Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mirét van az, hogy anyám...

Mirét van az, hogy anyám képtelen elengedni a már rég nagykorú fiát úgy, hogy ne tudná a haverjai nevét, telefonszámát, sőt a szüleinek a nevét és telszámát?

Figyelt kérdés

Sírba tesz komolyan. Rég elmúltam 19 is, de még mindig játsza, hogy kis pisis óvodás vagoyk. Követeli az összes haverom nevés, telefonszámát és a szüleikét is.

Mit mondjak neki? Mondtam már, hogy hagyjon ezzel, nem érek rá, de akkor meg megy a hiszti és mártírkodik


2021. júl. 22. 14:14
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
86%
30 Lehet, hogy aggódik, de ez már a túl féltés kategóriája.
2021. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
84%

"az a baj, hogy én is az lettem valamennyire. egészen 15-16 éves koromig azt hittem, hogy mindent anya majd elintéz. Mert akármennyire is akartam magamtól mindent, anyám agyből jött, hogy nem tudod te, és majd megcsinálja ő"


Ugyanilyen anyám van, ugyanezt csinálta velem. Bűntudatot keltett ha elmentem valahova, sajnáltatta magát, 0 eszű apám vert is miatta, mert bevette a hülyeségeit. Apámmal hosszú évek óta nem beszélek, nem létezik már nekem, pedig már ezerszer próbált megbánva közelíteni. A normális kapcsolatunk rég elúszott mikor agyba-főbe vert, de amúgy a gyerekkorom is köpedelem volt (vertek, megaláztak, lenéztek, elnyomtak - sosem volt szeretet a családban, ők egymást is állandóan marják a mai napig).


A következménye az lett, hogy egy nagyon visszahúzódó, önbizalomhiányos felnőtt lettem, aki nem mer nyitni mások felé, retteg az elutasítástól és az van bennem, hogy nem érek semmit, bármennyit is tanulok vagy fejlesztem magam.


16-22 évesen ez mély depresszióhoz is vezetett, hiába küzdöttem a szüleim ellen, de szerencsére sikerült felállni belőle. Még mindig le vagyok maradva a korosztályomhoz képest és esetenként nagyon erős szorongás lesz úrrá rajtam, de az elmúlt években szerencsére jó irányba tudtam haladni. Még kell 2-3 év mire azt mondhatom hogy végre egyenesbe kerültem minden tekintetben, de már ott a fény az alagút végén.

2021. júl. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
90%
Mert anyukád nagyon beteg úgy tűnik, azt hiszi, hogy 16 éves vagy....
2021. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
89%
Néhány válaszon csak fogom a fejem. Abban teljesen igaza van itt sok embernek, hogy addig amíg otthon élsz és a szüleid pénzét költöd, vannak bizonyos dolgok és szabályok, amikkel muszáj vagy együtt élni. Viszont azért ne essünk már túlzásokba. Tehát ilyet, hogy ha elmegy valahová meg kell adja a résztvevők és a szüleik telefonszámát és social media profilját... Nem azért, de ilyet a szüleim tőlem 12 éves koromban nem kértek, pedig már akkor is mentem busszal a környező városokba moziba vagy valami. Konkrétan nem is tudtam volna megadni az ismerőseim telefonszámát senkinek, mert én sem tudtam csak a legközelebbi barátaimét. Dehogy még a szülők számát is.. ez baromira megalázó lehet a kérdező számára. Szerintem ha anyám anno felhívta volna egy másik szülő azzal kapcsolatban hogy hol vagyunk vagy mi van velünk akkor ki is röhögte volna. Ki csinál ilyet? Tippem sajnos nincs, mert ezek alapján feltételezem édesanyád nem az a típus akivel komolyan le lehet ülni beszélni. Esetleg édesapádnál próbálkozhatnál, hogy beszéljen már vele. Az viszont biztos, hogy minél előbb jó lenne ha elköltöznél, nem csak neked, de szerintem hosszútávon édesanyádnak is jót tenne.
2021. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
88%
Nekem egy haveromat 13 évesen kevesebb szigorral tartották őt (pedig akkor azt hittem, hogy ő nagyon szigorúak szülei), de ezek után téged tartanak nagyon szigrúan. Apukád? És ez nem annyira részedről gáz, hanem anyukád részéről.
2021. júl. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
88%

Kitalálsz 23 random, fiktív telefonszámot, hívogassa azt.


VAGY


Szólsz az érintetteknek, hogy tegyék szűrőlistára mutterod számát.

2021. júl. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Csak röptében olvastam a válaszokat, de egy kettő még csak el se tudja képzelni a helyzetedet. Én igen sajnos.

Ajánlom a Kiút a függőségből című könyvet: [link]

Megér mindent pénzt, de tuti van könyvtárban is. Nekem rengeteget segített ez a könyv és még pár másik, amik címére már nem emlékszem. Szerintem nem ártana ebbe beleásnod magad, mert ha most nem kezdesz el ezzel foglalkozni, akkor van esély arra, hogy te is így fogsz viselkedni tudat alatt, mert eltanulod a rossz viselkedést akármennyire is utálod. Én legalábbis még 26 évesen is néha észreveszem magamon, hogy bsszus, megint azt csinálom/mondom, mint anyám/apám. És nem a jókat tanulja el az ember. Szerencsére egyre kevesebb az ilyen, pedig már 20 éves korom óta foglalkozok így a lelkemmel és próbálom magamat visszaépíteni. Tényleg holtig tanul az ember, nagyon nehéz az ördögi körből, a tanult rossz szokásoktól megszabadulni.


Na de azt még leírom, hogy a barátaid engedélye nélkül nem is adhatnád meg a telószámukat senkinek. Legalábbis etikai szempontból. De sajnos tudom, hogy anyudat nem fogja érdekelni, csak a saját hülyeségi...

Nekem a távolság segített, elköltöztem, addig pedig próbáltam tartani a lelket magamban. Barátom anyja még az enyémnél is őrültebb volt: még az egyetemi órarendjét is felírta és minden nap számontartotta - ha barátom nem akart bemenni a nem kötelező sima előadásra, akkor az anyja teljes kiakadt és lehordta mindennek. Barátom úgy oldotta meg a helyzetet, hogy kiíratkozott az egyetemről (oltári nagy balhé volt), munkát keresett és ahogy lehetett elköltözött. Sajnos úgy látszik, hogy ez az egyetlen egy megoldás van. :( Addig pedig olvass utána, talán pszichológus segítségével próbálj kitartani.

2021. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele
2021. júl. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
34%

"Azt hiszed a tanulás megoldás mindenre? Nézz már meg egy tanári fizetést."

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Aki tanul, az mind tanár lesz? Minél többet tanul, annál inkább? :D

2021. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
90%

"Az hogy otthon lakik valaki, mert mondjuk önerővel gyűjt, még nem jelenti azt, hogy gyerek és teljesen le kell korlátozni"

Nem is abból következik, hogy mennyire gyerek még, ha otthon lakik, hanem abból, hogy nem képes kommunikálni a saját szüleivel sem. Csak akkor és addig korlátozhatják őt ennyire, ha és ameddig hagyja.

2021. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!