Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 évesen el költözhetek a...

16 évesen el költözhetek a szüleimtől a nagymamámhoz? Jogilag ez megtehető?

Figyelt kérdés

Nagymamám 68 éves, nagyon jól tartja magát, 1 gyógyszert sem kell szednie, mentális és testi egészsége is teljesen jó. A lakás amiben lakik gyönyörű és ő teljesen benne lenne hogy hozzá költözzek. Azt mondta hogy hozzá bármikor mehetek. Nagyon szeret, mindenben jól ki jövök vele. Mindenben támogat, és nyilván a kellő szigora is megvan.

Nos ő anya anyukája, papam nem él vele, el váltak. Anyával is minden szinten jól ki jövök, abszolút mindent megtudok vele beszélni, nem is ez a probléma. A probléma fő tárgya apa. Nehéz lenne azt kijelenteni, hogy nem szeret engem és én sem őt, mert ez nem igaz így.

Nagyon bonyolult a kapcsolatom vele. Közép iskolában volt matek és fizika tanár, már nyugdíjas, 70 éves, idősebb mint a mamám xd. Az elmúlt sok évben ami talán ilyen 20 körül van sehova sem megy úgy, mert programozik folyamatosan. Max a cigijeert és a vodkájaert megy el a városban a boltba az autojaval, semmi több kimozdulas a házból. Ott ül a nappaliban örökké mert ott,, dolgozik,, és közben figyel mindent hogy ki kivel mit beszél. Rosszban van anyával, ők nélkül és ezért én nem nagyon beszélhetek anyával.

Anya mikor dolgozik kiskorunk óta rengetek rossz dolgot mondott róla és a nagymamámrol.az a fajta természete vqn hogy mindennek ugy kell lennie ahogyan ő szeretné, ha nem úgy van akkor abból kiabálás van. Én nagyon sokat sírok kiskorom óta miatta mert rengeteg fájdalmat adott nekem, pl a lovaglást azért hagytam abba mert ő minden egyes órám után úgy kiabált velem hogy sírtam, tánccal ugyanez. Szóval az hogy ő mindig itthon van azt jelenti hogy szerinte mindenkinek otthon kéne lennie. Anya minden hétvégén megy el mert nem akarja az egész életét otthon leelni és én is szeretnék vele menni de akkor apa megöl.

A 8 éves kitűnő bizonyítványomert eszméletlen szidast kaptam mert elméletben előtte lévő nap nem adtam neki puszit mielőtt el mentem és az átadás napján annyira sírtam hogy az eszméletlen.

Anya most nem igazán tud válni és költözni.

De igazából az a baj hogy nem is egyszerűen az van hogy apa utal és rossz velem mert közben tanulásban pl segített meg suli után csomót kérdez, érdeklődik irántam, de félek csak azért hogy irányítani tudjon. Olyan irányban kell tanulnom ahogy ő azt elképzelte másképpen kitagadna.

Nagyon sok érzelmi zsarolás után el érte azért hogy nagyon ragaszkojak hozzá és bármiben úgy cselekszek ahogy én szeretném és nem ő akkor eszméletlenül lelkiismeret furdalásom van. Raadasul sajnálom mert 70 éves és nincs is túl jól. Bármikor elveszithetem.

Szóval elméletben lehetséges hogy elkoltozzek a mamámhoz úgy hogy pár hónap múlva leszek 16?



2021. júl. 30. 16:46
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Egyébkent anya és tesóm de még mamám is azt mondja h szerintük szeret engem, csak nagyon nem jól.

De most is pl hozzám se szól úgyhogy semmit nem csináltam. Csak ilyen kedve van és ennyi.

2021. júl. 30. 16:52
 2/30 anonim ***** válasza:
81%

Erdekes h bantalmazodat sajnalod, de anyukadat, ak8vel oke minden, vele hagynad nyugodtan kettesben.

Miert nem tud valni??

2021. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Anyát nem bántja. Vele elvi szinten nem ért egyet, de csak ránk akar nyomast gyakorolni.

Mondta is csomószor hogy féltékeny arra hogy anyát jobban fogom szeretni.

2021. júl. 30. 16:56
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

#2

Talán mert az anyja magának választotta ezt az életet. Saját akaratából ment hozzá a férjéhez. A kérdező viszont nem saját akaratából született abba a családba.

Ráadáaul az anyja már felnőtt ember, ha nagyon akart volna már évekkel ezelőtt elválhatott volna, s jó messzire költözhetett volna a gyerekével. De nem, szívni kenyelnesebb... Nem baj, hogy a gyerek félelemben él, meg még a továbbtanulását is befolyásolják. Nem nem, a lényeg, hogy anyuci kényelmesen éljen...



#kérdező

Szülői beleegyezés nélkül nem költözhetsz senkihez se, míg nem vagy 18 éves.

2021. júl. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Valahol azt olvastam hogy 16 evesen el lehet költözni ha a gyám ad rá engedélyt vagy vmi ilyesmi... :(

Egyébként az a baj h egyszerre szeretem apát mert azért hálás is lehetek neki

De közben menekülni is szeretnék.. :(

2021. júl. 30. 17:04
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
Én is úgy tudom, hogy 16 évesen elköltözhetsz, és a családi pótlékot te kapod meg. Egy ismerősöm, így szabadult ki az alkoholista családjából, igaz ő kollégista volt. Ő tudtommal felvette a kapcsolatot a gyámhivatallal. Annyit tudok, hogy át kellett jelentkeznie egy rokonához.
2021. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
Valóban elköltözhetsz, ha a gyámhatóság ad rá engedélyt, de amit leírsz, azon nagyon kevés hozzá.
2021. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Bemész a gyámhatóság területi képviseletéhez, elmondod amit itt is, és ők mérlegelnek és döntenek róla, de arra számíts hogy mérgesek lesznek rád a szüleid.

19F

2021. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%

8# vagyok

Legjobb ha a nagymamáddal mész.

2021. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, az hogy mehetsz a nagyidhoz, meg odaköltözöl és eltart, az két dolog. Az idősek a legtöbbször rossz anyagi helyzetben vannak, nagyon nehéz lenne nekik egy kamaszt eltartani.
2021. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!