Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te gyerekkorodban megengedet...

A te gyerekkorodban megengedett dolog volt az ilyen, te hagynád a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban ha kaptam születésnapomra vagy névnapomra egy doboz fagyit akkor az soha nem az enyém volt hanem mindenkié, nekem meg ugye alig jutott. Ha a zsebpénzemen vettem valami nagyobb dolgot pl egy tizenkilós dinnyét, pizzát vagy dobozos fagyit, akkor azt sem tehettem meg hogy csak én ettem meg, hiába gyüjtögettem arra a zsebpénzem. Minden ilyen dologra az volt a válasz hogy ugye nem gondoltam hogy majd csak én eszem meg?...


Nálatok hogy mentek az ilyen dolgok mikor ti voltatok gyerekek? Ha a ti gyereketek venne a zsebpénzén hasonló dolgokat hagynátok hogy csak az övé legyen?



2021. aug. 9. 22:56
 211/218 anonim ***** válasza:
22%

Ha ajándékot kapsz, abból illik adni mindenkinek, aki jelen van.

Ha a te saját pénzeden veszel valamit, azzal azt csinálsz, amit akarsz, senkinek nem vagy köteles adni belőle. A zsebpénz is a tiéd, azért adják neked. Ennyivel ők is vehetnének rajta valamit, amit aztán szétosztanak.

2022. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/218 anonim ***** válasza:
87%
A privát pénzét arra költené, amire akarja.
2022. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/218 anonim ***** válasza:
74%
Amíg én vettem meg a fagyit az mindenkié volt, és fel is zabálták, viszont... amint az öcsém tette ezt, az csak az övé, ahhoz senki sem nyúlhatott. El lett kényeztetve, mert ez a falusi szokás, ha jó manipulátor. Nagyon örülök hogy, az öcsi egy piás phasz lett és lehúzza anyámékat, amúgy 28 éve nem vagyunk közvetlen kontaktban, elköltöztem Ausztráliába. Azóta akart idejönni, pénzt 'kölcsönkérni' stb. Nem hagytam. Lehet lepontozni mert elengedtem őket és felőlem meg is pusztulhat az egész família.
2022. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/218 anonim ***** válasza:
75%
Igazad van,szemet kihasznalo az ilyen. En is azt kell hogy tegyem.
2022. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/218 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk érdekes volt ez. Apámék nem osztozkodtak egymással max cigiben. Mindkettő szereti a pénzt. Megkeresni, beosztani, dirigálni azon keresztül de, hogy elkölteni olyan dologra ami nem az ő céljukat szolgálná na olyan nincs.

Ennek eredményeképpen én iszonyat önző vagyok. Utálok is adni max a feleségemnek/gyermekeimnek. Kapni jobban szeretek de ott is azt szeretem ha valamilyen nagy értéket kapok. Szimplán önzésből fakad ez. 33/F

2023. aug. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/218 anonim ***** válasza:
100%

Sosem volt nálunk ilyen, maximum olyan,hogy öcsémmel KETTEN kaptunk egy valamit, akkor az kettőnkr volt, el kellett osztani.

De ha én egyedül kaptam valakitől mondjuk egy zacskó gumicukrot, akkor legfeljebb megkérdezte anyám, apám, hogy kaphat-e egy kóstolót belőle, vagy én magam kínálatam körbe, de senki nem várta, hogy az egészet szétosszam.

Amit meg én magam vettem, azzal ugyanez volt a helyzet. Öcsémmel néha próbáltuk elbizniszelni egymás ilyen jellegű kajáit, aztán vagy összejött, vagy nem 😅


A saját gyerekeimnél is így van, ők mondjuk teljesen önként és dalolva sokszor szétosztják az édességeiket, a kicsi (7 éves) úgy eszik pl gumicukrot, hogy megeszik hármat négyet egyszerre, aztán kiteszi az asztalra azzal, hogy "egyetek nyugodtan, csak az utolsót hagyjátok meg nekem", és ha egy óra múlva még van belőle, akkor kérdezgeti, hogy miért nem esszük 😄 A nagy (16) meg sokszor eleve úgy vesz nasit, hogy közösnek szánja, pedig sosem volt ez elvárás tőle.

2023. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/218 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi korom óta apukám nevelt egyedül. Ő mindig is ügyelt arra, hogy csak nagyon ritkán egyen egészségtelen kajákat. Ezért ha kaptam gumicukrot, csokit, chipset vagy bármit nyugodtan megehettem egyedül. Ha éppen a közelemben volt akkor megkínáltam (1-2x vett is) de ha csak megettem egyedül és megtalálta a zacskóját abból se volt sértődés. Ha éppen volt kapcsolata, őt mindig megkínáltam.
2023. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/218 anonim ***** válasza:
90%

En vagyok ugy, hogyha a gyereknek veszek valamit, pl csokit, siman kibirom, hogy ne egyek belole? Miert egyem el elole, az az ove. Nem vagyok akkora falank, hogy ne birjam ki, hogy valamit ne egyek meg. Most egy torta nyilvan mas, de pl a kedvenc tablas csokijat meghagyom neki, mert nagyon szereti. Azert kapta, mert az a kedvence. Vagy ha vett maganak valamit, nyilvan azert vette, mert nagyon szereti, had egye meg. Nem kell mindent bezabalni, felnottek vagyunk, tartsunk mertekletesseget.


En is utaltam gyerekkoromban, hogy elettek elolem a dolgokat es meg nekem kellett rosszul ereznem magam, hogy miert nem voltam eleg "gyors". Hat talan nem akartam egyfolytaban enni. Azert szerintem sokszor "megertheto az irigyseg", mert sokan nem gondolnak bele, hogy a masiknak rosszul esik, ha valami az ove es alig marad belole, masreszt meg sokan nem tudnak mertekletesseget tartani.

nov. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!