Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez az "apuka ellen nevelés"...

Ez az "apuka ellen nevelés" kategória...? (hosszú, lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A gyerekeim apukája beleszerelmesedett egy kis fiatal, gyermektelen nőbe 5 hónappal ezelőtt. Egyre kevesebbet keresi a gyerekeit (elköltözött itthonról), éli világát, pedig meg van beszélve, hogy bármikor jöhetne, nincs láthatás megszabva, épp azért, hogy a gyerek-apa kapcsolat minél kevésbé sérüljön. A kisebbik gyerekem (8 éves) nagyon sokat szomorkodik, várja, hiányzik neki az apukája.


Az ellene nevelésnek számít, ha inkább elmondom a gyereknek, hogy az apukája annyira szerelmes, hogy sajnos emiatt nem tud annyi időt szakítani rá, és akkor nem fog feleslegesen reménykedni minden hétvége előtt, hogy "apa jönni fog, és velem lesz". Az a baj, hogy minden héten ígérgeti az apuka, hogy talán jön, aztán a hétvégére elkopik az ígéret. Ma is mentek volna fagyizni, de nem lett belőle semmi. Én pedig már úgy vagyok vele, hogy annyira fáj minden alkalommal a csalódottságát látni a gyerekemnek, hogy inkább tudja meg az igazságot, és azt feldolgozza, és tovább tud lépni, nem reménykedik feleslegesen.



2021. júl. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
63%
az apja befekített saját magát a hazugságaival. Nem az anya teszi ezt, aki csak kimondja , hogy apa épp mit csinál
2021. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
76%
11, Persze, igazad van, nekem apaként fáj ilyet olvasni, én csak azt mondom, hogy eléf rossz ez így is a gyereknek; szerintem attól nem lesz jobb, ha még azt is kell majd gondolnia, hogy valójában az apja már - a jelek szerint - nem nagyon akar vele foglalkozni éppen. Talán tényleg lehet finoman, a legkevésbé fájdalmasan, valahogy úgy, ahoy más is írta... pl. hogy -apa azt mondta, hogy lehet hogy jönni fog, de ne éld bele magad. De attól még apa is szeret téged, de most sok a dolga, vagy akármi. Az apának mrg meg lehet mondani, hogy legalább annyit tegyen meg, hogy ne ígérgessen.
2021. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
93%
...és hogy legyen benne annyi gerinc, meg érzés, hogy felfogja, hpgy a gyerek számít rá, hogy találkoznak és hogy csalódott lesz megint, ha nem...
2021. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
91%

Az unokaöcsém 5 évig "várta" minden hét végén az apját, aki - ahogy a kérdezönél is - mindig lemondta vagy csak egyszerüen nem jött.

Amikor elkezdte az apa, akkor volt a gyerek 8 éves, és évekig reménykedett, hogy egyszer majd csak jön.

Akkor már sokkal jobb, ha az anyuka most megmondja a gyereknek, hogy ne várja az apját, illetve ha az apa jelentkezik, ne szóljon elöre a gyereknek.

Ez nem az apa ellen nevelés, hanem a gyerek védelme!

2021. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
80%

Rettentő kisstílű dolog lenne ezt így elmondani, hogy "apa azért nem jön, mert szerelmes". A gyerek rá fog jönni nélküled is.

Apa mostanában nem jön. Ennyi. Ha megkérdezi miért, hát nem tudod, már nem él veletek. (Ha azt ígéri is, nem kell elmondani, mielőtt biztos nem lesz a dolog.)

2021. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
75%

ugyanazt mondtam eddig, mint a 14., de engem rommá pontoztatok. nem értem.

Akkor lenne az apa ellen nevelés, ha mindenféle rosszindulatú hazugságot mondana rá az anyuka. Ha az igazat mondja, az nem uszítás. És persze nem kell naponta ismételgetni, elég 1 X, hogy megértse a gyerek a szitut. Kedves 12 ! nem én okozom a fájdalmat a gyereknek , hanem a hazug apja. Én csak le akarom zárni a gyerek reménykedéssel teli szenvedését. És nem, nem akarom fényezni az apát, meg hazug okokkal falazni a semmirekellő apukának.

2021. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
25%
15- mióta kisstílű dolog a tényeket elmondani?Szerintem hazudozni, terelni, vetíteni - na az a kisstílű.
2021. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
17%
akik a 17 válaszomat 0 %-ra értékelték, azok nézzenek magukba.és jobb, ha nincs a közelükben gyerek.
2021. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem azért pontoztak le, mert nem ennyire fekete-fehér a dolog.
2021. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne a fix láthatás, én hasonló helyzetben voltam a gyerek, könnyebb volt így sokkal. Csak akkor apuka tartsa is be. Ne szidd neki, de a maga szintjén, közömbösen, a saját érzelmeid beleszövése nélkül mondd el a tényeket. Nem olyan kicsi már, ő majd eldönti mit gondol az apjáról, meg az egész helyzetről.
2021. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!