Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban én vagyok itt az...

Valóban én vagyok itt az elsődlegesen hibás? ( részletek lentebb, hosszú lesz, bocs.)

Figyelt kérdés
Külön élek a férjemmel, kettesben lakunk abban a házban, amit ő épített, de már az előtt ráíratta az első házasságából származó gyerekeire, megtartva a haszonélvezeti jogot, mielőtt engem megismert volna. Nekem saját lakásom volt, saját külön-külön lakást vettem a két gyerekemnek is, külön kasszán élünk a férjemmel, figyelembe véve, hogy a ház az övé. Ezeket a körülményeket ismeri minden gyerek, az enyémek is, az övéi is. Mégis megkaptam a napokban a férjem lányától, hogy miért kell nekem ennyi cuccot vásárolnom, jobban kellene spórolnom. ( valóban ott maradt az étkező asztalon kb 400E Ft értékű ruhaszámla, de én évi kétszer vásárolok magamnak, egyszer ősszel, egyszer tavasszal, viszont kosztümös, bőrcipős üzleti tárgyalásaim vannak.) Finoman megjegyztem, hogy ezekre szükségem volt, de úgy látja, hogy ki kellene valamit cserélni a lakásban mert elkopott? Kapaszkodjatok meg , ez volt a válasz: nem találja jogosnak, hogy én dőzsölök, inkább adnám neki, mégis csak az apjával élek.:) Meg kell mondanom, nem volt őszinte a mosolyom, de ha valaki ennyire nem látja a realitásokat, akkor azzal mit lehet tenni? Én minden esetre annyit teszek, hogy az apját nem vonom bele a vitákba, erről se szóltam neki, de nem is izgat, hogy kinek mi a véleménye, pedig a volt feleség is egyetért a lányával és üzenget is... ( Eddig ez egy hozzászólásom volt egy posztra, 1-2 órája írtam ki, de a sztori 3 hete történt. Nem gondoltam, hogy az események ma folytatódnak.) Férjem lányának névnapja volt pár napja, akkor felköszöntöttük telefonon és jeleztük, hogy amikor a környékünkön járnak, várjuk őket egy kávéra és átadnánk az ajándékunkat is. ( mi nem mehettünk hozzájuk, ugyanis sose hívnak, ez számukra teher, nekik egyszerűbb, ha ők beugranak akkor, amikor nekik jó.) Két órája jött a telefon, hogy OK-e, jönnének. Mondtuk, hogy OK, várjuk őket egy gyors ebédre és kávéra. Grillezett csirkemell, bulgur, saláta, üdítő, kávé. Az ajándék egy hasított bőr átmeneti dzseki, leárazva 22E Ft-ért. Divatos, szép, az a stílus, amit ő hord, méretben pont jó.(része volt a 400E-s számlának, direkt neki vettem.) A megjegyzés, szájhúzogatva, köszönet nélkül: szép, de jobb lenne az ára, arra jobban rá lennének szorulva. Az apjának fennakadt a szeme, de én mindenhez alkalmazkodom. 2 perc múlva ott voltam 25E Ft-tal, mondván, hogy nincs apróm, költsék, amire szükséges. És azzal a lendülettel eltettem a dzsekit. A pár elment, anélkül, hogy megköszönték volna a dzsekit vagy a pénzt. Majd egy óra múlva telefon az apjának: 38E volt ám a dzseki, annyiról volt 22-re leárazva. Igazán adhattam volna 38E-t is. Na, itt gurult el a gyógyszerem, és megfogadtam:részemről az ilyen ajándékozás befejezve, ezentúl szigorúan maradok a doboz desszert, üveg ital kategóriánál. És amit megfogadok, ahhoz tartom is magam, tehát előre lehet borítékolni a sértődést a párja szülinapján 3 hét múlva.:( A férjem már most ideges, de mondtam, vegyen/adjon, amit akar, nekem elegem van... Valóban változtatnom kellene az elhatározásomon? Meddig/mennyit kell eltúrnöm egy 40 éves, felnőtt családtagtól azért, mert én sokat dolgozom és sokat is keresek?

2021. szept. 27. 14:28
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%
És miért mindig neked kell elmagyaráznod? Nem a te gyereked. Te maradj csöndben, a férjed magyarázza meg, mi a véleménye az ilyen viselkedésről.
2021. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
#11: Igen, igazad van, ez is egy opció. Eszembe se jutott, mert megszoktam, hogy az én gondjaimat én rendezem el, bárki is van a túloldalon: szomszéd, szülő, kolléga vagy bármelyikünk gyereke. De lehet, hogy ezt tudatosan és előre egyeztetve rábízom a férjemre. Kösz az ötletet!
2021. szept. 27. 15:53
 13/34 anonim ***** válasza:
84%

Nevetséges, hogy ennyire rossz a viszonyotok, de azért ajándékozgatok.

Röhejes, hogy felnőtt emberek szinészkednek, névnapot meg születésnapokat ünnepelgetnek, miközben legszivesebben felpofoznák egymást. Te is utálod, az ajándékozott valószinűleg még jobban gyülőli. Mi a faasznak csináljátok ?

