Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez az "apuka ellen nevelés"...

Ez az "apuka ellen nevelés" kategória...? (hosszú, lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A gyerekeim apukája beleszerelmesedett egy kis fiatal, gyermektelen nőbe 5 hónappal ezelőtt. Egyre kevesebbet keresi a gyerekeit (elköltözött itthonról), éli világát, pedig meg van beszélve, hogy bármikor jöhetne, nincs láthatás megszabva, épp azért, hogy a gyerek-apa kapcsolat minél kevésbé sérüljön. A kisebbik gyerekem (8 éves) nagyon sokat szomorkodik, várja, hiányzik neki az apukája.


Az ellene nevelésnek számít, ha inkább elmondom a gyereknek, hogy az apukája annyira szerelmes, hogy sajnos emiatt nem tud annyi időt szakítani rá, és akkor nem fog feleslegesen reménykedni minden hétvége előtt, hogy "apa jönni fog, és velem lesz". Az a baj, hogy minden héten ígérgeti az apuka, hogy talán jön, aztán a hétvégére elkopik az ígéret. Ma is mentek volna fagyizni, de nem lett belőle semmi. Én pedig már úgy vagyok vele, hogy annyira fáj minden alkalommal a csalódottságát látni a gyerekemnek, hogy inkább tudja meg az igazságot, és azt feldolgozza, és tovább tud lépni, nem reménykedik feleslegesen.



2021. júl. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
23%
#70 "Miért, szerinted az a csaj, aki foglalt pasira megy rá, és azzal kavar, az mi?" - egy nő, ennyi. Miért ítélném el azokat a nőket, akik nem diszkriminálják a rossz párkapcsolatból kilépni szándékozó férfiakat? Persze tudom, ha az anyucik azt szeretnék, hogy előlük ne legyen menekvés, a világ összes többi nője is velük, meg a gyerekükkel legyen szolidáris, és még véletlenül se a férfival. Talán tetszettetek volna jobban vigyázni a saját párkapcsolatotokra, beletenni a kellő energiát...
2021. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
63%

Egy : tisztességes nő nem mászik rá kapcsolatban lévő, pláne családos férfira. Kettő: ki tudja hogy itt nem a hapsi nyomult-e a nőre?


Amúgy a rossz párkapcsolatból előbb kilépünk, és nem félrekúrás után lépünk ki.. Legalábbis azok nem félrekeféléssel kezdenek, akikben minimális becsület van.

2021. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
60%
71: engedtessék már meg, hogy én kicsit másképp gondolkodjak a dologról. Aki olyannal kavar, akiről tudja, hogy foglalt, az erkölcstelen. Akinek meg rossz a kapcsolatban, az meg nyissa ki a kis száját, és mondja meg a feleségnek vagy férjnek, hogy "szivi, nekem ez így már nem jó, ha nem változtatsz, szakítsunk". Emberek vagyunk elvileg, az különböztet meg az állatoktól, hogy nem azt ösztöneink után megyünk, hanem gondolkodunk... nem az, hogy az éllatoknak nincs facebookja.
2021. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
25%

"Emberek vagyunk elvileg, az különböztet meg az állatoktól, hogy nem azt ösztöneink után megyünk, hanem gondolkodunk" - egyetértünk... de tudjátok, hogy ez az anyai ösztönre is vonatkozik. Egyébként meg hajlok arra, hogy aki eljut odáig, hogy borítja a házasságát és lép, az nem egyszer, nem kétszer elmondta előtte, hogy neki ez így nem OK... csak ezt a másik fél nem szokta addig komolyan venni, amíg nem talál magának egy új partnert az illető, és nem lép le... persze akkor lehet az új partnerre fújni, hogy "micsoda erkölcstelenség", hisz ha nem jött volna, akkor lehet, hogy az illető még tűrte volna egy ideig a nyomorát, mielőtt borít.

Tudomásul kellene végre venni, hogy egy új partner, az legfeljebb katalizálja a robbanást, de soha nem ő hozza létre a robbanásveszélyes helyzetet... ahhoz az adott pár kell...

2021. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
100%
Így nőttem fel. Ilyen volt az apám. Anyám soha nem mondott rosszat róla, ha kérdeztük, hogy miért nem jön, azt mondta nem tudja. Elvégre elváltak, nem tartja számon, hogy hol van és mit csinál. Anyám hagyta, hogy magunk jöjjünk rá, hogy milyen ember az apánk, azt kell mondjam hatásos volt. Felnőtt fejjel visszagondolva nem akarnám, hogy máshogy csinálja. Jól tette, hogy nem falazott neki és nem mentegette.
2021. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
100%
"Anyám soha nem mondott rosszat róla, ha kérdeztük, hogy miért nem jön, azt mondta nem tudja. Elvégre elváltak, nem tartja számon, hogy hol van és mit csinál." - kb ez a normális, és általában egyben az igazság is... a gyereknek van szája, hogy megkérdezze az apát...
2021. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen közöld, hogy apa azt mondta, talán ekkor vagy akkor jön. Felesleges sz.rt keverni.

Sajnos előbb-utóbb meg kell tanulnia, hogy nem minden alakul a tervek szerint. Sajnálom szegényt, de maradj ki a játszmákból.

2021. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!