Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez az "apuka ellen nevelés"...

Ez az "apuka ellen nevelés" kategória...? (hosszú, lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A gyerekeim apukája beleszerelmesedett egy kis fiatal, gyermektelen nőbe 5 hónappal ezelőtt. Egyre kevesebbet keresi a gyerekeit (elköltözött itthonról), éli világát, pedig meg van beszélve, hogy bármikor jöhetne, nincs láthatás megszabva, épp azért, hogy a gyerek-apa kapcsolat minél kevésbé sérüljön. A kisebbik gyerekem (8 éves) nagyon sokat szomorkodik, várja, hiányzik neki az apukája.


Az ellene nevelésnek számít, ha inkább elmondom a gyereknek, hogy az apukája annyira szerelmes, hogy sajnos emiatt nem tud annyi időt szakítani rá, és akkor nem fog feleslegesen reménykedni minden hétvége előtt, hogy "apa jönni fog, és velem lesz". Az a baj, hogy minden héten ígérgeti az apuka, hogy talán jön, aztán a hétvégére elkopik az ígéret. Ma is mentek volna fagyizni, de nem lett belőle semmi. Én pedig már úgy vagyok vele, hogy annyira fáj minden alkalommal a csalódottságát látni a gyerekemnek, hogy inkább tudja meg az igazságot, és azt feldolgozza, és tovább tud lépni, nem reménykedik feleslegesen.



2021. júl. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
73%
Azért erről inkább egy gyermekpszichológus véleményét kérném ki mint random embereket. Nagyon nem mindegy valószínűleg egy ilyen egyébként is terhelt helyzetben hogy mit és hogyan kommunikálunk a gyermek felé. Komoly, egész élére kihatással levő károkat tud okozni ha nem megfelelően kezeljük a helyzetet. És szándékosan nem írtam hogy szerintem mi lenne a helyes, mert nem értek hozzá és helyzet, gyerekfuggo is lehet.
2021. júl. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
80%
13 Miért kéne ezt mondani? Szerinted apuka értelmifogyatékos? Szerinted nem tudja mit művel? Pontosan tudja,csak lesza.ja,mert nem szereti annyira a gyerekeit,hogy érdekelje.
2021. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell ahhoz pszichológus, csak józan ész, hogy anyuka ne sározza apukát a gyerek előtt, hanem kulturáltan, a tényeket adja át a gyereknek. És az nem tény, hogy "apuka nem jön többé, mert szerelmes lett", csak egy vélemény. Tény az, hogy apuka most nem jött. Pont.
2021. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
26%

a szerelmes lett- az nem kulturált ?nem azt mondja, hogy félrekefélt- na az már nem kulturált.

kissé túlmisztifikálják itt sokan a dolgokat.A gyereknek egyetlen dologtól nem lesz különösebb baja: ha igazat mondanak neki. Nem kell kerülgetni, körülírni, szápíteni, csak az igazat kell mondani. De egyeseknek ugy látom ez a legnagyobb félelme.

2021. júl. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobb a fix láthatás és ha akkor nem jön, megmondani, hogy ígéret volt és kárpótolni a gyereket (pl ha késik 10 percet, már elindultok fagyizni és ott tud csatlakozni... ha akar. Legalább az élményről ne maradjon le szegény).


Velem keresztanyám csinálta ezt, minden program sztornó volt :( és mindenki falazott neki :(

2021. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
74%

Nem a gyereket kéne terhelni az igazsággal, arra magától is rá fog jönni...


Én "apukának" küldeném el a videót a gyerekről ahogy bőg, hogy nem vitte el az apja fagyizni miközben megígérte neki...

2021. júl. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Többen írtátok a fix láthatást.Azért egyeztünk meg ilyen rugalmasban, mert jóhiszeműen azt gondoltam, hogy így gyakrabban fognak találkozni ha nincs apuka időben korlátozva, és apuka is azzal érvelt, hogy nem a gyerekeivel szakított, hadd lássa őket megkötés nélkül, bármikor. De mivel úgy látszik nem él a lehetőséggel, így igazatok van, jobb lenne, ha minden hónapban meg lenne beszélve a két hétvége, és azt talán betartaná.


Azért gondoltam indokot mondani, mert a gyerek mindig kérdezi azt is, hogy miért nem jön apa? "Dolgozik? Vagy miért?" Én meg úgy érzem ilyenkor, hogy sem kedvem, sem türelmem hazudni, és valahol nem is érdemli meg az apuka, hogy mentségeket találjak neki a gyerek "miért" kérdéseire.

2021. júl. 4. 02:31
 28/77 anonim ***** válasza:
22%

"Az ellene nevelésnek számít, ha inkább elmondom a gyereknek, hogy az apukája annyira szerelmes, hogy sajnos emiatt nem tud annyi időt szakítani rá, és akkor nem fog feleslegesen reménykedni minden hétvége előtt, hogy "apa jönni fog, és velem lesz". "

Igen. Totál felesleges részletezni miért nem jön. Csak azért tennéd, hogy apukát savage, mert téged elhagyott. A szereknek tökmindegy miért nem jön. A nem ér rá mert dolga van pont megfelelő és elegendő.

2021. júl. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
71%

"Azért erről inkább egy gyermekpszichológus véleményét kérném ki mint random embereket. "


Én anno megtettem. Soha, de soha nem szabad a másik szülőt negatívan feltüntetni. A másik szülő a gyerek identitásának része, ha negatívan nyilatkozol róla, a gyerek magára veszi.

2021. júl. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
78%

Az ,hogy szerelmes, nem negatív dolog. Amikor belém volt szerelmes akkor is negatív volt? Fenéket.

Szerintetek hazudni kell, hogy persze kicsikém imád, szeret téged, de sajna 25. alkalommal is késik-lemondja- nem jön el. Nem feszül itt a két dolog között némi ellentét??

Lassan-lassan a gyereknek is leesik, hogy a kettő üti egymást. Ezt a lassú folyamatot zárnám rövidre. Ne kinlódjon a gyerek. Kegyes hazugságoknak nem vagyok híve. Én inkább a nem szerethet mindenki és mi sem szeretünk mindenkit magyarázatot szeretem.

2021. júl. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!