Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te gyerekkorodban megengedet...

A te gyerekkorodban megengedett dolog volt az ilyen, te hagynád a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban ha kaptam születésnapomra vagy névnapomra egy doboz fagyit akkor az soha nem az enyém volt hanem mindenkié, nekem meg ugye alig jutott. Ha a zsebpénzemen vettem valami nagyobb dolgot pl egy tizenkilós dinnyét, pizzát vagy dobozos fagyit, akkor azt sem tehettem meg hogy csak én ettem meg, hiába gyüjtögettem arra a zsebpénzem. Minden ilyen dologra az volt a válasz hogy ugye nem gondoltam hogy majd csak én eszem meg?...


Nálatok hogy mentek az ilyen dolgok mikor ti voltatok gyerekek? Ha a ti gyereketek venne a zsebpénzén hasonló dolgokat hagynátok hogy csak az övé legyen?



2021. aug. 9. 22:56
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/218 anonim ***** válasza:
7%

138!


Neked nagyon nehéz a felfogásod, de mindegy.

2021. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/218 anonim ***** válasza:
11%
Jól van 141 nyugi. Felőlem annyit zabálhatsz amennyit akarsz, te írtad, hogy nálatok nem szokás. Ha nem tetszik az ottani rendszer költözz haza. Itthon, látható a válaszokból, hogy a kaja elég nagy úr. Bár mondjuk ez az átlag magyar körméretén is látszik.
2021. aug. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/218 anonim ***** válasza:
82%
142-es, biztos attól hízik el a barátnőm, hogy megkínálom egy sajtos szendóval vagy egy müzli szelettel. (Nem itt kezdődik az elhízás, elárulom).
2021. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/218 anonim ***** válasza:
78%
142-es, nem a kaja nagy úr, hanem a figyelmesség alap. Már akinél.
2021. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/218 anonim ***** válasza:
26%

De, pont ettől lehet elhízni. Jajj csak egy szendvics, jajj csak egy kis keksz, kis chips, jajj csak egy kávé két cukorral tejszínnel, jajj még egy sütitől nem lesz semmi bajod. Olyan rengeteget zabálunk, fel sem tűnik. És igen, ez a nevelésből jön. Ehhez szokik hozzá már a kisgyerek is, hogy a mama púposra pakolja a tányért, azt kötelezően meg is kell enni, tukmál, kínál folyamatosan. Nyilván ennek is van másik véglete, amikor meg szerencsétlen gyerek mindentől tiltva van. Egyik se jó.

Azt én teljesen jó iránynak tartom, hogy az evést nem kötik össze a családi/baráti eseményekkel. Ha nem kínál meg szendviccsel, de te éhes vagy, akkor van szád és mondod, hogy te is megéheztél, mennél már haza, holnap találkoztok. De eleve ha tudod, hogy ott ahol élsz nem szokás a vendéget etetni, akkor nem mész üres gyomorral és kész. Itthon a fordítottja van ugye, tudod hogy a mamánál lesz 2 féle leves, 3 rántott 2 sima hús, 4 féle köret, 3 féle sütemény, meg sós a nappaliban ropogtatni roskadásig, akkor nem úgy mész oda, hogy jajj nem köszi most ettünk. Vagy de?

2021. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/218 anonim ***** válasza:
79%

145#

"Itthon a fordítottja van ugye, tudod hogy a mamánál lesz 2 féle leves, 3 rántott 2 sima hús, 4 féle köret, 3 féle sütemény, meg sós a nappaliban ropogtatni roskadásig, akkor nem úgy mész oda, hogy jajj nem köszi most ettünk."

Te is tudod, mitől döglik a légy:) Olyan hitelesen írtad le, mint eddig még senki sem:D

2021. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/218 anonim ***** válasza:
87%

"Azt én teljesen jó iránynak tartom, hogy az evést nem kötik össze a családi/baráti eseményekkel."


Olvastam erről, hogy ez mennyire káros, hogy minden eseményt kajálással ünnepelünk. Házasság, temetés, szülinap, karácsony. Akkor jönnek a hülyeségek, hogy nem reggelizem, mert megyünk mamához, ott sokat akarok enni. Meg az ember nem döntheti el, hogy konkrétan mit, mennyit eszik, mert mindenből "illik" enni.


Mikor olyan kérdések vannak, hogy "nálatok együtt eszik-e a család", engem mindig lepontoznak, mert leírom, hogy nem, nálunk akkor eszik mindenki, amikor éhes lesz. De ők akkor beszélgetnek. Mi meg tudunk étel nélkül is. Magadba tömni a kaját, mikor nem vagy éhes, vagy várni, mikor éhes vagy, az sem jó, az emberek így ignorálják a testük jelzéseit.

2021. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/218 anonim ***** válasza:
7%
134es a gyerek jóízűen meg tudja enni? Ha igen akkor én is minden lelkiismeretfurdalás nélkül, hangosan élvezkedve enném előtte a friss, meleg pizzát.
2021. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/218 anonim ***** válasza:
90%

148

Remélem akkor úgy adod a gyereknek a "zsebpénzt", hogy előre közlöd, hogy oké ezt te most odaadod neki, de attól az még nem az övé, bármit vesz belőle az közös. Ugye? Mert ha ezt így előre tisztázod, akkor semmi gond.

2021. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/218 anonim ***** válasza:
84%

149!


Bakker ott már elég komoly probléma van, ha a gyerek a zsebpénzét etelre költi, nem gondolod?

2021. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!