Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A cigi tiltása a szülő részérő...

A cigi tiltása a szülő részéről valóban normális féltés, vagy túlzott kontroll?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, egyedül élek és egyedül tartom el magam. Anyukám a mai napig nagyon pipa a cigi miatt rám. Ha nála vagyok, vagy egyutt megyunk valahova es rágyújtok oltári nagy balhé van belőle vagy éppen nyugodtan elmondja, hogy mekkora csalódás vagyok neki. Meg, hogy igenis van köze hozza, mert büdös és ő nem fogja azt szagolni meg azt nezni, ahogy tonkreteszem magam vele. Emiatt nem is gyújtok rá előtte, sőt mielőtt talalkozunk pár órával nem szoktam, de ha közvetlenül fürdés-hajmosas utan, tiszta ruhaban megyek is megkapom, hogy fujj milyen szagom van, ő igenis érzi, pedig nem cigizek túlzottan sokat, a lakasban egyáltalán nem, van az a helyzet amikor nem, nem érezheti... Van mas dohanyos is a családban, akit nagyon szeret mégse tesz egy megjegyzést se, sőt kikiseri őket az erkélyre, ha mennek ki cigizni.
2021. aug. 5. 04:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
24%

Kedves 19-es!

Igazad van , de még sincs...

Muterom kb 50 éve cigizik. 69 éves. Kutya baja.

Jó magam 51. Két hónapja vették ki a húgyhólyagom. Szinte csak tiniként cigizgettem. Minden doki a dohányzásra akarta fogni a rákomat.. . Inni sem ittam sose sokat.

Tehát minden nyavaját nem lehet a cigire fogni. Szerintem.

2021. aug. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
89%
#21 teljesen igazad van. De az hogy van egy egy ember akin látszólag nem fog a cigi az nem azt jelenti hogy ez mindenkinél így lesz. Mert nem. Még rokonok között sem. Nagymamám napi minimum 1 dobozzal szívott. Évtizedeken át. Faterom pár évet cigizett de már alakultak bajai. Aztán ugyan leszokott de a tüdeje nem lett az igazi soha. Aztán tüdőrák vitte el. Volt -e köze a kettőnek egymáshoz vagy nem azt nem tudom. Van ismerősöm aki azbesztes gyárban dolgozott és láncdohányos lévén az azbeszt neki nem ártott... Nem mondható el minden kollégájáról... Többség ugyanis meghalt, mellhártya daganatban.
2021. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
73%

#22! Igazad van.

Tavaly mikor megtudtam, hogy mi a bajom , mi vár rám. Sokat gondolkodtam hasonlókon. Lényegében egy átlagos életet élek. S annyi láncdohányost , alkeszt ismerek , stb... s hozzám képest kutya bajuk. Nem kívánok senkinek rosszat. Csak , ha az orvosok,a tudomány álláspontját nézzük.... .

2021. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
87%
21, a passziv dohanyzas sokkal karosabb , ugyhogy lehet anyadnak nincs baja a cigitol viszont te pont omiatta vagy beteg.
2021. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
87%
Nincs annál undorítóbb, mint amikor egy lány dohányzik. Hiába küzdesz, azt a szagot nem tünteti el semmi, legfeljebb te nem érzed, mert már hozzászoktál. Én mondjuk a 22 éves gyerekemet nem piszkálnám ezzel, megelégednék azzal, hogy a jelenlétemben nem gyújt rá.
2021. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
17%
25# figyelj alapból van gyerekem kezdjük ott és nagyon rossz példát dobtál fel gyereknek engem sose tiltották semmitől mindig azt mondták hogy csak az életem el viszi de ha senki akarok lenni csináljam tessék életembe semmilyen szert nem fogyasztottak meg alkoholt se nem hogy cigit
2021. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
81%
#26 Nem értem miről beszélsz. Semmilyen példát nem dobtam fel, semmit nem írtam arről hogy gyereket tiltani kellene valamitől.
2021. aug. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
9%

Mit mondjak?

Anyád egy hülye.

Nem tetsziuk neki oké. Nekem se tetszik sok minden. És?


Felnőtt emberekbe csak azért mert olyat csinál ami nekem nem tetszik belekötök? Pláne úgy hogy nekem nem árt vele?

Vicc.


Anyáskodik fölötted, te pedig becsicskulsz.... igen becsicskulsz azzal hogy előtte mielőtt találkoztok nem szívsz, vele vagy nem szívsz....


Csicskává tett a jó édes anyukád.

2021. aug. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
69%

#27

Elnézést

#9 nek akartam írni

2021. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
88%

Joga van elmondani a véleményét. De ha ezt sértő módon teszi, vagy kedvesen, de 20.000-szer, neked is jogod van rá, hogy ne hallgasd végig.

Akkor eldöntheti, hogy szeret büdösen is, és csinál veled közös programot, vagy annyira zavarja a szag, és hogy tönkre teszed magadat, hogy ezentúl csak telefonon beszéltek, bár továbbra is nagyon szeret.

2021. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!