Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A cigi tiltása a szülő részérő...

A cigi tiltása a szülő részéről valóban normális féltés, vagy túlzott kontroll?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, egyedül élek és egyedül tartom el magam. Anyukám a mai napig nagyon pipa a cigi miatt rám. Ha nála vagyok, vagy egyutt megyunk valahova es rágyújtok oltári nagy balhé van belőle vagy éppen nyugodtan elmondja, hogy mekkora csalódás vagyok neki. Meg, hogy igenis van köze hozza, mert büdös és ő nem fogja azt szagolni meg azt nezni, ahogy tonkreteszem magam vele. Emiatt nem is gyújtok rá előtte, sőt mielőtt talalkozunk pár órával nem szoktam, de ha közvetlenül fürdés-hajmosas utan, tiszta ruhaban megyek is megkapom, hogy fujj milyen szagom van, ő igenis érzi, pedig nem cigizek túlzottan sokat, a lakasban egyáltalán nem, van az a helyzet amikor nem, nem érezheti... Van mas dohanyos is a családban, akit nagyon szeret mégse tesz egy megjegyzést se, sőt kikiseri őket az erkélyre, ha mennek ki cigizni.
2021. aug. 5. 04:28
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
79%
Anyukád nem szeretné, hogyha 10-15 évvel kevesebbet élnél (azért ez durva, nem?). Totál megértem.
2021. aug. 5. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%

Én megértem anyukádat. Szerintem normális féltés és csalódottság. De ez nem feltétlenül benned hanem esetleg saját magában, hogy mit ronthatott el, hogy mégis dohányzol. Így tud hangot adni neki.

De nyilván felnőtt vagy azt csinálsz amit szeretnél.

2021. aug. 5. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
71%

22 vagy nem 12

Ne haragudj,mit tudd tiltani

Semmit


Csak egy aggódó szülő

Téged is megértünk és anyudat


Ha ennyire zavarja,ne cigizz amíg vele vagy

Ő is nyugodtabb és te is,hogy nincs balhé

Ha állításod szerint nem szívsz sokat,akkor azt a pár órát kibírod

2021. aug. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
30%
Nem szabad tiltani egy gyereket mert annál jobban akarni fogja
2021. aug. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Hát most őszintén azon mit csodálkozol mert megérzi rajtad, hogy büdös vagy. Azt a füstszagot még sokszor a mosás sem veszi ki rendesen, pláne ha volt ideje beivódni.
2021. aug. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

Mint ex dohányos egyetértek anyukáddal.

17 éves korom óta dohányoztam, most 35 vagyok. Volt időszakom mikor napi 1-2 doboz elment.

3x tettem le. Terhesség /szoptatás idejére.

Most 3.terhesség óta nem gyújtottam rá és eszem ágában sincs visszaszokni. Kicsivel több mint 1.5 éve nem gyújtottam rá. Sokkal jobban érzem magam azóta.

Kifejezettem zavar a füst, "mérföldekről" kiszagolom ha valaki büdös cigiszagú,büdös cigiszagú a szája.. Amellett meg. Mocskosul drága. Számold ki mennyit pöffentessz el havi szinten amit másra is elkölthetnél, ami mondjuk nem száll el és még csak nem is káros.

2021. aug. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%
Ne hidd, hogy azért, mert fogat, hajat mostál, zuhanyoztál, nem lehet érezni rajtad ha mondjuk megizzadsz. Kipárolog a bőrödből, érzékenyebb orr megérzi. Bár a szülő nem igazán tilthat semmit egy 22 évesnek, pláne aki már külön lakik, teljesen igaza van. Tedd le azt a vacakot.
2021. aug. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván egy 22 évesnek nem lehet tiltani, de a megjegyzések amiket tesz, teljesen jogosak. Én sem szeretem, ha valakivel vagyok és rágyújt, mert az egyik legundorítóbb szokás.

Ha akarsz, dohányozz, de másoknak ne kelljen szívni miattad… utcán is bunkóság menet közben dohányozni.

Anyukád előtt nem dohányzol, ezt teljesen jól csinálod. Szerintem érthető az is, hogy aggódik érted. Szeret, ezért nem akarja, hogy valmilyen káros következménye legyen ennek az undorító szokásnak.

2021. aug. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%

#4

Mennyi idős vagy, hogy ezt így kijelented: "Nem szabad tiltani egy gyereket mert annál jobban akarni fogja"?

Ha lesz gyereked, ne tiltsad neki, hogy naponta egyszer a szoba közepén, a szőnyegre végezze dolgát, mert ha tiltod, naponta többször fogja tenni.

2021. aug. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
97%

“ szoktam, de ha közvetlenül fürdés-hajmosas utan, tiszta ruhaban megyek is megkapom, hogy fujj milyen szagom van, ő igenis érzi, pedig nem cigizek túlzottan sokat, a lakasban egyáltalán nem, van az a helyzet amikor nem, nem érezheti”


De èrezheti, mert a nikotinszag a pórusaidból jön, én nagyon utálom a cigiszagot, van olyan barátom, aki fél napig minimum nem dohányzik, ha hozzám jön, nagyon kedves tőle, úgyhogy még nem volt szívem megmondani neki, hogy ugyanúgy bűzlik, mintha pár perce bagózott volna

2021. aug. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!