Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet-e jogosan problémaja a...

Lehet-e jogosan problémaja a gyereknek a szüleivel, ha azok anyagilag igyekeznek mindent megadni, míg érzelmileg egyáltalán nincs ez így?

Figyelt kérdés
Avagy az anyagiak elegendők-e egy jó szülő-gyerek kapcsolathoz?
2021. szept. 19. 08:32
A kérdező szavazást indított:
Elég csak az anyagi támogatás a jó kapcsolatot
Lényegtelen, a gyerek mindenhogy köteles szeretni a szüleit
Nem feltétlenül kell anyagi támogatás, az érzelmi fontosabb
Az anyagi támogatás ugyanannyita fontos, mint az érzelmi
Egyéb.
46 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Tolhat pénzzel a szülőd, persze, csak hogyha egyébként nagy ívben sz... a fejedre, és soha nem áll melletted, mi értelme?


Aztán csodálkoznak, mikor semmit nem mondasz el nekik, mert minek? Hiszen egész életedben egyszer sem hallgattak meg.

2021. szept. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Én is ezt gondolom, csak láttam más kérdés alatt olyat, mintha gyakori lenne olyan vélekedés, hogy ha anyagilag támogatnak, akkor nagy baj biztos nincs.
2021. szept. 19. 09:00
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Mindenki másképp mutatja ki a szeretet. Az öt szeretetnyelv ismerete itt is segít.

Van, hogy a szülő minőségi időt akar tölteni a gyerekkel, inkább kevesebbet dolgozik, hozzá igazítja az életét. Azt hiszi, hogy mindent megadott, mert a szeretet a legfontosabb. Aztán a kamasz gyereke a fejéhez vágja, hogy kitörölheti vele, mert csupasz se99el vág neki az életnek, miatta fog 35 évig lakáshitelt fizetni, bezzeg xy lakást és kocsit is kapott, így a fiatal éveit bulizással és utazással tölti.

Miközben lehet, hogy pont xy vágja a szülei fejéhez, hogy hiába toltak mindent a se99e alá, de sose voltak vele, csak a munka, a munka, és nincs közös emléke a szüleivel.


Másrészt meg mire ezek kiderülnek, mert elég érett a gyerek, hogy kifejezze, addigra már megvan a szülők kialakult élete. Értem ez alatt, hogy senki se fog 45 évesen pályát váltani, hogy a kamasz gyerekének megfeleljen az együtt töltött idő mennyisége és az anyagi része is. Senkiből se lesz másnapra milliomos vállalkozó, aki önként nyugdíjba mehet.


A rögvalóság meg az, hogy bármennyire is igazságtalannak élik meg a kamaszok, hogy mit nem kaptak meg, azért a legtöbb szülő igyekszik a lehetőségeihez mérten minél többet adni nekik. Időből és anyagiakból is. De van, hogy egy élet munkája után is csak ennyi jut. Kevés közös élmény, kevés anyagi támogatás, és rengeteg munka.

2021. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Na, akkor képzeld el, amikor érzelmileg is nullák, meg anyagilag is.

Hát tudod, akkor legalább lettek volna inkább rendes ruháim, meg nem albérletben kezdtem volna az életemet. Ha már érzelmi támogatást, védelmet sosem kaptam.

2021. szept. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos ezeknek a "láthatatlan" problémáknak sokan el sem ismerik a létezését, mert ha a szülő érzelmileg elhanyagoló, neadjisten terrorizálja a gyerekét, annak nincs kézzel fogható jele egy külső szemlélő számára. A gyerek panaszait könnyű elbagatellizálni, ha közben az látszik, hogy divatos ruhákban jár, szép ház, kocsi stb. veszi körül, máris rá lehet fogni, hogy biztos csak elkényeztetett, hálátlan kölyök... Ennél már csak az rosszabb, ha se érzelmi, se anyagi támogatás sincs.
2021. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Ez a kérdés? Nyilvánvalóan itt a cél az, hogy szülőket szidjuk. Igaz, ah egyik mondatában azt írja, anyagilag mindent megadnak, a másikban meg hogy meglopjak, dehat ugye a kamu történetekre jellemző, hogy nem gondoljak végig

2021. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 Többek közt az a kérdés is ilyen, de az én kérdésem nem annak hatására fogalmazódott meg. Egyébként meg nem tudom, hogy hol látod, hogy a kérdező azt akarja, hogy a szüleit szidják. Azt írta, hogy rossz a kapcsolat, nem fejti ki bőven, hogy miért, a költözéshez kér tanácsot. Nem látom, hogy ebbe hol a szülők szidása és nem értem hol lenne benne a kamu.
2021. szept. 19. 11:26
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Olvasd el akkor párszor újra. Az egyértelmű ellentmondás pedig nyilvánvalóva teszi a kamut
2021. szept. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Szerintem meg nem. Azt írta, hogy tűnt már el nagyobb pénzösszege, meg azt, hogy kap zsebpénzt. Ez a kettő nem zárja ki egymást. Általánosban nekem például sok olyan fiú osztálytársam volt, aki húsvéti locsolkodáskor pénzt kapott, a szülők meg jól zsebretették, annak ellenére viszont kaptak zsebpénzt a szülőktől, meg megvették nekik a mit tudom én milyen focis kártyát. Nem olyan ritka az, hogy valakit kvázi meglopnak a szülei, ha tudnak arrol, hogy nagyobb összeg van valahol a gyereknél, de ennek ellenére kissebb értékű dolgokkal meg támogatva vannak. Az meg már csak kérdés, hogy ez hány éves korig és hogyan működik.
2021. szept. 19. 11:41
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Ők. Részemről vita vége, szia.
2021. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!