Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám így reagált az unoka...

Anyám így reagált az unoka kérdésre. Mit gondolnátok ezek után?

Figyelt kérdés

Anyám szülinapja volt, így vele és a testvéreimmel családi napot tartottunk (éttermezés, süti, ajándékok...). Szóba került a tesók által, hogy meg nincs unokája, és én lennék a rangidős, mivel én már 30+ vagyok. Erre anyám úgy reagált, hogy nekem nem lesz úgysem, mert már tizenévesen megmondtam, hogy utálom a gyerekeket. És ugyan miért is akarnám elrontani az életemet azzal, hogy gyereket szülök... amúgy is túlnépesedett a bolygó.

Csak azt nem értem, ha ez a véleménye, ő miért szült annak idején 3x, vagy ha 1 után rájött, hogy ezzel elrontotta az életét, miért vállalt még 2 gyereket... egész biztos nem azért, mert apám erőltette, mert ő mindig kész tények elé lett állítva.

Ezek után a megnyilvánulása után ha mégis vmikor terhes leszek, nem hinném, hogy túl őszinte lesz az öröme, ha egyáltalán megpróbál úgy tenni...



2021. szept. 14. 11:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
92%
Az is baj, ha a szülő nyomása alá teszi a gyereket, hogy unokát akar, és az is, ha nem :D
2021. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Úgy, ahogyan 21-es írta (biztos ismered):

"Ha van sapka a fejeden, az a baj... ha nincs sapka, akkor meg az a baj."

Ne is törődj szüléd ambivalens nézeteivel, viselkedésével. Nem tehetsz róla, hogy ő ilyen, amilyen. Az az ő problémája, ha valami nem tetszik neki... avagy épp, hogy nagyon is tetszik. Nem a te gondod!


Az ERŐ legyen veled!

2021. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!