Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Homofób az ,ha úy gondolom...

Homofób az ,ha úy gondolom ,hogy egy család 1 nővel és 1 férfival többet tud adni a gyermekének ,mint egy azonos nemű család?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 20:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/122 anonim ***** válasza:
65%

A második válasz majdnem úgy hangzik, mintha csak hetero emberek lehetnének szenvedélybetegek, vagy szar szülők. Nem gondolom, hogy a homoszexuális emberek különbek lennének a heteroszexuálisoknál. A nagy számok törvénye alapján nyilván több a pocsék kapcsolat, bár arányaiban egyáltalán nem lennék ebben biztos. Nem úgy tudom, hogy az azonos neműek általánosan akkora párkapcsolati fenomének lennének.

Nem tudom, hogy ki milyen körökben forog, de az én ismeretségi körömben nem az alkoholista, agresszív családfő jellemzi az átlag magyar családot. Tisztában vagyok vele, hogy sok ilyen van, de azért én nem mondanám, hogy átlag magyar sajátosság.

Én apa nélkül nőttem fel 5 éves koromtól (nem pia vagy agresszió miatt), így csak annyit tudok biztosan, hogy nem volt nagy lelki megrázkódtatás egy szülővel élni, és még mindig jobb volt mint mikor volt anyámnak valami (szerintem) rossz kapcsolata. Őszinte leszek, nem hiszem, hogy ha harmonikus kapcsolata lett volna egy másik nővel, az adott volna nekem egy apaképet, vagy segített volna abban, hogy felnőttként egészséges kapcsolatom legyen a férfiakkal. (Így is kellett azért dolgoznom ezen picit.) Azt meg végképp nem tudom elképzelni, hogy ha 2 férfi nevelt volna fel, akkor hogyan alakul az én nőiségem.

(Nem a szexuális orientáltságom.) Szerintem ez nem homofóbia.

2021. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/122 anonim ***** válasza:
56%
Úgy látom nem szabad őszinte véleményt írni. Továbbra sem látok itt homofóbiát. Na pont ezt nem szeretik sokan, hogy egyesek (ne értse mindenki magára nem a melegekkel van bajom csak azokkal akiknek csőlátásuk van ami a véleménynyilvánítás illeti) semmilyen kommunikációra nem hajlandóak ha valaki valamiben nem ért velük egyet.
2021. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/122 anonim ***** válasza:
86%

Nem homofób, nyilván nem fog a gyerek egy anya ,vagy egy apaképet maga előtt látni,csak az egyiket. Mint sok más hetero pár gyereke,vagy csonka családé.

A valódi kérdés viszont az,hogy egy meleg pár akik szeretetben nevelnék a gyereket többet tudnak-e adni az intézetis létnél . Azt mindenki elfelejti,hogy egyedülálló szülők ( így a melegek is,mert Mo.-n sosem házasodhattak) kizárólag olyan gyereket fogadhattak örökbe,akiket házaspárok (= heterók) már többször visszautasítottak!

Így korrekt feltenni a kérdést, hogy mennyivel jobb egy gyereknek az állami gondozásban ,mint egy tisztességes és alkalmas örökbefogadó párnál akik melegek . Szerintem tudod a választ ..

2021. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/122 anonim ***** válasza:
36%
Nem hiszem hogy homofobia lenne, nekem semmi bajom velük, de ettől még én is úgy gondolom hogy egy gyereknek egy anya és apa kell, mert mindkettő mást tud neki nyújtani, és nem elhet egyiket sem pótolni.
2021. júl. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/122 anonim ***** válasza:
40%

Csak fogalmatlan. Egyrészt ahogy már írják, a feltételezésed harmonikus hetero családokról szól, miközben napnál is világosabb, hogy ezek vannak durva kisebbségben nálunk... Ivós, veszekedős, neadjisten agresszív család semmilyen gyereknek nem boldogság.


De a melegek örökbefogadási jogaihoz ennek semmi köze, hiszen esetükben az alternatíva az állami gondozásban maradás. Azt meg csak nem kell magyarázni, hogy az miért tragédia.

2021. júl. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/122 anonim ***** válasza:
65%
Magyar családmodell az ahol apu részegen hazaesik a kocsmából és anyu igyekszik még jobban leitatni, hogy ne maradjon benne annyi erő, hogy végigverje a gyerekeket mert nem tetszett neki ahogy ránéztek.
2021. júl. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/122 anonim ***** válasza:
62%

És az olyan családok, ahol az anya terrorizálja az apát és veri a gyerekeket az már senkit sem érdekel?


A mi sorsunkra már mindenki sz*rik? Csak akkor érdekes a liberálisoknak a jogvédés ha az elkövető férfi és az áldozat nő? De ha nő követ el terrort a férfi ellen az már teljesen okés?

2021. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/122 A kérdező kommentje:
Attól még , hogy valaki meleg nem lesz tőle nem agresszív. A meleg családon belül is bántalmazhatják egymást. Én arról beszélek , hogy nem tudja ugyanazt megadni.
2021. júl. 3. 23:20
 19/122 anonim ***** válasza:
69%
De mi az konkrétan, aminek az átadásához punci ill. kuki kell, mert máshogy nem megy?
2021. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/122 anonim ***** válasza:
24%

#19


Nyilvánvalóan nincs ilyen dolog 100%-osan. Azonban a nagy számok törvénye szerint ha mondjuk egy kisfiút egy leszbikus pár nevel, de ő mondjuk építőipari szakmunkás szeretne lenni, akkor könnyebben menne neki ha egy férfi is lenne a szülei közt. Vagy mondjuk ha egy meleg pár nevelne egy kislányt, akkor jól jönne ha lenne egy anya is aki elmagyarázza neki hogyan kell a tampont rendesen felgyugni, hogy az ne szivárogjon.

2021. júl. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!