Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez az "apuka ellen nevelés"...

Ez az "apuka ellen nevelés" kategória...? (hosszú, lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A gyerekeim apukája beleszerelmesedett egy kis fiatal, gyermektelen nőbe 5 hónappal ezelőtt. Egyre kevesebbet keresi a gyerekeit (elköltözött itthonról), éli világát, pedig meg van beszélve, hogy bármikor jöhetne, nincs láthatás megszabva, épp azért, hogy a gyerek-apa kapcsolat minél kevésbé sérüljön. A kisebbik gyerekem (8 éves) nagyon sokat szomorkodik, várja, hiányzik neki az apukája.


Az ellene nevelésnek számít, ha inkább elmondom a gyereknek, hogy az apukája annyira szerelmes, hogy sajnos emiatt nem tud annyi időt szakítani rá, és akkor nem fog feleslegesen reménykedni minden hétvége előtt, hogy "apa jönni fog, és velem lesz". Az a baj, hogy minden héten ígérgeti az apuka, hogy talán jön, aztán a hétvégére elkopik az ígéret. Ma is mentek volna fagyizni, de nem lett belőle semmi. Én pedig már úgy vagyok vele, hogy annyira fáj minden alkalommal a csalódottságát látni a gyerekemnek, hogy inkább tudja meg az igazságot, és azt feldolgozza, és tovább tud lépni, nem reménykedik feleslegesen.



2021. júl. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
26%

30!


Tegyél így, ha Xarsz a gyerekedre és a saját sértettséged fontosabb, mint az ő lelkivilága. 8 évesről van szó, nem 16 évesről.

2021. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem - mint bármi más dolog kapcsán is - a jó kérdést kell feltenni. A gyerek lelki világát szem előtt tartva nem biztos, hogy az a jó kérdés, hogy ilyenformán, ahogy a kérdező leírja, elmondani a gyereknek is az apjáról azt, ahogyan a felnőtt szemével kinéz a dolog jelen pillanatban, az az apuka ellen nevelés-e, vagy sem, hanem talán az, hogy ez-e a gyerek érdeke, vagy sem. Nem tudom pontosan megmondani a választ erre viszont én sem, de az a véleményem, hogy a nyers igazság ebben az esetben elképzelhető, hogy a gyerekre nézve kevésbé építő és kevesebb haszonnal jár, mint amennyire esetlegesen rombolhat, akár az elutasítottság érzése okán, akár azért, mert a gyerek esetleg önmagát fogja hibáztatni, ha egy az egybe azzal szembesítik, hogy elhagyta őt az apja és nem kíváncsi rá, mert jobban szeret egy idegen nénit, stb...
2021. júl. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
70%
30 vagyok. Nekem így adta elő anyám annakidején, semmi bajom nem lett. 6 éves voltam. Alsósként emlékszem, hogy a barátnőm mennyit rinyált , hogy ő nem tartozik a tanitónéni kedvencei közé. Én sem tartoztam, de engem nem érintett érzelmileg a dolog, pont amiatt a hozzáállás miatt, hogy nem szerethet mindenki és én sem szeretek mindenkit.
2021. júl. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
35%
Nekem vannak ilyen ismerőseim akiket az egyik szülő elhagyott egy szeretoert, meg a másik szülő se volt épp minta példány. Nem is tud normális kapcsolatot kialakitani egyik se. Szóval ha valakinek az a célja hogy elcsessze a gyerekét akkor nyugodtan mondja neki hogy apa szerelmes és azért nem jön.
2021. júl. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
100%
"Nem a gyereket kéne terhelni az igazsággal" Nem értek egyet az apa besározásával (akkor se minden igaz amit az anya mondana) De mi az hogy az igazsággal terhelni? Tényleg jó ferdíteni, hazudni a gyereknek? Nincs olyan mód hogy ne mocskolódjunk, de ne is ébresszünk felesleges reményt a gyerekben?
2021. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
69%

35!


De.

-Miert nem jon apa?

- Nem ér rá.

-Miert nem ér rá?

-Nem tudom.


Nyilván tudod, hogy miért nem jön, és nyilván a nem tudom hazugság, de a gyerek ezt elfogadja. Idővel rájön a valóságra és ez így van jól.

2021. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
81%
A nővérem is ezt csinálta a válás előtt, ezt a ne terheljük az igazsággal a gyereket dolgot. Alkoholista volt a párja,ne terheljük igazsággal címén volt ott az apa fáradttól az apa betegig minden... (mert ugye szaranya ha "mocskolja" a párját) A gyerek meg rá IS haragudott mikor rájött hogy nem elég hogy az apja alkoholista, -az anyja meg hazug, aki évekig mosdatta az apját a szemétségei ellenére. A gyerek nem az igazmondástól sérül, hanem attól hogy MINDKÉT szülőjében elveszti a bizalmát ,mikor rájön a ferdítésekre.
2021. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
29%

37!


Azért az alkoholista -meg a drogos, agresszív, sorozatgyilkos és hasonlok- nincsenek egy szinten egy apával, aki egy nő miatt lépett le. Az előzőek azért egyértelműek egy gyereknek, ha mellette nőtt fel valameddig. Ég esetben nem kell mellébeszélni. De az, hogy apu inkább Katival van az pont nem a gyerekre tartozik és pont nem segíti a válás feldolgozását.

2021. júl. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
88%
De, egy szinten vannak abból a szempontból hogy mindkettő leszarja a gyerekét, és nem, nem kéne a vele élő szülőnek hazudni. Az alkoholista, és nem törődő apa is csalódás, hazugságok sorozata a gyerek számára. Nem azt mondom hogy úgy kell a gyérek elé állni hogy "apádnak fontosabb a ku.rvája" Hanem úgy hogy "sajnálom, de apád már megint nem tartotta be amit ígért-jobb ha nem számítasz rá". Ez még midig jobb, mint hogy a gyereknek úgy kelljen éreznie hogy magára maradt, egyik szülőben sem bízhat. Mert rá fog jönni a mosdatásra. Inkább csak az a kérdés, hogy lehet hazudozás nélkül elérni hogy a lehető legkevésbé fájjon a gyereknek.
2021. júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
31%
Én azt szoktam mondani a gyerekeknek, hogy apa sokat dolgozik, nem tudom mikor jön.
2021. júl. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!