Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is kívülállóként hasonlóan...

Más is kívülállóként hasonlóan látja?

Figyelt kérdés

Apukám másfél hónapja kihívta hajnal 1-kor rám a mentot, mert úgymond nem tudott aludni attól, hogy dühösen időnként beleutottem a szekrényembe. Hallottam, hogy kihívja, akkor épp kimentem a szobámbol. Diktálta be a hazszamot, már ebből sejtettem mi lehet. Mondta, hogy "tör zuz, szét verte a fürdőszoba szekrényt is. Csak az a probléma, hogy terapeutaja minket hibáztat" Én nem törtem húztam, egyet-egydt a saját szekrényembe ütöttem. A fürdőszoba szekrénybe is naponta párat, hónapok alatt sérült, de ahogy ő beszélt annak olyan értelme volt mintha akkor rögtön vertm volna szét. A hangja tök higgadt volt, érezhető volt, hogy nem egy aggódó szülő beszél, csak azt várja, hogy őt igazolják, de az a gond, hogy a terapeutám őket hibaztatja. Majd később fel is jött a szobamhoz szolni, hogy "kihívtam rád a mentőt" Raorditottam dühösen, majd majdnem hogy elégedett hangom mondta, hogy "kiabálj csak nyugodtan, nyitva van az ablak!"

Majd másfél órát tudott a mentősöket várni. Közben többször próbált lejáratni, hogy pl. "és mutasd meg a szobád" mert, hogy kupis és azt hitte ettől is betegnek tartanak. Mondták mentősök, hogy nem nézik meg, nem a házat jöttek megnézni. Majd kérték, hogy öltöztek és menjek velük. Később lent már a nappaliban a végén helyettem mondta meg az én koromat. Ajtóban hozzám mondta már majdnem lesajnálo hangon, hogy "érted csinálom"

Később a mentőautóban mondták mentősök, hogy látták rajtam, hogy én tök nyugodt vagyok, de ő próbál folyton provokálni hátha duhosse valok. Valamint, hogy azon kívül, hogy úgymond "zavarta" a zaj, mi miatt hívta meg ki őket. Hogy mióta pszichoterápiara járok magamban beszélek. Ezt korábban is már a telefonáládnal hallottam, hogy "egyszer gyerek hangon egyszer felnőtt hangon beszél" Emelett meg az volt panasza nekik, hogy 11-kor jöttem haza meg keveset tud az én pszichoterapiamrol.

Mentősök mondták, hogy amiatt akartak, hogy velük menjek, hogy kiemeljenek ebből a környezetből. Mert ha kihívja őket úgy, hogy nem visznek magukkal, utána hatalom éreztetes miatt hozzám vágta volna, hogy még a mentőt is képes volt rám kihívn. Látták, hogy ő szurkalna folyton állítólag míg öltöztem próbálták leállítani, hogy ha amúgy is feszült vagyok szerinte ne bantson tovább. Ez addig tartott míg újra ki nem mentem oda hozzájuk.

Egy éjszakát voltam korhazban, kértem a pszichiatert maradhassak, nem akartam ezek után éjszakára haza jonni. De több éjszakát nem engedett a pszichiáter, mert egyrészt nem oda való a problémám, másrészt az apát igazolna hogy valóban olyan beteg vagyok, hogy ott kellett tartani, és ha máskor is konfliktus lenne, azt hinné az a módja kihívja a másikra a mentot.

Ezt a szitut mar egészen feldolgoztam, ettől már nem szokott bűntudatom lenni, itt nem érzem már, hogy rólam szólt.

