Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl nagy ez a ház, nem bírjuk...

Túl nagy ez a ház, nem bírjuk rendben tartani. Hogyan győzzük meg anyuékat, hogy kényelmesebb lenne másképp?

Figyelt kérdés

2 generációs családi házban élünk. Én, férj, 2 gyerek és anyukám, apukám.

Anyukámék 70 felettiek, nincsenek túl jó egészségi állapotban, nem is várom el, hogy takarítsanak.

Férj rengeteget dolgozik.

Én most itthon vagyok a kisebbik fiunkkal.

A ház hatalmas.

Az alsó lakrészben van 1 nagy nappali, fürdő+wc, 2 szoba és egy konyha, étkező

Fent van 3 szoba, fürdő+wc, konyha, étkező

A mi részünket még oké, kitakarítom, de az egész házat nehéz. Dukál hozzá egy hatalmas "lépcsőház".

Gondolkoztunk külön kültözésen, de anyukámék ragaszkodnak a házhoz és egyedül meg nem bírnák rendezni.

Nem voltunk biztos anyagi alapon, azért vállaltunk ide gyereket. Már el tudnánk költözni, de a fentebb említett ok miatt nem lehet.

Nekünk bőven elég lenne egy 3 szobás, konyhás, fürdős lakás/ház.

Mire végigtakarítom a házat, kezdhetem előről. Nagyon sok helyen kosz van, rendetlenség.

1, hogyan győzzük meg anyuékat, hogy kényelmesebb legyen külön?

2, Ha ez nem megy, mégis milyen bérben dolgoznak a takarítónők? Érdemes lenne-e?


2021. szept. 15. 15:29
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Ja és még udvar is van, nem is kicsi. Garázs, melléképületek.
2021. szept. 15. 15:30
 2/40 anonim ***** válasza:
91%
Az ezzel a baj, hogy nekik nem lenne kényelmesebb, sőt, így persze hogy nem akarják, hogy az ingyen házvezetőnő lelépjen.
2021. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem. Hanem, hogy eladnánk ezt a házat és vennénk közösen belőle nekik egy kisebb lakást, mi pedig a maradékot felhasználva+önerő+hitel vennék egy jóval kisebb családit.
2021. szept. 15. 15:37
 4/40 anonim ***** válasza:
81%
Ha mostmár tudtok venni, akkor vesztek egyet. Ők meg eladják és vesznek maguknak kisebbet, a többit meg elrakják. Ha már X éve ott éltek, akkor ez egy kis takarítás bele kell hogy férjen.
2021. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
80%
Ha külön költöztök, akkor is lesz két ekkora lakás, akkor is segíteni kell nekik, mert idősek, és még csak közel sem lesznek.
2021. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
86%

Ezt nem értem, ugyanannyit kell takarítani, ha elköltözöl…


Vagy ott hagyod a 70+ os szüleidet és vissza se nézel?

2021. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
91%

Ez teljesen logikus lenne, de 70 éveseket nehéz lesz kirobbantani a megszokott házukból. Mennyire épek szellemileg? Képesek lennének felfogni, hogy nem bírod?

Amúgy én a takinénimnek óránként 1400Ft-ot fizetek heti kb 2x2 órát jön. Porszívóz, felmos, port töröl. Évi 2x ablakot is pucol, az nyilván több idő. Nem tudom amúgy milyenek az árak, ő 6 éve jár hozzám, ennyit kér.

2021. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
57%

Ha külön házba mentek, a beteges szülők egyedül maradnak? Vagy adják el a házukat és menjenek egy kis lakásba? De ott is ki gondozza majd őket?

Fogadjatok valakit. A bér település függő. Hozzám 500.-Ftos órabérbe jönnek, vidéken.

2021. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
34%
A problémád nem kicsi, ámde irigylésre méltó.
2021. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
80%
hasonló a problémám, pluszban a szüleim nem engednek takarítót, mert "biztos lopni fog". Szörnyű.
2021. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!