Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon szigorúak és rendszeret...

Nagyon szigorúak és rendszeretőek a szüleim, elköltöztem már, de hiányzik a szigorúság, szabályok. Különben úgy érzem kezdek "szétesni", mert nincs semmi önuralmam. Mit csináljak, hogyan pótoljam ezt?

Figyelt kérdés
Esetleg ha lesz egy párom aki ugyanilyen rendszerető mint ők, akkor jobb lesz, vagy ő meg úgy lesz vele, hogy neki nem kell egy olyan barátnő, akit folyton utasítgatnia kell?
2021. aug. 27. 16:12
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
9-es: Az a baj, hogy az egyetem nem ad keretet.. túlságosan laza ahhoz.. és ezt most nem nagyképűségből mondom, mert ötöst itt is nehéz elérni, de kettest könnyű, és hiába tűztem ki célnak, hogy mindenből ötös legyek, ami tényleg sok időmet leköti, de onnantól hogy egy-egy rosszul sikerült vizsga becsúszik, akkor már a többire is alig tanulok. De amúgy jó ötletet írtál, próbálok minél több mindent bevállalni, minél több időmet lekötni. Tavaly több sportra, csoportos órára beiratkoztam, nyelvtanfolyamra, és elkezdtem dolgozni is, de a Covid mindegyiknek keresztbe tett, szóval kiváncsian várom idén hogy lesz, de kezdem úgy érezni hogy nem ez a megoldás.. jó dolog hogyha 100%-osan meg van minden hétre a terv, nincsenek üresjáratok, de így h nincs aki "számonkérje", egyre inkább csak arra jó h totális fáradtságot érezzek, ami viszont az egyetemre még rosszabb hatással van (kihagyott órák stb). Hiába tűzök ki célokat a sportban, nincs semmi ami motiváljon benne, hogy elérjem. De még ha épp 100%-ban be van táblázva a hét, még sportolok is aktívan (nyáron voltak ilyen időszakok) még akkor is hiányzik az a keret, hogy legyenek szabályok, hogy fél6kor kelés, legkésőbb fél11-kor alvás, minden nap sport, semmi egészségtelen étel, semmi TV, bugyuta sorozatok, nincs idő a céltalan netezésre és még sorolhatnám. Hogy egy pohár nem maradhat elől, vagy a cipőm, kabátom nem maradhat elől (most meg szanaszét dobálom őket - persze gyorsan el kezd idegesíteni és rendet rakok, de egy nagyon nagy feszültséget érzek tőle - plusz nehezítés hogy itt alig vannak szekrényeim.) Aki nem élt soha ilyen szabályok között az talán nem is érti miről beszélek.. és az a furcsa az egészben, hogy hiába volt ez a sok szabály, az egész nap teljesen beosztva, mégis maradt időm sétálgatni a természetben vagy olvasni, most meg nincs, mert eltöltöm az időt hülyeségekkel, bulizással meg facebookozással..
2021. aug. 27. 18:17
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nah, figyelj csak! Szeptembertől mindennap este 7kor beszámolót tartasz mit, hogyan csináltál, és mi helyeselünk vagy helyeselünk:)Jó lesz így?:) Figyelni fogunk téged és számonkérünk:)
2021. aug. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
12-es, Ez jó ötlet :) Indíthatnék egy blogot :)
2021. aug. 27. 18:28
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Na látod:) Meg is a motivációd:)
2021. aug. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Megpróbálhatom, csak ahhoz követők is kellenek. Mégis kit érdekelne a totál hétköznapi életem?
2021. aug. 27. 18:32
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
hát minket!!
2021. aug. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudhatod. Biztos megtalálod benne a lehetőséget. Eleinte csak a saját szórakoztatásodra, magadnak megfelelj. Amit feltettél kérdésnek az jó lehet, másnak vannak ilyen problémái, gondjai.
2021. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Én nem törlöm a kérdést a megválaszoltak közül. :)
2021. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Így van 16-os:)
2021. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"másnak vannak ilyen problémái, gondjai"

Pl. nekem is... :D

2021. aug. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!