiszed, hogy egy nap elfelejted? Ugyan már.

2021. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyetlen egy dolog fontos mégpedig az hogy a szívedben örökré élni fog

Hidd el más nem számít akik vala szeretnék anyukádat azoknak is a szívében örökré élni fog.

2021. júl. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!