Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért haragszanak a hobbimra?

Miért haragszanak a hobbimra?

Figyelt kérdés

Műanyag maketteket építgetek, főleg repülőgépeket, pár ezer forint egy doboz, elvagyok egyel egy hónapig, szerintem nem drága hobbi. Nem napközben csinálom, hanem este tévé helyett. Amikor kész, kiteszem a polcra. Ez nem mozog, nem repül, csak nézegetni lehet.

Szüleim folyton beszólnak érte, hogy miért piszmogok ennyit ilyenekkel. Azt mondják semmi értelme. Sose veszem semmi hasznát. Én pedig szeretek olvasgatni is, nem csak építeni. Például megtanultam már a ciril abc-t is, amikor orosz gépekről töltöttem le doksikat. Meg nagyon érdekes az aerodinamika, ami a levegőben tartja őket, van róla szakkönyvem. Suliban sajnos nem tanítják.



2021. júl. 29. 13:52
1 2 3
 21/24 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kérdező! Szerencsére előfordul, hogy a gyerek okosabb-intelligensebb lesz a szüleinél, és túllép azok kisszerűségén. Ez a rosszérzés, a korlátoltságuk még fojtogatni fog egy darabig, amíg velük kell élned. A különélés után már nem lesz tere az ilyen súrlódásnak.

Amit érdemes tenned, hogy megfelelően udvariasan megkérdezed (mert erről egy büdös szó nem esett), hogy szerintük mi lenne a megfelelő hobbi (karate, foci, motorszerelés)? Vagy lehet, hogy szerintük a hobbi az időpazarlás és a te dolgod is az lenne, mint az övék: a munkába beledögleni, zaba és alvás. Ha ezt hiszik, az azért van, mert korlátoltak a képességeik és nem láttak más mintát, és azt nevelik beléd, amit láttak.

Csakhogy ezzel szemben a szülőnek úgy kötelessége nevelni a gyereket, hogy nála többre, sőt még arra is képes legyen, amit ő még el sem tud képzelni most a csökött kis fejével.

2021. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Apukám is így kezdte, most meg már milliós nagyságrendben rendeli az elektromos modellrepülőket külföldről és jár reptetni :D az első emlékszem, sima hungarocell volt, még borítás se volt rajta.


Amúgy az olyan emberek akik nem tudnak azonosulni egy-egy hobbival vagy nekik nincs, azok leszólják a másikét. Az én hobbijaim is valakinek tetszenek, más meg szimplán megkérdezte (nagyon közeli családtag) hogy már megint ezt a hülyeséget csinálod? (én pl könyvszobrokat csinálok)

2021. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, ha szereted csináld.
2021. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vannak ilyen idióta emberek akik bármire rávágják, hogy "semmi értelme".


Mintha az életben mindennek csak arról kellene szólnia, hogy értelme van. Holott pont ez az értelme, hogy jól érzed magad és szórakoztat.

2021. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!