Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érjem el végre, hogy...

Hogyan érjem el végre, hogy anyám leálljon a body shaming-gel?

Figyelt kérdés

Anyám mániája a kövérség. Nem bírja ki, hogy ne tegyen megjegyzést egy túlsúlyos emberre. Ha együtt megyünk valahova, nagyon sokszor van, hogy meglát egy kövér embert, és elég jól hallhatóan megjegyzi, hogy nézd ez is milyen kövér, mekkora hátsója van.. Persze előfordul, hogy meghallják, és van, hogy dühös pillantásokat kapunk, de láttam már egy fiatal lányt akin láttam, hogy sírhatnékja lett. De persze ezt családi körben is csinálja. A nővére is túlsúlyos akit szintén gyakran szekál, küldi neki a diétás módszereket amiket talál. A bátyám barátnőjét is jól leblamálta már, pedig ő nem is kövér, persze van rajta pár kiló felesleg, de inkább teltnek mondanám. Amikor nálunk voltak ebédelni hétvégén, direkt mondta, hogy most nem csinált desszertet, mert nem tenne jót neki még több kiló.

A lány kedvesen reagált, mondta anyámnak, hogy igen, az nem is egészséges, de látszott rajta, hogy nem esett jól neki a beszólás.

A bátyám egy hónapig nem is beszélt anyánkkal ezután. Én már sokszor kértem, hogy hagyja ezeket a megjegyzéseket. Ő erre csak annyit reagál, hogy de hát ez az igazság, mi az, talán nem lehet kimondani?

Szerinte joga van bárkiről véleményt nyilvánítani és ha kérik ha nem , a képükbe mondani.


2021. szept. 14. 23:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%
Oké, akkor megvoltak az alacsonyságért szekálós kérdéseid, most ez a kövi mi lesz?
2021. szept. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
hogy hogy ennyire aktív ma a ez a kategória? O_O
2021. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
Valaki nagyon unatkozik.
2021. szept. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kedves 1- es válaszoló, nem vagyok alacsony, szóval keversz valakivel, bocsi. :)
2021. szept. 14. 23:54
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Biztos neki is van valami érzékeny pontja a megjelenésével kapcsolatban, ha már ennyire rá van kattanva a témára. Hajrá, lehet sértegetni őt is! Hiszen jogotok van kimondani az igazságot, ahogy neki is. Talán ettől majd észbe kap.
2021. szept. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

"Szerinte joga van bárkiről véleményt nyilvánítani és ha kérik ha nem , a képükbe mondani."


És van még, aki szóba áll vele?

2021. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Majd ha legalább a bátyád meg is szakítja vele egy életre a kapcsolatot, talán észbe kap. Ha meg nem, az ő baja, ha egyedül hal meg.


Anyud is túlsúlyos, vagy csak túlműködik a pajzsmirigye és bármit zabálhat, vékony marad?Utóbbi van a rokonságban is, csak azért ennyire nem marja a kövéreket, de nincs is oda értük.

2021. szept. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nagyanyam hasonlo, de ugy, hogy kozben o maga is kover.... nem all le soha. 27 eve miota ismerem ilyen.
2021. szept. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy ez ismerős, anyám csak arról tud beszélni, hogy "xy nagyon meghízott!!!4!!4!", aztán ő meg 160 cm-hez 110 kg...
2021. szept. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%

Bár én nem teszek megjegyzést másra, de aki tényleg kövér és bántja a kritika, hajrá, tegyen ellene.

Mert aki elfogadja magát túlsúllyal, az pont lekakkintja az anyádhoz hasonlókat.

2021. szept. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!