Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám így reagált az unoka...

Anyám így reagált az unoka kérdésre. Mit gondolnátok ezek után?

Figyelt kérdés

Anyám szülinapja volt, így vele és a testvéreimmel családi napot tartottunk (éttermezés, süti, ajándékok...). Szóba került a tesók által, hogy meg nincs unokája, és én lennék a rangidős, mivel én már 30+ vagyok. Erre anyám úgy reagált, hogy nekem nem lesz úgysem, mert már tizenévesen megmondtam, hogy utálom a gyerekeket. És ugyan miért is akarnám elrontani az életemet azzal, hogy gyereket szülök... amúgy is túlnépesedett a bolygó.

Csak azt nem értem, ha ez a véleménye, ő miért szült annak idején 3x, vagy ha 1 után rájött, hogy ezzel elrontotta az életét, miért vállalt még 2 gyereket... egész biztos nem azért, mert apám erőltette, mert ő mindig kész tények elé lett állítva.

Ezek után a megnyilvánulása után ha mégis vmikor terhes leszek, nem hinném, hogy túl őszinte lesz az öröme, ha egyáltalán megpróbál úgy tenni...



2021. szept. 14. 11:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
19%
Europa messze vna a tulnépesedéstől.
2021. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem a válaszokat (Vagy a kérdezö kiirását!) "Erre anyám úgy reagált, hogy nekem nem lesz úgysem, mert már tizenévesen megmondtam, hogy utálom a gyerekeket. És ......" Akkor nem a te tizenéves véleményedet mondta vissza? Vagyis a te akkori "álláspontodat"? Ha igen, akkor ezen te miért is sértödtél meg? Nem tudtad azzal elintézni, hogy azota sok mindent másképpen látsz? A válaszolok meg miért keverték bele anyád szüléseit?
2021. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem csak védeni akart téged, hogy nem kötelező szülni, és nem kell neked először szülni, akkor sem, ha te vagy a legidősebb testvér.
2021. szept. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nem megsértődtem, és nyilván nem neki szülném.

Egyszerűen az jött le ebből, hogy nem akar unokát, illetve megbánta hogy gyereket vállalt. Az utóbbit szerintem elég gáz a saját gyerekeiddel közölni, ugyanis nem ők akartak megszületni, a szülőknek kellett volna jobban vigyázni, és ha 1 után úgy gondolta, hogy mekkora hiba volt, nem kellett volna még kettőt legyártani. Nem idős, 50es évei elején jár, volt fogamzásgátló akkoriban, és abortuszra is lehetett menni szégyenkezés nélkül.

Viszont amikor nemrég az élettársa fia bejelentette, hogy a felesége terhes, anyám lelkesen mesélte, hogy érkezik a kis trónörökös, és milyen jó, alig várta, hogy megszülessen.

2021. szept. 14. 13:18
 15/22 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon magadra vetted. És szerintem totál félreértetted.

Nekem inkább az jön le, hogy letámadtak téged, hogy ideje lenne már szülnöd. Ő meg inkább ezekkel a mondatokkal elterelte a témát, hogy ne érezd magad kellemetlenül.

2021. szept. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem lehet viccelődött, nem is gondolta annyira komolyan. Persze még ha komolyan is gondolta, lehet ha tényleg olyan helyzetben lenne, akkor mást mondana. Ha megszületne az unokája és időt töltene vele és látná hogy fejlődik, talán nagyon is örülne.

Vannak olyan emberek, akik nem örülnek előtte, nehezen fogadják el, nem tudják elképzelni milyen lehet, de utána már nagyon örülnek neki és az lenne nekik a természetellenes ha nem lenne.

2021. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
93%
16-os vagyok. Szóval azt akartam mondani, hogy még ha most nem is akarna unokát, később örülhet neki, de egyébként egyetértek azokkal, akik szerint csak téged védett ezzel, amit mondott, érvelt amellett, hogy nem baj ha nincs gyereked, nem kell megfelelni az ilyen elvárásoknak.
2021. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
32%

Anno a haverom anyai nagyanyja mártírkodott, hogy ő csak egy gyereket akart mindig is. No, haverom anyukájával addig packázott, hogy már vagy 5 éve felé se néz és mondta is haverom:"Nos, mama, te mondtad, hogy csak egy gyereket akartál. Megkaptad, remélem, örülsz."


Ha utáltad a gyerekeket mindig is, tényleg ne szülj, mert magaddal is kicseszel. Ma már amúgy is elfogadottabb, ha valaki nem vállal gyereket.


Anyud anno lehet, nem számolt, hogy három gyerekkel még több a felelősség és a kötöttség, visszacsinálni meg már nem tudja. Viszont ha te nem vállalsz gyereket, a tesóid közül még valamelyiknek lehet, így ezért nem is görcsöl az unoka kérdésre, amit valahol lehet is értékelni.

2021. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%

Tizenévesen utáltad a gyerekeket (és gondolom ebből az is következett, hogy te nem akarsz), azóta pedig nem közölted, hogy változott volna a hozzáállásod. Emiatt szerintem úgy gondolta, még mindig nem igazán vágysz gyerekre, és biztosan frusztrál téged, hogy a testvéreid ezzel nyomasztanak, ezért igyekezett ezt a témát letörni, megfordítani.

Örülj neki, hogy komolyan vett téged már tizenévesen is, és hogy az elképzeléseidet figyelmen kívül hagyva nem rágja folyton azzal a füledet, hogy "mikorleszmárunokám?". Másokat ezzel készít ki az anyjuk.

Attól még biztos vagyok benne, hogy örömmel fogadná, ha gyereket vállalnál, már csak a te boldogságod miatt is (már ha akarod azt a gyereket). Egy unokát, a gyerekünk gyerekét pedig nehéz lenne nem szeretni.

Ha esetleg tényleg nem lesz akkora unokamániás vérnagyi, aki a fején pörög az izgatottságtól, azzal sincs semmi gond. Az még nem jelenti azt, hogy ne szeretné, csak azt, hogy az unokán kívül is van élete. Igazából az is inkább jó dolog.

2021. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is anyám mindig azt mondta, hogy ne legyen egy gyerekünk se, neki is azt mondta az anyja, de nem hallgatott rá, lett neki három is. Csak legidősebb nővéremnek lett jó későn egy gyereke (pedig ő se szerette a gyerekeket tudtommal sosem) kisebbik nővéremnek meg nekem nincs és nem is lesz. Amúgy apai nagymamám sem volt nagy szaporodáspárti, sőt, ő véleménye szerint minden ott romlik el, amikor az ember megszületik. Nem minden család gyerekpárti.
2021. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!