Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A cigi tiltása a szülő részérő...

A cigi tiltása a szülő részéről valóban normális féltés, vagy túlzott kontroll?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, egyedül élek és egyedül tartom el magam. Anyukám a mai napig nagyon pipa a cigi miatt rám. Ha nála vagyok, vagy egyutt megyunk valahova es rágyújtok oltári nagy balhé van belőle vagy éppen nyugodtan elmondja, hogy mekkora csalódás vagyok neki. Meg, hogy igenis van köze hozza, mert büdös és ő nem fogja azt szagolni meg azt nezni, ahogy tonkreteszem magam vele. Emiatt nem is gyújtok rá előtte, sőt mielőtt talalkozunk pár órával nem szoktam, de ha közvetlenül fürdés-hajmosas utan, tiszta ruhaban megyek is megkapom, hogy fujj milyen szagom van, ő igenis érzi, pedig nem cigizek túlzottan sokat, a lakasban egyáltalán nem, van az a helyzet amikor nem, nem érezheti... Van mas dohanyos is a családban, akit nagyon szeret mégse tesz egy megjegyzést se, sőt kikiseri őket az erkélyre, ha mennek ki cigizni.
2021. aug. 5. 04:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
15%

Legközelebb később írj ki kérdést, akkor nem kapod meg a frusztrált cigiutálók és mintaanyák válaszát (Egy passzív dohányos)

Erkölcscsőszök, miközben kólát isznak.

Felnőtt vagy, ha anyád a cigizés miatt elítél és ezt mindig emlegeti is akkor egy toxikus ember, aki nem flexelhet azzal, hogy mintalánya van. Találkozz vele minél kevesebbet, hátha észbekap.

2021. aug. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
95%

11: Értelmezd is már. Ha megy hozzájuk látogatóba, ha együtt mennek valahova, akkor teszi szóvá. Innentől meg, hát ha egyszer zavarja, akkor zavarja.


Ja az a jó tanács, találkozzon vele minél kevesebben, véletlen se az, hogy ne bagózzon. :D

2021. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%
12 # hagyd megjött a debil. 😂
2021. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
32%
12 ne szólj bele abba, hogy ki hogyan akarja magát tönkretenni. Az enyém még mindig jobb tanács igen. Ha már olvasás és értelmezés ajánlom az utolsó 2 sort, hogy mással kimegy erkélyre is ha cigiző vendég van, csak a saját lánya a probléma. Ebből mindent le lehetett szűrni anyuka mintarendjével kapcsolatban. Tudod ki felelne meg az ilyennek.
2021. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
97%
Nyisd már ki az értelmező szótárt a t betűnél! A tiltás szó itt nem értelmezhető, mivel felnőtt vagy. Amit mond, és hogy undorodik a szagtól, ami belőled árad, abban a legteljesebb mértékig igaza van. Én is azt tenném. Azért a feltételes mód, mert a lányomnak volt annyi esze, hogy a kamaszkori kilengés után, amire ugyanígy reagáltam (tiltani már akkor se tudtam, hiszen nem volt mindig otthon), magától rájött, hogy ezt abba kell hagynia.
2021. aug. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
23%

"12 # hagyd megjött a debil. 😂"

Ezzel a szóhasználattal + tipik kinevető emojival is csak bizonyítod, hogy semmivel sem vagy jobb egy cigisnél. Valahol sajnálatra méltó vagy.

2021. aug. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
94%
Azt hiszem elfogadom 13-as tanácsát, de ha számodra az nem normális, hogy az anyja nem akarja hogy a lánya tönkretegye magát... Hát akkor gratulálok, remélem a saját gyerekeidről is majd így gondolkodsz, vagy esetleg tüzet is adsz nekik, ha nem lesz náluk öngyujtó.
2021. aug. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
95%

Ha egyedül élsz nyilván azt csinálsz amit akarsz ha te tartod el magad. Én is utálom ha az orrom al füstölnek...


Félt.


Cigi szag, te nem érzed de az beivódik mindenbe a lakásban, jellegzetes cigifüst szaga lesz mindennek. Ruháidban. Egy idő után hiába mosod...

Sőt a bőrön mindenhol kipárolog. A koca dohányosokon nem érezni. Heti 1-2 szál nem olyan sok hogy érződjön. Napi rendszeres dohányosok akárhogy tisztálkodnak cigifüst szaguk van. Te nem érzed mert te folyamatosan érzed így nem tűnik fel változás.

Ez egy módon szűnik meg ha abba hagyod a dohányzást. Utána néhány héttel lassan kiürül a szervezetből. Már ahonnan tud.

Ez van.

2021. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
96%
Ne dohányozz, ne csak anyukád miatt, hanem saját magad miatt.Én kórházban dolgozom, és látom, hogy a rengeteg(!) levágott lábú ember- ( a főleg a dohányzás és egyéb egészségtelen életmód miatt) kerekesszékben még mindig tovább dohányzik... No comment.
2021. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
93%

16#


Csak nem te vagy a kólás?

😂

Nincs több kérdésem..

2021. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!