Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám valószínűleg depressziós....

Apám valószínűleg depressziós. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Mindig is lobbanékony természetű volt. Kiskoromban hideg zuhany alá rakott, amikor magamra öntöttem valamit, de ha másban hibáztam, akkor is üvöltözött velem és felpofozott.

Olyan dolgokért kaptam, amikről nem tehettem, pedig nem voltam rossz gyerek.


Belém lett “kódolva” ha hibázok, végem. Sokat vittek pszichológushoz, mert anyám észrevette, hogy antiszociális vagyok, és rosszkedvű.


Ezen valahogy túlléptem, de már kezdek belefáradni apám hülyeségeibe. Egész nap a telefont nyomkodja, hozzászólok nem válaszol, ha valamit csinálnia kell, idegbeteg lesz, csapkod.


Nem lehet vele beszélgetni, egész nap ülünk egymás mellett, mint két néma f.sz.

Anyámnak kb hányingere van tőle, de már nekem is. Arrogáns, flegma, ingerlékeny.


48 éves, gondolom befásult, de nem hiszem el, hogy rajtam kell csattannia mindennek.


Azon kaptam fel a vizet egyik nap, hogy mentünk valahova, találkozott az egyik munkatársával, erre olyan boldog lett, ragyogott a szeme, vigyorgott, elkezdett vele beszélgetni, erre 15 perc ácsorgás után szó nélkül otthagytam, 45 perc után ért haza... Utál velünk lenni, másoknak meg nyalizik. Férfi munkatársról van szó, de szerintem a nőkkel is ilyen jóban lehet.


Szerintem unja az anyámat meg engem is, és ettől van annyira oda.

Én próbáltam vele programokat kitalálni, de semmit nem akar, a főztjeimet is unja (ezt ő mondta.)


Ezzel mégis mit lehet kezdeni? Utálok az otthonomban lenni.


2021. júl. 9. 12:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon fura amit csinál. De nem hinném hogy ez depresszió.
2021. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%
Pedig itt a válás és a szétköltözés jelenthetné az egyetlen esélyt egy boldogabb életre. Ha nagykorú vagy/leszel, akkor javaslom az elköltözést.
2021. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonymousreview60 ***** válasza:
79%

Kérdező! Az apád lehet, hogy akkor sem érezte magát nagyon jól a munkatársa jelenlétében, csak megjátszotta magát, hogy mennyire jól érzi magát. Ez különösen akkor valószínű, ha az adott kollégára féltékeny vagy féltékenységet akar benne kelteni vagy az illető pletykás és emiatt játsza meg magát apád.

És persze lehet, hogy majdnem mindenki mással boldog, csak veletek nem, mert ... akármi.

2021. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem depressziós. Csak szemét. Nincs olyan, hogy válás szóba se jöhet az anyagiak miatt, anyád fizetősebb munkahelyet keres, te dolgozol, elnyomorogtok kettecskén. Inkább, mint így. Kié a lakás? Te önmagadban maximum annyit tudsz tenni, hogy teljesen kiiktatod az életedből, rá se nézel, nem is szólsz hozzá.
2021. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
14# Anyám jobban keres, mint az apám. Nagy a kölcsön, és nem érné meg szétköltözni már.
2021. júl. 9. 17:52
 16/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha az anyád jobban keres, akkor értelmezhetetlen, mért nem éri meg. Mindketten fizetik a részleteket, csak apád jobban nyomorog.
2021. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Depresszió az angyon más dolog.
2021. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Két mérgező rossz ember. Menekülés.
2021. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!