Viszont két hete vasárnap megint mikor feszült voltam, akkor anya miatt, előtte beszéltünk telefonon, és szokás szerint a feltételekhez kötött szeretetet éreztette, nem mertem kifejezni fáj, így utána tehetetlen dühömben többször ütöttem a szekrényemet. Napközben volt, és apa sokat maskalt az ajtóm előtt, meg a szobája ajtaját sem csukta be szokás szerint, max akkor van becsukva ha én becsukom. És jött bántó oda mondani valamit, de befogtam a fulem. Majd amit már hallottam, hogy "a kutya nem bánt téged!" Ezután nagyon dühös lettem, de egyszerre meg is kérdőjeleztem, hogy nem velem van-e baj. Felhívtam anyát, nem is tudom mit vártam hisz nem szokott megérteni. Elkezdte, hogy mennyire rossz NEKI, hogy feszültség van. És bekuljek kinapabal, más gyilkosoknak is megbocsát. Utána még jobban ütöttem a szekrényt, akkor apa jött beszélni, hogy komolyan akar velem. Együttműködonek tűnt hangja. Mondtam, hogy nem szeretnék, mert készülök már, utazom el. Erre már dühös lett "Bármikor beszélni akarok mindig mész el!" Mondtam, akkor megyek el mikor akarok. Elkezdte, hogy "azt akarom kérdezni, hogy ezt, hogy utod a szekrényt Esztella (terapeutám) tudja a terápiad része vagy nem tud róla?" Ennek már olyan értelme volt, hogy azt érezteti, ha nem a terapiám resze valami betegség. Mondtam,már dubisebben, hogy neki szülőként kéne itt lenni, hogy mondjuk nyugtatja a gyereket ha feszült, nem betegségnek tartja az érzéseit, a terapiamhoz meg semmi köze. Ezt, hogy semmi köze már rsozz néven vette, elkezdett a jogaimmal kapcsolatban bűntudatot kelteni, hogy " nemcsak neked vannak jogaid, nemcsak jogaid vannak!" Mondtam, hogy minden emberi jog megillet! "De ez másra is vonatkozik! Azt sem tudom hol voltál napközben és mikor jöttél haza az éjjel!" Mondtam, hogy oda megyek ahova szeretnék, 22 évesen jogok van az önálló élethez, ha számítanának neki az érzéseim, azt megmondanam ha későn jövök haza vagy nem alszom itthon. De mivel nem számítok neki nem tartozom magyarázattal. Valamint, hogy ne hazudjon, mert láttam, hogy az előszoba ajtó mögött világított a telefonjaval mikor haza jöttem. És előttem ment úgy, hogy ne is vegyem észre, csak mikor felertem hallottam csukodik az ajtó.

Megint elkezdte a jogokat, már ítélet mondassal és minősítések, hogy pl. "kettős mércével mersz" "nem hagysz aludni, zavarod a másikat, minden nap utod a szekrényt hajnalban is, nem hagysz aludni, nem vagy tekintettel a többiekre"

"Nem tudok pihenni!"

" Volt egy időszak mikor valóban sokszor ütöttem lefekvés előtt, mert annyira szenvedtem, olyan erős volt a szégyenem, azt éreztem tehtetwlen vagyok büntető gondolatokkal szemben,már kényszerből is beleutottem, hogy elkeruljeem de aztán sikerült mindig megnyugtatni végül magam. Kivéve ha atjottek minősíteni, meg apa akkor is azzal, hogy "nemcsak jogaid vannak!" Akkor félelemből abbahagytam, de nagyon szenvedtem, csak ráerősített arra a szenvedesre amit megéltem. De annak mar vége, kb egy hónapja, pont mikor ezt hozzám vágta, napokig nem is ütöttem egyáltalán a szekrényt. Amikor igen, akkor is egyet lefekvés előtt, nem többet. Mert azóta már nem büntető gondikatok elkerülése miatt úton,hanem mert megengedem a dühöm és kiadom. Az pont nem fokozza, hogy újra ussem, egy elég jól kiadva eszméletlenül megkinnyebulok. Meg ráadásul ez ugye napközben történt ez a beszélgetés, akkor nem is pihent, az ajtaja is nyitva volt ugye, és pakolaszott, nem is olyan halkan.

Végére oda mondta, hogy "csak azt akartam tudni, Esztella tudja-e hogy viselkedsz itthon?! Jó dühösen reagáltam, hogy minden érzésemhez jogom van, és nincs szégyen a dühömben, az a szégyen, hogy egy szülő leminositi a gyerek érzéseit, nem az én dühöm! Valamint újra határozottan kijelentettem, hogy nincs köze a terapiamhoz! Erre már ott hagyott. Lement a konyhába. Kimentem a szobámbol, és lekiabaltam, hogy a terápia az én yzuksegeleteimert van, amiket tőle sosem kaptam meg, és ez nem az én hibám, de mennyire fáj nekem! Ahogy közben lejjebb értem, becsukta az orrom előtt a konyhaajtot. Kinyitottam és oda mondtam, hogy bele sem akartam menni beszélgetésbe, mégis belementem, de többet nem fogok vele beszélgetni, mert szarba sem veszi a másik érzéseit, csak bánt és nem vagyok köteles olyanba belemenni ami számomra árt!



2021. aug. 23. 03:39
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy a szüleid nem mintaszülők, de te sem vagy normális, hogy a szekrényt ütögeted.

Ilyen nincs. Mások nem csinálják ezt, nem tűnik fel? Lásd be, hogy problémád van, de nemcsak másokkal, hanem a fejedben is.

