Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez az "apuka ellen nevelés"...

Ez az "apuka ellen nevelés" kategória...? (hosszú, lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A gyerekeim apukája beleszerelmesedett egy kis fiatal, gyermektelen nőbe 5 hónappal ezelőtt. Egyre kevesebbet keresi a gyerekeit (elköltözött itthonról), éli világát, pedig meg van beszélve, hogy bármikor jöhetne, nincs láthatás megszabva, épp azért, hogy a gyerek-apa kapcsolat minél kevésbé sérüljön. A kisebbik gyerekem (8 éves) nagyon sokat szomorkodik, várja, hiányzik neki az apukája.


Az ellene nevelésnek számít, ha inkább elmondom a gyereknek, hogy az apukája annyira szerelmes, hogy sajnos emiatt nem tud annyi időt szakítani rá, és akkor nem fog feleslegesen reménykedni minden hétvége előtt, hogy "apa jönni fog, és velem lesz". Az a baj, hogy minden héten ígérgeti az apuka, hogy talán jön, aztán a hétvégére elkopik az ígéret. Ma is mentek volna fagyizni, de nem lett belőle semmi. Én pedig már úgy vagyok vele, hogy annyira fáj minden alkalommal a csalódottságát látni a gyerekemnek, hogy inkább tudja meg az igazságot, és azt feldolgozza, és tovább tud lépni, nem reménykedik feleslegesen.



2021. júl. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
63%

44- "Apuka miért ne lehetne szerelmes?Mi rosszat követ el azzal? "

Semmi rosszat nem követ el. Éppen ezért- Miért kellene akkor titkolni a gyerek előtt?????

2021. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező "Az ellene nevelésnek számít, ha inkább elmondom a gyereknek, hogy az apukája annyira szerelmes, hogy sajnos emiatt nem tud annyi időt szakítani rá" - teljesen egyértelműen igen, ugyanis az új párjából ellenséges személyt gyártasz a gyereknek.
2021. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
75%

", ha nem szidja és hazugozza a"


De ezek e tények. Mit mondjon? Apa megígérte, de mégsem jött? Ez menjen honapokig? Mindig csalodjon a gyerek?

Nem kell hazudni a kérdezőnek

2021. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
73%

53!


Az a t3ny, hogy apa megígérte és nem jött. Ennyi, nem több. Nem kell jobban kifejteni.

2021. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
86%

Nekem volt részem apuka ellen nevelésben, és ez nagyon nem az. (Nem is ér semmit egyébként, a gyerek kialakítja magában a véleményét a szülőkről, mondhat a másik szülő, amit akar) Az én faterom rendesen fizette a gyerektartást, sose hagyott ki apás hétvégét, sőt többször is találkoztunk mint a “megengedett”, anyàm mégis egyfeszt azt hajtogatta mekkora szemét egy apám van. (Nem volt se megcsalás se semmi, simán csak kihűlt a házasság.) Soha nem tudta megindokolni miért akkora szemét, csak hajtogatta, hogy tetű stb. Szerintem az, hogy megmondod az igazat a gyereknek nem ellene nevelés. Őszintén, ha ennyire szarik a saját gyerekére, nem érdemel védelmet vagy hogy vetíts a kedvéért.

Szerintem nyugodtan add is át a gyereknek a telefont amikor apuka lemondja a programot, hogy mondja meg ő neki miért nem jön. Neked nem kötelességed hazudozni a gyereknek, hogy apuka jobb fényben legyen feltüntetve.

2021. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
51%
#53 "De ezek e tények. Mit mondjon?" - annyit, hogy nem tudott jönni, és ha a gyerek kérdezi, hogy miért nem, akkor az igazság az, hogy ezt kérdezze meg tőle. Anyucika prekoncepcióira a döglött csótány sem kiváncsi, még akkor sem, hogy ha ő meg van róla győződve, hogy tudja az okokat. (én több más közt pont azért rühelltem anyámat tizenéves koromtól, mert apámat próbálta mószerolni)
2021. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
42%
Vagyis a saját nyűgöd vetíted ki a kérdezőre. nem kéne. ő nem az anyád attól hogy nem akar hazudni a gyerekének..
2021. júl. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 A kérdező kommentje:

Rengeteg válasz jött, köszönöm!


Az a baj, hogy hiába mondom a gyereknek, hogy nem tudom miért nem jön, akkor is kérdezgeti. Szerintem érzi, hogy hazudok neki.


Apuka meg nekem be szokta jelenteni, hogy azért nem jön, mert a barátnőjével van programja (onnan tudom, hogy nem dolgozik). Tudja, hogy engem nem zavar, túl vagyok már régen rajta, ellentétben a gyerekkel.

2021. júl. 4. 12:19
 59/77 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Akkor legközelebb atadod a telefont a gyereknek, hogy Janika, apa vana vonalban, el szeretné mondani, miért nem tud jönni.
2021. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 A kérdező kommentje:
Annak a válaszolónak pedig, aki gyűlölködést érez a megfogalmazásomban (inkább cinizmusnak mondanám): jól érzi valahol, de nem magam miatt, hanem azért mert nekem kell végignéznem a gyerekem szomorúságát, csalódottságát, míg az apuka ebből semmit sem érzékel.
2021. júl. 4. 12:23
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!