Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol is szokás a gyerek...

Máshol is szokás a gyerek csicskáztatása?

Figyelt kérdés
Nem arról beszélek, hogy az idõs nagyszülõ nem olyan gyors, mint a gyerek vagy hogy mindenkinek van feladata. Hanem, hogy a gyereket kuldtek el cigiért vagy vele fozettek a kavet, regen meg a tv csatornakat is veluk kapcsolatattak at.
2021. júl. 9. 11:14
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
47%
Ez a baj a mai társadalomban, édeasanyád törülje ki még a poódat is, de ha neked kell valamit megcsinálod, akkor ki vagy használva. Más családokban is normális, de csicskáztatás.
2021. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
56%

21es!

Akkor mit vállal a szülőséggel? Azt,hogy onnantól kezdve azt csinálja csak,amihez kedve van, de az ilyen piti dolgokat meg feszt a gyerekkel csináltatja, mert "nehogymár én , a SZÜLŐŐŐŐ főzzem meg magamnak a kávét, meg hozzak egy liter olajat ha már voltam olyan hülye,hogy elfelejtettem".


Az ilyennek nem való gyerek.

2021. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
43%
XDXD Ez a huszonhármas nagyon gáz XD Szülőséggel, képzeld, azt vállaljuk hogy ÉLETKÉPES embert nevelünk, nem egy kényes kis dögöt akinek sír a szája ha meg kell csinálni valamit.
2021. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
65%
Most komolyan, mi lesz az ilyen "gyerekekkel" mikor munkába állnak ha már az is tragédiaszámba megy hogy lefőzzön egy kávét, vagy lemenjen a boltba? Ijesztően gyengék, semmirevalók.
2021. júl. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
27%

Akik szerint ez nem csicskáztatás!


Akkor ti minden sz.rt megcsináltok másnak, pusztán azért ,mert neki épp nincs kedve?? Ennyi erővel csinálok pár kölköt, hogy a munkán kívül soha semmit ne kelljen megcsinálnom. Füvet tud nyírni, takarítani tud, főzni tud, mosni is, stb stb. ARanyélet... Kib.szott önző hozzáállás ez a szülőktől.

2021. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
56%
Úristen, ezt a hisztit.. Mert szerinted anyádnak van kedve mindig mosni, főzni takarítani rád? Ja, bocsika, elfelejtettem: szerinted a szülőséggel kuss lett az ember neve. Akkor anyádéknak is nyervogni kéne hogy csicskának nézed(ami az eddigi megnyilvánulásidból igaz is)
2021. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
53%
#23:S miért hozatja azt a liter olajat? Gondolom, hogy a kis csírának tudjon zabát tolni a pofájába, nem? Komolyan mondom ilyenkor örülök hogy nincs gyerekem. A maiaiknál sz@rrágóbb, kicsinyesebb, "nekem mindenhez jogom van mindent nekem, mindent értem" nemzedék nem volt még a Földön (tisztelet annak a kevés kivételnek). S amúgy a szülő dolga az, hogy felkészítse a gyereket a való életre, nem az hogy kinyalja a valagát. Tehát részt venni a házimunkában, apróbb feladatokat ellátni, besegíteni alap. Azért hogy később a kis csíra boldoguljon az életben. Megálljon a lábán ha a szülei már nem élnek.
2021. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
90%

Gyakorlatilag a kérdésedben leírtak mindegyike kontextus függő. Nem ilyen egyszerű ezt megítélni, hogy mi számít "csicskáztatásnak". Ha nem megkérnek szépen, mert fáradtak vagy nincs idejük mert fontosabb feladatik vannak, hanem rád parancsolnak és nem kellő tisztelettel kezelik a jelenléted és a segítséged, akkor az valóban nem helyes és elítélendő hogy a szülő így viselkedik a gyerekével. Ahogy fentebb is írták, a szülőséggel járnak bizonyos dolgok amiket vállal az ember mikor gyereket szeretne. A gyereked nem a szolgád, viselkedj vele partnerként, tisztelettel és megértéssel. Példák, mert abból egyszerűbb átlátni:

1.Ha te mint szülő elfelejtesz valamit a boltból, és megkéred szépen a gyereked hogy szaladjon el mert 10 percre van csak, akkor egy jól nevelt gyermek szívesen kisegíti a szülőjét.


2. Ha elfelejtesz valamit de a gyermekednek is éppen egy relatív fontos dolga van, akkor nem akadhatsz ki azon hogy nem ér rá azonnal (vagy egyáltalán) hiszen neki nem az a dolga hogy szó nélkül javítsa ki a szülő rontásait.


3.Ugyanakkor ha nincs dolga a gyereknek, de szülő létére nem tud normális emberi hangon szívességet kérni a szülő, aminek hatására a gyerek nem akarja megtenni a "kérést", az szintén nem a gyerek hibája, hanem a szülő hiányossága, hogy nem tud megfelelően kommunikálni vagy éppen rosszak/hiányosan a kommunikációs képességei.


Optimális esetben egy felelősségteljes intelligens szülő, úgy képes gyermeket nevelni, hogy harmóniában tudjanak élni, "családként". Ebbe bele tartozik a kérdésben említett egymás kölcsönös segítése (persze ha a gyermek is eléri a megfelelő kort a feladatokhoz). Hiszen többek között azért olyan sikeres az emberi faj mert kivételes a csapatmunkára való képességünk.


Sajnos sok helyen félrecsúszik a szülő-gyermek kapcsolat, ez egy elég bonyolult,mély,rétegelt témakör, de annyi biztos hogy a "csicskáztatás" soha és semmilyen formában nem egészséges viselkedés. Ha én ilyet tapasztalok, úgy érzem minden jogom megvan hogy kiálljak magamért, és ne hagyjam másoknak, hogy azt higgyék ők többek és ez "jár nekik", a szülőség nem jogosít fel arra, amihez sokan azt hiszik joguk van.

2021. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
53%

Aztán meg majd a "kisded" huszonsok évesen kiír ilyen kérdéseket....


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__11240..


Életképtelen óriáscsecsemők azok, akik nem vesznek részt tevékenyen a család életében!!!!! Az NEM csicskáztatás, ha közreműködnek a közös feladatok ellátásában!

2021. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
66%
19 .vagyok és szerintem csicskáztatás. 55 éves vagyok, egész gyerekkoromban ugráltattak, délután 4X küldtek el a kisboltba, mert ezt is , meg azt is elfelejtették. Mindenért egyesével kellett lemennem. Már égett a fejem, teljesen hülyének néztek a boltban, pedig nem én voltam a feledékeny.És ez csak egyetlen dolog. Mindenesetre én nem csicskáztattam a gyerekeimet. Házimunka volt, el volt osztva, kinek mi a feladata, meg is csinálta mindenki a részét. De ilyen piti sz.rságokkal, amire lusta vagy, arra ne a gyereket ugraszd.
2021. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!