Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nehéz elfogadni a...

Miert nehéz elfogadni a családomnak-különösen èdesanyàmmak, hogy élem a sajàt életemet?

Figyelt kérdés

28 èves dolgozo no vagyok. Az erettsegi utan a fovarosban kezdtem tanulni, az alapkepzes utan dolgozni kezdtem. Most mesterkepzes mellett dolgozok. Tehat nem ingyenelo, lehuto szar alak vagyok, hanem fenntartom magam. 3.5 eves parkapcsolatom husvetkor veget ert- es itt elkovettem egy nagy hibat: edesanyamat kerestem meg a fajdalmammal; aki egyebkent azt gondolta rolam hogy en fogom majd megcsalni a partnert es azert lesz majd vege, masfelol en vagyok a hulye hogy nem vettem eszre hogy nem is akar tolem semmit a fiu (csak 3.5 evet lehuzottt velem - es a hatam mogott a testvereimnek minden idiotanak elhordanak kozosen. Husvet ota minden nap felhiv es mondja azt a passziv agressziv mantrat. Rohadt idegesito.


Egy ideje ismerkedem egy kulfoldi fiuval. Mivel meg az eletben nem jart a Balatonnal, megkerdeztem a szuleimet hogy a balatoni nyaraloban alhatunk e a hetvegen es csak kirandulni megyunk a kornyekre. Minekutan nem kozoltem veluk hogy kulfoldi a fiu, oriasi balhe volt: felhivott egyik testverem, hogy a fiu kicsoda micsoda tanuljon meg magyarul es rendkivul agressziven adta elo magat; ket nappal kesobb a masik tesvterem adta elo magat: en egy idiota vagyok, egyre nagyobb hulyesegeket csinalok, mi az h kulfoldi, a sajat fajtammal ismerkedjek, az en koromban az lenne a normalis hogy ferjet talaljak es csaladalapitason gondolkodjak, egyaltalan hol is ismerkedek ilyennel, es egyaltalan minek? Legyek egyedul ne keressem senki tarsasagat, koptassak le mindenkit, surgosen szabaduljak meg a gyerektol. Meg hogy nem is ismerem, azt hazudik magarol amit akar, meg csak nem is europai, elrabolnak, kiveszik a vesem, eladnak kecskeert ?!?!?!!!!!!!!!! (Az arab kultura negativumait eloadta, lenyegtelen szempont hogy a fiu akivel ismerkedtem torok, de. testverem biztos jobban tudja mi hogy megy, amikor nem is jart soha egyik orszagban se, es nem is elt ott, de nezzuk el neki..) Mindezt orditva.


Aztan masnap az anyam is felhivott keso este, rettenetes szivszaggato sirassal, hogy o regebben azt almodta hogy engem holtan megtalalnak egy lakasban, es mar buzlott az oszlo testem, nem tudtak megmenteni. Megspekelve azzal hogy ezt nem csak o hanem a testverem is ugyanigy megalmodta. Olyan jo erzes volt hogy aznap nem is sikerult aludnom. Kovetkezo nap persze megint hivott este, full mas hangulatban, eloadva magat, hogy senkit nem lehet megismerni igazan, senkirol nem lehet tudni semmit, mindegy h magyar v kulfoldi valaki, de en ne vesztegessem az idomet es ne ismerkedjek senkivel, csak magammal legyek, maradjak egyedul. Ekkorra mondom ugy nez ki elult az elso hullam hogy mindenki kiakadt, lecsillapodott mindenki. Kovetkezo nap ismet hiv anyam, hogy a hetveget toltsem veluk mert a masik testverem hazalatogat az orszag masik vegebol (ki nem allhatjuk egymast es amiota lebaszott alaptalanul es a gusztustalan eloiteleteit szajkozta, nem is kerestem) szoval menjek en is mert legkozelebb csak karacsonykor jon a testverem. (Fun fact: anyam a karacsonyokat a csaladtol tavol tolti egy gyogyuduloben, az orvosnak fizet hogy az unnepekre kuldje be.)


Hetveget pihenessel es bulizassal toltottem, nem mentem haza. Epp eleg volt a hetkozbeni telefonos musor. vasarnap lazultam delutan, ezalatt anyam lement a balatonra a 2 testveremmel furdeni meg fagyizni, es persze kozben engem felhivott, hogy mennyire elvezik hogy lent vannak a Balatonon, majd hirtelen hangulatvaltassal belekezdett: melysegesen csalodott hogy en nem vagyok ott, pedig azt mondtam megyek (nem mondtam ilyet) es hogy nem hiszi el hogy nekem ez jo, amit most csinalok (?! Hogy elmentem szorakozni?!) es nyilvan ugyse erdekel engem amit o mond. Es akkor mely hallgatas. Ilyenkor en mar nem mondok semmit csak magam melle rakom a kagylot. Kesobb lerakta, aztan este keson meg felhivott, hogy neki nem adatott meg az eleteben az, hogy kibulizhassa magat, az o anyja mashogy allt az egeszhez, o nem tudja milyen annyit inni hogy masnap rosszul legyen, es elvezzem amig lehet mert nem sokaig lehet mar ugyse, hiszen kiesek a korbol. majd ismetelten hangulatvaltassal sirt, hogy regebben almodta hogy megtalaljak a buzlo oszlo hullam. Sirva mondta hogy biztosan azt jelenti hogy elszakadok a csaladtol, es nem tudnak majd megmenteni. Csodalatos tortenet.


Egyetlen bajom csak annyi hogy nem ertem minek veszem fel neki a telefont. Egyik pillanatban halal normalis, erdeklodo, masik pillanatban belem dofi a kest, es baromira lehoz az eletrol!

Nem beszelve a testvereimrol! Semmit nem tudnak, ahelyett hogy erdeklodoek lennenek, megy az eloiteletesseg, meg az hogy en miert allok szoba emberekkel, maradjak egyedul.


Oszinte leszek, rohadtul nem ertek egyet veluk, es rettenetesen megvagyok lepve, amiket az elmult napokban lemuveltek velem. Minimalis kapcsolattartasra es minimalis informacio szolgaltatasra szoritkozok veluk kapcsolatban, mert ez a viselkedes toluk felem szerintem vallalhatatlan.


2021. júl. 12. 16:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd fel nekik a telefont. Anyukádnak skizofrén hajlamai vannak, a testvéreid meg szánalmasak, tudod ki hallgatta volna végig az ordítozásokat.

Akkor letettem volna, amikor elkezd a dolgomba beleszólni. Semmi közük hozzá, hogy te mit, mikor, kivel csinálsz, téged pedig senki nem kötelez rá, hogy elmondd nekik.

2021. júl. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki kerek perec hog ynem akarod hogy beleszoljon.
2021. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy igy kivulrol latom a helyzetet, anyukad szaz szazalek, hogy mentalis problemakkal kuzd. Bipolaris zavara van? Depresszios? Mert nagyon ugy tunik. Kezeltesse magat, mert te nem vagy a kezeloorvosa. Az hogy van egy gyerekunk, nem tehetjuk a nyakaba a problemainkat es a sajat megoldatlan eletunket. Egyaltalan a testvereid teged nem kerhetnek szamon, nem orditozhatnak veled. Javaslom, hogy legkozelebb az elso ilyennel tedd le a telefont.

Anyukadn detto. Ez az erzelmi zsarolas nem jo. Azt szoktak mondani arra fele menj, amerre neked jo, ami elore visz teged. Most helybe mesz a pofonert.

Anyukammal a helyedben nem szakitanam meg a kapcsolatot, de tartsd az erzelmi tavolsagot, a magad erdekeben.

2021. júl. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!