Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg anyukámnak,...

Hogyan mondjam meg anyukámnak, hogy nem tudunk megélni?

Figyelt kérdés
Fél éve költöztünk össze a párommal albérletbe mindenféle szülői segítség nélkül. Mindketten dolgoztunk, nem nagy lábon, de azért megéltünk. Szeptembertől viszont folytatom az egyetemet, mellette nem lesz lehetőségem teljes állásban dolgozni. A párom egyéni vállalkozó, időszakosan viszonylag jól keres, de főleg a járvány és a lezárások miatt ez nem mindig kiszámítható. Az lenne a kérdésem, hogy Ti ilyen helyzetben hogyan hoznátok fel a szüleiteknek, hogy tudnának-e anyagilag segíteni? Sajnos nem túl jó a kapcsolatom velük, többek között ezért is költöztem el annak ellenére, hogy tudtam, hogy szeptembertől jön az egyetem. A költözés alatt nem segítettek semmiben, sem anyagilag, sem pakolni.

2021. aug. 30. 16:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%

Miért, szerinted ha olyan rosszban vagytok, hogy menekültél otthonról és ők eddig sem mozdították a kisujjukat, akkor most segíteni fognak?


Majd kárörvendenek, minek költöztél el, esetleg felajánlják, hogy visszamehetsz. Pénzt biztos nem fognak adni.


De amúgy nem értem, ha tudtad, hogy nem fogtok megélni szeptembertől, minek költöztél el? Hogy gondoltad a tovàbbiakat?


Vagy ez most ilyengerjesztős kamukérdés?

2021. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
98%

Folytasd levelezőn, és tudsz dolgozni.

Ovis volt a gyermekem, 8 órában dolgoztam, és mellett elkezdtem az egyetemet levelezőn. Mi se győztük volna különben az albit.

1 fizuból nemtom hogy éltünk volna meg 3-an.

2021. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom utálják a párodat. Nem fognak segíteni, örülnek, hogy hazamész.

Bármilyen helyzetben felhozhatod, ha jársz haza, akkor legjobb lenne személyesen, de semmi jóra ne számíts.

2021. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
98%
Csináld a sulit levelezőn, és dolgozz mellette.
2021. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem aláznám meg magam ennyire. Levelező és irány dolgozni.
2021. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
96%

Diákhitel. És részmunkaidő.

Hány év még az egyetem?

2021. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos nem minden szakon van levelező, pl nálunk sincs (más egyetemen sem ezen a szakon), pedig tényleg az lenne a legjobb. Ha más nincs, akkor diákhitel.
2021. aug. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
98%

A függetlenségnek ára van. Biztosan nem kérnék, még ha ismerném az anyagi helyzetüket sem. Ha nem tehetősek, azért...ha igen, nekik kellene felajánlani.

De miért is tennék? Felnőtt vagy egy párkapcsolathoz, megéléshez "gyerek"?

Párod hagyná? Azért rá nézve sem pozitív hozzáállás.

2021. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
82%
Ha nagy lány tudtál lenni az elköltözésnél, legyél most is. Gondolom eddig is tudtad hogy folytatod a tanulást. Amúgy meg rém egyszerű, levelező tagozat, mellette rendesen lehet dolgozni. Nem várnám el hogy felnőtt nőként bárki is eltartson
2021. aug. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy, nem tartozik rájuk. Külön háztartás.
2021. aug. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!