Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szembesítette itt valaki...

Szembesítette itt valaki felnőttként a bántalmazó , beképzelt, öntelt szüleit azzal, hogy minden elképzelésük ellenére pocsék szülők voltak? Hogyan zajlott? És mi volt az eredménye?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 15:22
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
88%
Próbáltam többször is, nem mondanám , hogy nem volt értelme de nem is az történt amit vártam tőle.De tipik reakciók:hazudozás, vádaskodás, szavak kiforgatása stb. ah ... mondjuk az vicces, hogy a bátyám viselkedése az tök belefér: kb. évente kétszer hívja anyámat, a koronavírus óta egyszer volt személyesen, azelőtt is max háromszor 5 percre , néha karácsonykor fél órára...14 évesen "lelépett" egy messzebbi város kollégiumába, gimnáziumba, amit sokáig nem értettem, mert a közeli város is tele van/volt különböző gimikkel meg szakközépiskolákkal ahova 18-20 perc a vonatút(én is bejárós voltam).Nah szóval ennyit erről, hogy biztos csakis bennem van a hiba, a nővérem amúgy anyám mellett áll, de mindenféle problémája van:munkahelyi, családi, pszichoszomatikus betegségek...Amúgy megértettem, hogy rossz gyerekkora volt anyámnak (is) de azért mindennek van határa, sokáig szerettem volna ha rendeződik a kapcsolatunk de ez már ilyen marad.
2021. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
67%
Miért? Mi értelme lenne? Nem fogja belátni, hogy igazad van.
2021. júl. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
85%

Erről a szülőfajtáról szól a következő könyv: Peck, M. Scott_Hazug emberek - A gonoszság lélektana.

Az író azt fejti ki, hogy az ún. gonosz embernek az a fő tulajdonsága, hogy NEM ISMERI EL soha semmilyen hibáját, nem akar javítani rajtuk, tagadja, elhazudja őket, ezért hazugságsorozat az egész élete. Velük szemben az a jó ember, akiben van lelkiismeret, empátia, és ha másnak árt, utána ettől rosszul érzi magát, és jóváteszi.

2021. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
94%
Az általam ismert gonosz emberek (szülők, gyerekek, rokonok, kollégák, ismerősök) valóban mind kivétel nélkül tagadásban éltek. Hosszú életűek is voltak köztük, sok évtized alatt soha nem kérdőjelezték meg a másoknak ártó tetteiket. Egyszer sem láttam ilyet. Van itt egy ilyen gonosz törpe, aki egész nap a gyk-t járja, és a gonoszszülős hsz.-eket fikázza, na, az is ilyesmi szörny.
2021. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint nincs sok értelme megmondanom nekik.
2021. júl. 3. 18:49
 26/36 anonim ***** válasza:
96%
Egyszer leüvöltöttem anyámat, megkapta azt egyben, amit 29 éven át gyűjtöttem magamban. Hümmögött, próbálta védeni magát, de nem hagytam szóhoz jutni. Aznap este írt, hogy ő egész délután sírt.. Nyilván nem reagáltam rá, én éheztem, nélkülöztem miatta, és szégyelltem azt, aki vagyok. Azóta tartom a három lépés távolságot, ő azt hiszi, minden oké, mégis remek anya volt, csak arról nem tud, hogy pszichiáter segített helyre tenni a dolgokat, amikkel én nem tudtam mit kezdeni. Nem azért volt értelme, hogy hátha megváltozik, hanem magam miatt. Megkönnyebbültem, hogy a fejéhez vágtam a dolgokat. Illetve akkor álltam ki úgy igazán először magamért.
2021. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
72%
26-os, ha meg sem próbálod megmondani, akkor azt hiszi, minden úgy van jól, ahogy van. Szóval megmondani azért meg kell, csak ne várj tőle eredményt.
2021. júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
90%
Vigyázz, mert ha narcisztikus, akkor csúnya bosszút fog állni.
2021. júl. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
93%

Értelme csak akkor van, ha ez neked bármiféle megkönnyebbülést vagy megnyugvást jelent. Ha azt várod a szembesítéstől, hogy belátja a hibáit akkor csalódni fogsz és csak rosszabb lesz neked, szóval ilyen céllal ne tedd. Normális szülőnek bármikor meg lehet mondani, hogy valami most rosszul esett és azt azonnal meg lehet beszélni. Az általad leírt típus viszont természetesen tökéletes és tévedhetetlen és bármilyen ezzel ellenkező vélemény meghallgatására képtelen. Jó esetben csak hárít. Rosszban neked megy verbálisan vagy fizikálisan esetleg visszafordítja az egészet, hogy minden a te hibád, te voltál pocsék gyerek. Ha nem így tenne sérülne az magáról kialakított énkép, hogy ő mindenben tökéletes és önfeláldozó és hibázni képtelen.

A szüleim szerencsére viszonylag normálisak, cserébe van ilyen kollégám, érdekes egy személyiség csak nehéz elviselni. :(

2021. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Igen, azt már 1000 X megkaptam, hogy ők mindent jól csináltak.Az, hogy sz@r a kapcsolatunk, az csakis és kizárólag az én hibám.
2021. júl. 3. 20:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!