Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért haragszanak a hobbimra?

Miért haragszanak a hobbimra?

Figyelt kérdés

Műanyag maketteket építgetek, főleg repülőgépeket, pár ezer forint egy doboz, elvagyok egyel egy hónapig, szerintem nem drága hobbi. Nem napközben csinálom, hanem este tévé helyett. Amikor kész, kiteszem a polcra. Ez nem mozog, nem repül, csak nézegetni lehet.

Szüleim folyton beszólnak érte, hogy miért piszmogok ennyit ilyenekkel. Azt mondják semmi értelme. Sose veszem semmi hasznát. Én pedig szeretek olvasgatni is, nem csak építeni. Például megtanultam már a ciril abc-t is, amikor orosz gépekről töltöttem le doksikat. Meg nagyon érdekes az aerodinamika, ami a levegőben tartja őket, van róla szakkönyvem. Suliban sajnos nem tanítják.



2021. júl. 29. 13:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem rossz hobbi ez.

Van pár tippem, hogy mi "bajuk" lehet vele:

1. A szemükben minden olyan tevékenység, aminek nincs közvetlen haszna, időpocsékolás. Jobb szeretnék, ha látástól vakulásig tanulnál, házimunkát végeznél vagy diákmunkán lennél, nem ilyen "felesleges hülyeségekbe" ölnéd az időt. Nem értik a hobbi lényegét, és véteknek tartják a kikapcsolódást.

2. Szerintük nem vagy eleget emberek között. Bezárkózott kis jetinek tartanak, aki nem tud barátkozni, csak a makettjeivel molyol magában, és nem akarják, hogy ilyen legyél.

3. Attól tartanak, hogy mindig csak az ilyen "hülyeségek" fognak érdekelni, amikkel nem lehet pénzt keresni, és egy munkanélküli léhűtő leszel, mert nem leszel hajlandó olyat csinálni, amihez nincs kedved, csak makettezni akarsz majd egész nap.


Az egyes úgy hülyeség ahogy van, a hármas azért butaság, mert a hobbi és a szorgalom nem függ össze ilyen módon, a kettesnek pedig vagy van alapja nálad vagy nincs, te tudod. Remélhetőleg nincs.

2021. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
Én nemhogy nem haragudnék rád emiatt, de kifejezetten tisztelettel néznék rád!
2021. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Szeretnék mérnöknek tanulni majd.
2021. júl. 29. 15:33
 14/24 anonim ***** válasza:
7%
Ezt már párszor kiírtad... :))))
2021. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonymousreview60 ***** válasza:
96%
#4 és #14 mindent leírt, amit érdemes. Sajnos a szüleid korlátoltak. Te folytasd ezt a hobbit és tanulj általa és érezd magad jól vele minél többet!
2021. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 FoxtrotLidérc ***** válasza:
90%
Ha az én fiam lennél, azt hiszem BŐVEN lenne beszédtémánk! :))) Szerintem ez a hobbi tök rendben van. :))) A szüleid... Nos ők inkább örüljenek, hogy nem drogozol, meg bandázol.
2021. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%

Ki a fene emlékszik már - napi többtucat megválaszolt kérdés listájában - hogy több hónapja pontosan mi is volt az akkori kérdés címe...???


De tuti, hogy volt!


a privizőnek üzenem...

2021. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
2021. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
69%
Én is emlékszem rá, fixen volt. Ezek szerint azóta sem lett pozitív a hozzáállásuk. Fura, semmi baj nincs ezzel a hobbival.
2021. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
#18, a kérdés amit linkeltél 2013-as. A kérdező most lehet 15-17 éves kb, nem hinném,hogy ő írta ki akkor.
2021. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!