Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl nagy ez a ház, nem bírjuk...

Túl nagy ez a ház, nem bírjuk rendben tartani. Hogyan győzzük meg anyuékat, hogy kényelmesebb lenne másképp?

Figyelt kérdés

2 generációs családi házban élünk. Én, férj, 2 gyerek és anyukám, apukám.

Anyukámék 70 felettiek, nincsenek túl jó egészségi állapotban, nem is várom el, hogy takarítsanak.

Férj rengeteget dolgozik.

Én most itthon vagyok a kisebbik fiunkkal.

A ház hatalmas.

Az alsó lakrészben van 1 nagy nappali, fürdő+wc, 2 szoba és egy konyha, étkező

Fent van 3 szoba, fürdő+wc, konyha, étkező

A mi részünket még oké, kitakarítom, de az egész házat nehéz. Dukál hozzá egy hatalmas "lépcsőház".

Gondolkoztunk külön kültözésen, de anyukámék ragaszkodnak a házhoz és egyedül meg nem bírnák rendezni.

Nem voltunk biztos anyagi alapon, azért vállaltunk ide gyereket. Már el tudnánk költözni, de a fentebb említett ok miatt nem lehet.

Nekünk bőven elég lenne egy 3 szobás, konyhás, fürdős lakás/ház.

Mire végigtakarítom a házat, kezdhetem előről. Nagyon sok helyen kosz van, rendetlenség.

1, hogyan győzzük meg anyuékat, hogy kényelmesebb legyen külön?

2, Ha ez nem megy, mégis milyen bérben dolgoznak a takarítónők? Érdemes lenne-e?


2021. szept. 15. 15:29
1 2 3 4
 31/40 Katona Dius ***** válasza:
51%
Miért ne kaphatnának belőle valamennyit? Ha már a kérdező évek óta suvickolja alóluk a ganét? Ha ők évek óta segítik szülőéket, akkor szülőék is segíthetnek kicsit. Gondolom a rezsit kérdezők maguknak fizetik.
2021. szept. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
83%
33: ők meg évek óta ott élnek, odaszült 2 gyereket. akkor a heti 1 takarítás csak belefér, ha otthon van-
2021. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Igazad van 32-es, nem járna, de ahogy anyáékat ismerem, ezen a téren biztosan segítenének.

Nekik inkább az a gondjuk, hogy nagyon ragaszkodnak a házhoz. Itt meg nem hagynám őket egyedül.


34-es a te szavaiddal élve nem ‘odaszültem’ 2 gyereket, hanem vállaltunk kettőt saját felelősségre.

Mindent magunknak fizetünk, magunknak rendezzük a háztartást.

Volt hely a felső lakásban, így beköltöztünk.

Ennyi erővel az is ugyanaz, akiknek a szülők fedezik a házuk/lakásuk árát. (Sok ilyet ismerek)

2021. szept. 16. 10:34
 34/40 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező!

És a testvéred hol van ebben a sztoriban?

Nyilván nem ő fog odajárni felmosni, ha ti lakjátok a házat, (megspórolva egy lakás árát, adósságmentesen)

De eladás esetén, ha már adakoznak a szülők, akkor neki is jár/na valami. Leginkább egyformán.

Manapság ekkora házakat áron alul lehet csak eladni, nem sok maradna a szülők (kényszer)lakásvásárlása után.

A szülők egy utált, boldogtalan helyzetbe kerülnének, ti meg a nyakatokba vesztek min. 20 év hitelt... és ezzel még mindig nincs megoldva a takarítás, sem nálad, sem a szülőknél.

Egyetlen ésszerű megoldás, mielőtt mindenki életét negatív irányba felforgatjátok, (mert rühelled a takarítást)a takarítónő.

Ez vidéken 1200-1500Ft/óra, ha vasaltatsz is vele 1800Ft.

2021. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
73%
Alakítsátok át a házat 2-3 lakássá és tegyétek 2 vagy 3 helyrajzi számra! Adjátok el az(oka)t, amiben nem laknak a szülők!
2021. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
43%

Fogadnék fel valakit.

Ha erre menne a szájhúzás, elköltöznék mint a huzat.


És nem, nem érdekelne, hogy 70 évesek, hogyha a gyerek ellátása mellett még a 200 m2-es lakást is nekem kéne takarítanom. Hát a nagy fenéket.

2021. szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Nem él a testvérem, kedves 34.


35-Most is két lakás, két külön bejárattal. Ennél jobban felbontani már nem nagyon lehetne. Viszont azt tuti nem engednék meg, hogy egy idegen feléjük költözzön. Akkor már előbb mennének bele ők a költözésbe.

2021. szept. 16. 12:16
 38/40 A kérdező kommentje:
Akkor viszont lehet, hogy tényleg marad a takarítónő...:D
2021. szept. 16. 12:18
 39/40 anonim ***** válasza:
78%

"Mire végigtakarítom a házat, kezdhetem előről."

Különben tényleg túlzás ennyit takarítani.

A te részeden amennyi jólesik, de az övéken szerintem évi 1 nagytakarítás elég, nem kell kistakarítás.

És a nagytakarításhoz hívj segítséget, közösen csináljátok!

2021. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
93%

Azért ha pár nap alatt annyira undorító mocsok gyűlik össze egy kádban, az nem normális. Én két kisgyerekkel vagyok egyedül, s tudnak annyit segíteni, hogy kizuhanyozzák maguk után a kádat, elmosogatnak, teregetnek (50 forint zsebpénzért :)) vagy port törülnek. Ezek egyike sem megerőltetőbb, mint átülni az étkezőből a kanapéra. Ráadásul nekem is van gerincsérvem (gyógytornával lett jobb 5 év alatt) és ízületi gyulladásom. Ennyi mozgás kell, ha nincsenek ágyhoz kötve vagy tolószékben. Ha emellé veszel egy robotporszívót nekik, az már szerintem elég a szintentartáshoz.

Szerintem is irreális egy másfél éves mellett naponta ennyit takarítani.

2021. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!