Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon furcsa az,hogy ha egy...

Nagyon furcsa az,hogy ha egy nő 42-43 évesen gyereket szül,és a gyerek 10 évesen az anyját nem anyának hanem mamának szólítja,mert a nőnek unokái is vannak?

Figyelt kérdés

2021. aug. 4. 13:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
A mai világban azért itthon az anya sokkal elterjedtebb, még ha hivatalosan mamának is lehet szólítani.
2021. aug. 5. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
19 éves fiam mai napig mamának hív anyukám megszólítása nagyi.
2021. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%
Mi anyut anyunak hívjuk, nagymamát maminak, de rohadt érdekes, a mama szóról én is anyukára sszociálok inkább. Pl. "megmondalak a mamámnak", soha nem a nagymamára értik.
2021. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyelvjárási kérdés, nálunk anya-apa és nagymama-nagyapa vagy nagypapa az elterjedt. A mama nekem régies vagy külföldies, valószínűleg mert a József Attila-versen kívül csak külföldi regények, filmek fordításában találkozom vele, de mindenhol az anyát értették alatta, felnőttként találkoztam először olyannal, akinek a nagymamája a mama (Egerben és Debrecenben; én miskolci vagyok, pesti ismerőseimnél családja válogatja).
2021. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 évesen szültem, a fiam mindig is mamának szólított.

Ugyanis a mama eredetileg az anyuka. Mama=anya.

Nagymama=nagyanya

Az anyukámat meg nagymamának szólítja.

2021. aug. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is anyàra vonatkozik a mama és a nagymama a nagyi, de szerintem a kérdező úgy értette,hogy az adott családban a nőnek van egy gyereke akit későn szült, valamint unokái is, akik mamázzák őt (náluk valószínű mama a nagymama). Így a saját gyereke is úgy szólítja, utánozva a többi gyereket. Tehát mintha anya helyett nagyinak szólítaná. Nekem ez így nagyon fura lenne.
2021. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%
nem fog így hívni, mert az anyukája vagyok, igaz én 40 évesen szültem, de nem néznek a nagymamájának.
2021. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
95%

Az én anyukám 42 éves volt, amikor a legkisebb húgom született. Mindannyian anyunak hívtuk. A nagymamánk velünk lakott, Ő volt A MAMA.


De volt olyan fiatal szülői pár, akik a gyerekektől a mama, illetve papa megnevezést várták el.


Szerintem ez családonként változik. Ki, hogyan tanítja a gyermekét.


Van olyan gyermek is, aki pl. magázza a szüleit:"Kezét csókolom, anyuka!"

2021. nov. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon furcsa, igen. Hallottál már ilyet? Mert én még nem. De szerintem te sem. A gyerekek nem hülyék.
2021. nov. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az Erdélyből származó vagy ott élők azok, akik mamának nevezik a nagyit. A budapestiek között inkább a nagyi, nagymama megnevezés a szokás.
2021. nov. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!