2021. aug. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
97%
családterápia kéne, mert lehet, hogy apád így viselkedik, de úgy tűnik, hogy gyerekkorodtól problémáid vannak, amit ő laikusként nem tud kezelni. ez viszont csak ront a helyzeten. a pszichiátered nem mondta, hogy erre szükség lenne?
2021. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, bármennyire tagadod veled gondok vannak. Ezt nem kell szégyellni, tenni kell ellene. A viselkedésed nem normális (elhiszem, hogy a szüleid is gázosak), viszont a mentős valószínűleg tényleg csak megnyugatni akart. Nem viszik be az embert csak az apja kedvéért, ha nem lett volna oka akkora ott hagynak. És nem, nincs olyan, hogy a mentős azért visz magával, hogy ne legyél a mérgező családod közelében. Csak azért vittek mert segítségre van szükséged
2021. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
45%

Tudom milyen. Mielőtt apám lelépett volna, verte az egész családot, de mindig úgy, hogy a család többi része ne lássa. Felnőttként jöttünk rá, hogy mindegyikünkkel csinálta.

Anyám ugyanez a feltételekhez kötős, és bármit csináltam, sosem volt elég.

Én is koleszba menetem gimibe, szintén csúszással. És a koleszban minden rendben volt. Sokkal öntudatosabb lettem. Amikor otthon voltam, és anyám rákezdett, valamilyen szintig ki tudtam zárni, és igyekeztem nem reagálni, csak gyorsan elhagyni a helyszínt.

Jött utánam, egyre durvábban mondott, akkor jöttem rá, hogy provokál. Én földhöz vágtam dolgokat. Pont ahogy leírtad, sarokba szorítva éreztem magam.

Hiába önfegyelem, meg igyekeztem kizárni amiket mond, addig mondott és csinált egyre durvábbakat, amíg földhöz nem vágtam valamit. Akkor pedig drámai hangon bejelentette, hogy idegbeteg vagyok.

Sokáig féltem ettől, hogy velem van baj. Évek kellettek és távolság, hogy rálássak, energiavámpír, és tényleg provokált.

Gimi után tovább tanultam, de szinte minden évben otthagytam az aktuálisat, aztán összeszedtem magam, és belekezdtem egy másikba. Depressziós voltam, de nem tudtam magam annyira összeszedni, hogy elköltözzek, a félelmek beterítettek, a kilátástalanság, irracionális félelmek. Kb 28 évesen világgá mentem, és egy évig nem éltem itthon, és rengeteg minden helyrerázódott bennem. Igen, ő csinálta sz@rul. Mérgező ember.

Összeszedtem magam, és végleg elköltöztem. Beszélő viszonyban vagyunk, de tartom a távolságit érzelmileg.


Tudom, hogy az egész egy baromi magy csapda, de amíg tudod, szedd össze magad, dolgozz és költözz el. Suli mellett is tudsz gyűjtögetni. Ne ragadj be. Én beragadtam, és a 20as éveimet mélydepresszióban töltöttem, nulla önbizalommal, állandóan megkérdőjelezve magamat. Lépj le, akár rokonhoz, még ha csak ideiglenesen is. Mérgező emberek.

Menj kineziológushoz, többet tud segíteni, ne szedj gyógyszert, értékeld te magad, a saját sikereidet. És menj el minnél hamarabb.

2021. aug. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
81%
Ha 22 éves vagy, akkor szabad menni dolgozni, külön költözni és önálló életet élni. Mindenkinek jobb lesz! Mért nem teszed meg ezt a lépést?
2021. aug. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
87%

20

Kit erdekel, hogy te mit mondasz? Szerinted nem vagy on es kozveszelyes, masok szerint meg igen. Ha az en butoraimat utlegelted volna mint egy fogyatekos, kibas*talak volna az utcara, ha gyerekem vagy, ha nem, amig le nem nyugszol. Apad jofej volt, mentot hivott.

Es nem, ilyen nincs, hogy “kiemeltek teged” az ejszakara. :D

Siman csak lattak hogy zizi vagy, elvittek, nehogy megold a szuleidet velelten, ha a szekreny mar nem lenne eleg.

A korhazi papirod meg senkit nem erdekel, az se, hogy apad mit mondott. Mit bizonyitanal vele? Na ugye…

2021. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sajat erdekedben keress fel szakembert.
2021. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod 23-as!

Sajnos mivel nárcisztikus ez nem ilyen egyszerű. Ők kicsi koromtól vittek rengeteg pszichológushoz, ahol apa végig engem és anyát minősített, meg anya családját elemezte ki, hogy az anyja milyen volt, és az ő hatására "irányítja" ot anya. Magáról semmit nem beszélt. Pszichológusaim 80-90 %-a ajánlott par-es csaladterapiat. Sosem jártak. Egyszer kétszer elindult, de ott is végig anyát minősítette, aki emiatt direkt elkésett. Ebből apa természetesen azt hozza ki, hogy anya szabotaklta az egészet. Semmi nem az ő hibája, O semmiért nem felelős. Neki a viselkedéset nem lehet kritizálni, O a másik személyét is azt hiszi minősítheti. Kvázi anya tartja el, már nyugdíjas ugyan, de alig van nyugdíja mert mindig minimálbéren volt. De nem lehet neki mondani, hogy anya dolgozik O van itthon.

