Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én inkább csak ki akartam...

Én inkább csak ki akartam írni magamból azt, hogy mi a probléma az apámmal való kapcsolatban, de nyugodtan szóljatok hozzá?

Figyelt kérdés

Húszas éveim első felében járok, de már egy éve külföldön élek egyedül. Apám egész gyermekkoromban kontrollálni akart mindent is. Ha én A-t mondok, ő B-t. Emlékszem már kb 10 éves koromban is voltak szorongásos panikrohamaim, amit visszatekintve valószínűleg ő okozott. Apám nem él velünk, viszont minden hétvégén hazajon. Csak a testvereimmel élek/éltem. Nekik mindent szabad, mert fiúk. Bulikkal nem is nagyon szokott baj lenni, de alkoholt pl nem ihatnek mai napig, de azt tesoimnak se engedi,pedig idősebbek nálam is. Na most a tiltás ellenére szoktunk mindannyian inni buliban, amivel nem kéne, hogy baj legyen. Viszont másnap (mivel hétvégente otthon van) felkelt reggel 7-8-kor random, felesleges dolgokkal. Na most ha barátom volt, az mindig mumus volt neki, pedig konkrétan csak gépészmérnök, informatikus és orvos hallgatókat vittem haza, és mind a tenyerükön hordoztak. Mikor nálunk volt bármelyik exem, akkor mindig megkért dolgokra, mint a süti sütés, mosás (meg minden egyéb, ami nem volt létfontosságú), hogy velük ne is lehessek. A kapcsolataim nagy része miatta végződött,mert egyenesen célja, hogy szétszedjen minket.

Többször volt, hogy lek***vazott ok nélkül, és rendszeresen problémának éli meg, ha én jól érzem magam.

Mióta kikoltoztem 3 havonta járok haza kb. Egy hétre. Na most a 40 óra munka és mellette suli után én azt az egy hetet pihenéssel szeretném tölteni, de nem hagy nyugton. Mindig ekkorra időzíti a nagytakarítást, amit ugye nekem kell csinálni. (nem, nem büdös a házimunka, szimplán azt, ami nem a saját koszom, nem szívesen takarítom a szabad napjaimon ahelyett, hogy találkoznék rokonokkal, barátokkal és programokat csinálnánk.) Megcsinaltam az alapszakot, de a covid miatt már külföldön fejeztem be az utolsó évet, és dolgoztam, hogy a mesterképzést ki tudjam fizetni szintén külföldön. Ezalatt az év alatt most jöttem haza harmadjára. És most volt az első olyan alkalom, hogy nem kellett karantén, és tényleg ki tudtam mozdulni. Viszont én inkább apukámmal próbáltam minél több időt tölteni. Észre vettem, hogy ha beszélek hozzá, mesélek neki arról, hogy mi folyik kint egyenesen lesz*r, nem figyel, elkezd másról beszélni. Anyagilag segített, hogy kint az első hónapot túléljem de minden forintot vissza kell és vissza is fogom fizetni, ezzel nincs is baj. Ha anyagi dolgokról van szó, le a kalappal előtte, de annyira látom rajta, hogy amúgy meg nem érdekli mi van velem, hogy nagyon. Volt egy kisebb műtétem, felhivtam utána, és éreztem rajta, hogy le akar rázni, nem is igazán érdekli, úgyhogy elkoszontem inkább. Egyszer sem kérdezett róla, csak annyit, hogy kaptam e gyógyszert és hogy akkor tudunk e menni strandra. Örülök, hogy elkoltoztem itthonról, és önálló vagyok, de annak nagyon nem, hogy amikor hazajovok ugyanúgy visszaesek a régi depresszióba apukám miatt. Tudom, lehetne rosszabb is, de én személy szerint jobban örülnék ha verne vagy vert volna ha rossz vagyok, minthogy érezzem azt, hogy nem erdekli mi is van velem valójában, és csak akkor legyek neki fontos, ha kontrollálhat, és lelkileg széttörhet.



2021. aug. 22. 15:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
6%

"Na most ha barátom volt, az mindig mumus volt neki, pedig konkrétan csak gépészmérnök, informatikus és orvos hallgatókat vittem haza, és mind a tenyerükön hordoztak."


Ha 20 körüli vagy akkor nem csoda ha apád ki van... Minden hónapra jut egy vej?

2021. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A hazajövésre szervezz más szállást magadnak, vegyél ki egy pici garzont, apádhoz csak látogatóba menj azon a héten egy alkalommal, akkor is 1 órára. Ha takaríttatni akar, állj fel, közöld, hogy nem ezért utaztál haza, és menj el.
2021. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem, összesen hoztam haza 3-at egész életemben. :)
2021. aug. 22. 15:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Öszintén szólva nem értem, miért hagyod, költözz külön lakásba/szobába máshová és ne apáddal lakj egy helyen.
2021. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 havonta jössz haza, arra az egy hétre kivehetsz egy csepp garzont AIRBNB-n keresztül is. Ha kérdik, mért nem haza mész, nyíltan mondd meg, hogy azért nem, mert a 3 havi piszkukat akarják veled ilyenkor kitakaríttatni. A család többi tagját is nyugodtan világosítsd fel, hogy meguntad, hogy cselédnek várnak csak haza.
2021. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
Szia! Figyelj megértem, hogy valóban vannak bántó dolgok, de Ő az Apád és minden bizonnyal szeret Téged, csak ezt nem teljesen jól mutatja ki. Elolvastam a hosszú sztorid, csak közben más dolgom volt és most nem olvasom újra, de lehet nem is volt benne, hogy Apud kivel él? Mert ha nincs segítsége szerintem nem olyan nagy kérés, sőt magad is felajánlhattad volna, hogy na évi kétszer megcsinálod a nagytakarítást. Mi az hogy más kosza? Könyörgöm Ő az Apád és amikor kicsi voltál Ők se takarítottak mert az a Te koszod volt vagy hogy van ez?:) Ha rákészülsz egy nap alatt megvagy mindennel meg eleve ha ezután felajánlod, biztos örülni is fog neki. Nem kell ügyeskednie meg úgy terveznie, hogy ennyi segítséget kapjon a lányától. Különben a többi dolgot meg egyszerűen csak fogadd el amilyen Ő már nem fog változni, de hidd el látszik a sztoriból, hogy szeret, csak a maga módján.
2021. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

#6

"Ő az Apád és minden bizonnyal szeret Téged"


Igeeen,a szeretet kifejezésének a legjobb módja a lek*rv@zás...💕🙃

2021. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Na erre pl.pont nem emlékeztem de azért kíváncsi lennék a kontextusra és a pontos megfogalmazásra is. Mert tulajdonképpen ha a legrosszabb verzióban hangzott ilyen el, akkor meg nem érthető, hogy miért tartja az apával a kapcsolatot és tölt ott évente több hetet. Szóval az éremnek két oldala van na meg emberek is vannak nehéz esetek.
2021. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

#8


"Többször volt, hogy lek***vazott ok nélkül, és rendszeresen problémának éli meg, ha én jól érzem magam."

2021. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idöre siman megoldhato a szallas még valami olcso hotelba is.
2021. aug. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!