Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képesek megérteni a...

Miért nem képesek megérteni a szüleim, hogy nem akarok majd minden hétvégén hazajárni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és az eddig években minden hétvégén hazajártam a kollégiumból, mert akkor így láttam jobbnak. Viszont most majd albérletben fogok lakni, ami a kollégiumhoz képest nyilván komfortosabb és jobban felszerelt (pl. a koliban a főzés és a mosás nem volt jól megoldva így ezt mindig hétvégente oldottam meg otthon, illetve az albérletben lesz saját szobám és azért az is sokkal kényelmesebb), illetve az utóbbi időben eleve rengeteget voltam itthon és az elég is volt, így majd csak ritkábban szeretnék hazajárni. Ezt mondtam is a szüleimnek, illetve azt is, hogy akkor a költözéskor vigyünk egyszerre több cuccot (elvisznek kocsival, így nyilván több mindent be tudunk pakolni, elfér) és jobban szeretném, ha havi rendszerességgel kapnék tőlük zsebpénzt (eddig hetente adtak 5-6 ezer forintot, ezt jobb lenne egy összegben egy hónapra). Viszont mintha meg sem hallanák, amit mondok. Legutóbb pl. anyám megjegyezte, hogy minek nekem olyan albérlet, ahol van mosógép, mikor úgyis haza fogok járni... de rendszeresen elhangzik valamilyen formában az, hogy "úgyis haza fogsz járni" meg a "minek maradnál ott". Mondtam nekik többször, de mintha a levegőbe beszélnék.

Eleve nem értem, hogy ha már "minek maradnék ott", akkor ennyiből minek jönnék haza. Ha itthon vagyok sem akarnak velem csinálni semmit, normálisan beszélgetni sem szoktunk stb., tehát jóformán csak egy házban élünk, estefelé váltunk pár szót és ennyi. Ha nem vagyok itthon, akkor sem keresnek pl. egyszer nem hívtak fel soha és nem érdekli őket, hogy mi újság, mi van velem stb., ezt akkor sem kérdezték meg mikor éppen hazamentem. Szóval elképzelni nem tudom, hogy mégis miért lenne annyira fontos nekik, hogy hazajárjak hétvégente. Vasárnap a nagymamám és a testvérem el szoktak hozzánk jönni, velük még szoktam beszélgetni, de most emiatt sem érzem úgy, hogy nekem minden hétvégén kötelező jelleggel haza kellene mennem. Szóval nem értem.


2021. júl. 29. 18:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Bizos úgy érzik, hogy a rokonok előtt jobb a látszata annak, ha hétvégén otthon vagy. Próbáld megbeszélni velük.
2021. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Megmondod nekik hogy hétvégente dolgozni szeretnél hogy az albérlet miatti plusz kiadásokat fedezni tudd
2021. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Mert szokatlan lesz nekik, hogy nem látnak minden héten. De majd beleszoknak, ez téged ne zavarjon.
2021. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
Hagyd rájuk most, viszont cuccolásnál légy észnél.
2021. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

1# Szerintem nem ilyen típusú emberek a szüleim és a rokonok sem. Mármint nem érdekli őket a látszat vagy az, hogy mit gondolnak mások.

2# Nem tervezek dolgozni, a szüleim fedezik a költségeimet.

3# Hát csak ezzel kapcsolatban azt nem értem, hogy minek akarnának látni. Eddig is tulajdonképpen csak akkor láttak mikor hazajöttem és mentem vissza, mert amúgy nem szoktunk közösen csinálni semmit, még beszélgetni se nagyon. Most a távoktatás alatt itthon voltam, ugyanúgy kb. csak egy házban lakunk és ennyi. Ha lenne valami hétvégi családi program vagy ilyesmi és azt szeretnék, hogy én is részt vegyek benne, együtt legyünk stb., akkor még érteném, de így nem.

4# Mire gondolsz?

2021. júl. 29. 19:48
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Ha a szüleid fedezik a költségeidet akkor csináld amit mondanak és menj haza minden hétvégén :-D
2021. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6# Szerintem a kettő egymástól teljesen független.
2021. júl. 29. 19:58
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk mert szeretnének látni, nem csak átutalni neked havonta a pénzüket :)
2021. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
99%

Nem egyszerű helyzet ez nekik sem. Lehet többet kéne beszélnetek egymással és megoldódna a gond, ha mindneki elmondja mi a problémája.

18 éves voltam mikor elkerültem otthonról , Eü-Ben tanultam , mellette hétvégente meg szünetekben munka . Mikor elkezdtem a korhazban dolgozni még annyit sem tudtam haza járni, mint előtte és igencsak sérelmezve volt . Apukám úgy gondolta , hogy szégyellem őket , de sosem jöttek meglátogatni ... ebből egy jó nagy vita keveredett , ahol végül megbeszéltük kit mi bánt.

29/L

2021. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Mondjuk ilyen hozzáállással, ha nem akarsz hazajárni, akkor nem értem miért fogadod el a támogatást.

Ez szimpla lehúzás, csak ők ezt valószínű sosem fogják a fejedhez vágni.

2021. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!