Velem kapcsolatban arra a néhány pszichológusra mutogat akik szerint ők nem felelősek, félre is kezeltek 13 évesen autizmussal. Apa még évekkel a levetele után sem fogadta el, hogy nem vagyok az.

Nem lehet szembesíteni őt, nem nem érti, nem akarja érteni mi van. Állandóan onigazolast keres, hogy nem vele van baj. Régen eszméletlen sokszor próbáltam vele megértetni az érzéseim, bármit, nem lehet. Mentőt is amiatt hívta ki, hogy hátha ott igazolják, hogy másikkal van baj. Olyanokkal próbált lejáratni, hogy magamban beszélek, meg milyen a szobám. Azt hiszi ezektől más is hülyének néz. Ha beigazolódott volna, hogy jó döntés volt kihívni mentőt, ezzel is a hatalmat éreztette volna, hogy máskor is kihívta, erre is képes volt. Így, hogy nem volt jó döntés mutattam a zarot és, hogy kvázi kinevették, hogy azért hívta ki, hogy magamban beszélek így nem vállalja a felelősséget.Azt mondta nem is ő akarta kihívni, neki a 112-nel tanácsolták és a csaj is hívta ki. O ki se akarta hívni.

Nem fogja megérteni mi a problémám, mert azt akarja érezni, hogy a másikkal van baj. Terapeutám erre azt szokta mondani postára kenyerert. Újra elmegyek a postára és kerek kenyeret, de mindig mondjak, hogy az posta. De én újra visszamegyek. Közértet kell keresni. Nem őket kell megváltoztatni. Nem is lehet. Amiattt mentem koliba, hogy leváljak. Két éve járok a terapeutamhoz, azóta van sok konfliktus végképp, mióta tudom mi a bántó, és tanulom, hogy vedjem meg magam. Ha nem lettem volna Kolis elviselhetetlen lenne a helyzet.

Annyira szar volt az onertekeleswm, hogy "elnézést hogy megszülettem" módban éltem korabban. Előző tanévtől mentem több év halasztás után újra suliba és egyben Kolis is lettem. Egyrészt, hogy kikerüljek ebből a környezetből, másrészt, hogy onallosodjak és számtalan eddigi életem során elkerült alap helyzetbe belemenjek. Anya rosszul viseli, hogy leválok, meg nyaralás alatt is oda akart jönni és találkozni. Az én érzéseim nem érdeklik, inkább O várna érzelmi gondoskodást, apát ugye írtam, hogy kerülöm. Mostanában dühöt az anyával való folyamatos fullasztó kapcsolat váltja ki. Varom már az újabb tanévet akkor tanulással is elterelhetem a figyelmem.

Amúgy tök normis, hogy kijön a feszultseg, nem bántalmazó szülőknel is van időnként, hogy valaki feszült és földhöz csao valamit, vagy beleut a falba. Így végképp. Mit gondol aki ezeket leszolta, egy pszichoterápián mi van? Szerepjáték, belső gyerek én eljatszasa, duhos gyerek felszínre hozása. Ott aztán lehetne tenylegesen torni zúzni, de még nem oldódtam fel. Terapeutám örülne. Itthon meg egyet egyet-csapok rá valamire néha. Egyeseknek itt van fogalma mennnyi elfojtott feszültség van egy olyan emberben akinek érzéseit sosem fogadták , max leminositettek?!


Amúgy kevert személyiségzavarom van, döntően elkerülő jegyekkel. De van benne borderline és hiszrionikus jegy is. Ami ugye nem betegség, ahogy egy személyiségzavar sem az. Nem is értem hogy van pofaja egyeseknek egy vad idegent skizofrénnek diagnosztizálni egy kérdés alapján, nem ártana akkor már a pszichiáter diplomát is csatolni...

2021. aug. 23. 10:03
 29/60 anonim ***** válasza:
86%
Normális ember nem üt a szekrénybe még egyet-egyet sem, pláne nem heteken-hónapokon át rendszeresen. Nem sokkal jobb ez ám, mintha fényes nappal, egy ültő helyedben verted volna szét. Közveszélyes viselkedés ez. Segítségre van szükséged.
2021. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
75%

Öhm, hogyha a szekrényt ütöd dühödben, akkor komoly indulatkezelési zavarokkal küzdesz, ami egyenlő lesz azzal, hogy majd a csajodat is ütöd vagy a gyereket, amiért pl sírni merészel.


Keress egy jó szakembert, aki nem apádat okolja, hanem TÉGED kezel, akár gyógyszeresen is.


Mondjuk én apád helyében biztosan nem hagynám, hogy otthon élj, mert rendesen félnék, hogy mikor esel nekem.

2021. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!