Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl nagy ez a ház, nem bírjuk...

Túl nagy ez a ház, nem bírjuk rendben tartani. Hogyan győzzük meg anyuékat, hogy kényelmesebb lenne másképp?

Figyelt kérdés

2 generációs családi házban élünk. Én, férj, 2 gyerek és anyukám, apukám.

Anyukámék 70 felettiek, nincsenek túl jó egészségi állapotban, nem is várom el, hogy takarítsanak.

Férj rengeteget dolgozik.

Én most itthon vagyok a kisebbik fiunkkal.

A ház hatalmas.

Az alsó lakrészben van 1 nagy nappali, fürdő+wc, 2 szoba és egy konyha, étkező

Fent van 3 szoba, fürdő+wc, konyha, étkező

A mi részünket még oké, kitakarítom, de az egész házat nehéz. Dukál hozzá egy hatalmas "lépcsőház".

Gondolkoztunk külön kültözésen, de anyukámék ragaszkodnak a házhoz és egyedül meg nem bírnák rendezni.

Nem voltunk biztos anyagi alapon, azért vállaltunk ide gyereket. Már el tudnánk költözni, de a fentebb említett ok miatt nem lehet.

Nekünk bőven elég lenne egy 3 szobás, konyhás, fürdős lakás/ház.

Mire végigtakarítom a házat, kezdhetem előről. Nagyon sok helyen kosz van, rendetlenség.

1, hogyan győzzük meg anyuékat, hogy kényelmesebb legyen külön?

2, Ha ez nem megy, mégis milyen bérben dolgoznak a takarítónők? Érdemes lenne-e?


2021. szept. 15. 15:29
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
53%

En mindenképp különköltöznèk. El tudják magukat latni? Gondolok itt fozesre, furdes, betenni egy adag ruhát mosni? Ebben az esetben heti egyszer mennek csak hozzajuk, hogy lassam, minden rendben van e.

Ez nem oké, hogy ti azert kell velük lakjatok, mert nincs ki takaritson. Ha be látták, hogy ök ketten nem tudják rendbe tartani, akkor képzeljék el, hogy te sem tudod egyedül.

2021. szept. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

A mieinkek engednének takarítót szerintem...

Arra is gondoltam, hogy csak az ő lakrészükre fizetnék takarítot és akkor máris fele munka meg lenne oldva és fele idő alatt kész lenne a takinéni is.:D


A különköltözést úgy gondoltam, hogy ők egy kis 1-2 szobás lakásba. ott nincs udvar amit rendbe kell tartani stb. Vagy esetleg oda fizetnék nekik takarítónőt, az sokkal olcsóbb lenne mint egy ekkora házat végignyalni.


Ma is olyan gusztustalan, büdös koszt mostam le a fürdőkből, hogy majdnem elhánytam magam. Pedig ahgy végigérek a házon kezdem előről. Csak az sem könnyű egy makrancos, anyás, hisztis másfél éves mellett.


Anyukámék éppek szellemileg, de apukám gerincsérves, rossz a térde is, anyukám pedig szívbeteg.

2021. szept. 15. 15:53
 13/40 A kérdező kommentje:
Főzés, fürdés, ilyesmi megy nekik, de egy nem annyira embert kímélő takarítás már nem.
2021. szept. 15. 15:56
 14/40 anonim ***** válasza:
32%
Neveld meg a hisztis gyerekedet, ne lógjon rajtad. Aki családi házban élt egészé életében, az nem tud egy kis lakásban élni.Úgy tűnik az írásodból, hogy a szülők már most is segítségre szorulnának. De ha külön költöztök és még betegebbek lesznek, akkor egy állandó gondozó vagy Otthon sokkal többe kerülne nektek.
2021. szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Szívesen megnézném, hogy hogyan nevelsz meg egy 19 hós gyereket...hajrá.

Nem azzal van a gond, hanem, hogy egy ember (akkor legyen gyerek ide, gyerek oda), nem képes rendben tartani egy 2 családnak is otthont adó házat.

Nem vagyunk igénytelenek, csak mint mondtam egyedül nem tudok tipp-topp-on tartani mindent, a szüleim meg másért nem bírják. Én is utálom, hogy ez van. ezért akarok változtatni.

2021. szept. 15. 16:27
 16/40 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem fogod őket onnan kirobbantani már. A takarító jó ötlet szerintem. Ha nem engedik magukhoz, akkor menjen a ti lakrészetekbe és te megcsinálod az övéket.
2021. szept. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
81%
Ha valaki nem enged takarítót a lakásába akkor kitakarítja magának vagy koszban fog élni. A saját gyerekemtől sem várom el hogy takarítson nálam. Nem ingyen cseléd
2021. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem 70 év felett egyre több esély van rá, hogy ápolásra fognak szorulni. Ha nem is 0-24-ben, de egyre több segítség kell nekik. Ha kisebb házba költöznek, ugyanúgy nem fognak takarítani és vagy te fogod csinálni, vagy takarítónő. Én maradnék a 2 generacios házban. Lehet hosszú távon a gyerekeid is fogják használni a másik lakrészt. Meg később is el tudjátok adni.

Én takarítónőt vennék fel. Érdemes ajánlás útján keresni, olyat, akiről van több év referencia.

Szerintem nettó 1500-2500 órabér reális. De ha fix díjat kér sem baj, csak legyen letisztázva mi van benne 1 alkalomban.

Valaki írta az első oldalon az 500/órát...hát nem is tudom, ez durván megalázó szerintem ilyen árak mellett.

Aki nem elégedett a bérrel, annak a munkáján és hozzallasan is látszódik bőven, tapasztalat.

2021. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
58%
“ az 500/órát...hát nem is tudom, ez durván megalázó szerintem ilyen árak mellett.” 1500-3500 ft/ óra a reális, 500 konkrétan törvénytelen
2021. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
72%
ha lerobbanak akkor mi lesz? mivel gondolom nincs pár millátok, nem tudnak otthonba menni. egy 0-24-s ápoló meg alsó hangon 500e/hó. legjobb lenne most eladni, és abból szépen be tudnak menni egy otthonba, van olyan ami apartman, tudnak főzni, de van orvosi ügyelet stb.
2021. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!