2021. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
#13: nem, én nem színészkedem és nem is utálom. A többi gyerekkel és azok párjaival ill. az egy unokával nagyon is jó a viszonyunk, ott minden családi eseményt megünneplünk együtt, midannyian közösen. Ők az egyetlenek, akik csak a karácsonyi buliba csatlakoznak be, egy szülinap/névnap miatt már csak hirtelen, 1-2 órával előtte történő egyeztetés alapján ugranak be- ezzel biztosítva, hogy senki más ne lehessen ott- értelemszerűen- munkanapon, nap közben:) Az ajándékok pedig mindeddig olyan színvonalúak voltak, mint amit a többiek is kaptak/kapnak. Szóval részemről mindez őszinte volt, csak alkalmazkodtam a másik félhez. És ezentúl is őszinte lesz: most őszintén megtelt a topánom. Egyébként nem tudom, honnan veszel ilyeneket, hogy 'legszívesebben felpofoznád'... Én egy alapvetően türelmes ember vagyok éls a munkám is erre predesztinál, ritkán gurul el a gyogyszerem- most megtörtént, ezért- terveim szerint- változtatok. De ez nem megjátszás, nem színészkedés, hanem őszinte reakció.:)
2021. szept. 27. 16:38
 15/34 babyboom567 ***** válasza:
92%
Azt hittem 22-26 éves az a "lány".
2021. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz vele, a ferjed ajandekozzon kulon ha szeretne olyan ettekben amit szeretne, es mondd meg a lanynak, hogy a legutobbi musora utan nem tudsz neki jo szivvel adni semmit. a tobbit intezze az apjaval, vegul is nem a te gyereked, szerencsere nem a te nevelesed
2021. szept. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
#15:negyven lesz a lány pár hónap múlva, és már pedzegeti a buli méretét... Hát,lesznek itt még csalódások...:)
2021. szept. 28. 09:39
 18/34 A kérdező kommentje:
Sziasztok, folytatódtak az események: a négy gyerek közül ez az egy 'sértődőtt' megkereste a másik hármat, és elpanaszolta, hogy mi szülők milyen szűkmarkúak vagyunk és mennyivel többel is segíthetnénk a gyerekeinket. A másik három csak pislogott először, mint légy a tejben, majd mire megértették a negyediken esett 'sérelem' mértékét, mindegyik más-más módon reagált. A egyik- hobby cukrász- kései névnapi ajándékként készített a panaszkodónak egy tortát, melynek a 'címe': 'az írigykedő szörnyella'. A másik kiegészítette a kapott listát, mely az utolsó 1-2 évben tőlünk kapott ajándékokat tartalmazta: többek között felsorolta a saját baba-kori pelusát is, mint kiadást, jelezve, hogy sokkal több volt ám a kapott ajándék(feltüntetett 1476 adag hagymás rostélyost is, azt hiszem, itt alá lőtt.) A harmadik sokkal fantáziátlanabb, röviden közölte, hogy 'elmégy te a büdüs francba. Te, te materiális szörnyeteg, legalább 10000 Ft értékű időt loptál el az életemből!' Mi szülők meg csak lesünk: nem is tudtuk, hogy ilyen fantázia dúsak a gyerekeink, még a panaszkodó is!:) És neki még a memóriája is remek, mert a lista- mind a négy gyerek kapott ajándékaira vonatkozóan- meglepően pontos volt! Kíváncsi leszek, hány fős lesz a karácsonyi buli, ami normál körülmények között 21 fős lenne, de most a 19-et borítékolom. A férjem szerint 20-an leszünk, szerinte a vő nem annyire hülye, mint a saját lánya... Remélem, itt véget ért a monodráma:(
2021. szept. 30. 11:26
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora egy elcseszett család. :D Legalább helyretették kicsit. Egyébként meg kit érdekel, eljön-e karácsonykor. Nekem nem hiányozna.
2021. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
#19: Nem érterk egyet veled, szerintem nem elcseszett család. Egyszerűen van egy gyerek, aki valamiért elégedetlen az életével, vélhetően úgy érzi, hogy neki több járna, lemaradt valamiért... A fene se tudja- egyelőre- hogy mi az oka ennek a hisztinek, de én úgy gondolom, hogy nem velünk van neki baja, hanem önmagával, csak így jelenik meg a frusztráció. A többiek meg szerintem kifejezetten jó fejek voltak, egyértelműen elmondták a véleményüket, de szemmel láthatóan nyitoittak arra, hogy segítsenek rendezni- amennyire tőlük telik- ezt az önértékelési válságot. Az pedig, hogy hányan leszünk karikor: igen is fontos. Az a cél, hogy minél előbb rendeződjön ez az agymenés és nyugi legyen. Szerintünk a család első sorban arról szól, hogy összewtartozunk, szeretjük és segítjük egymást. Lehet, hogy egyszer-egyszer van valaki, aki megbuggyan, de majd elmúlik és helyreáll a világ rendje. Nem lökjük ki a 'fészekből' az éppen deviáns 'fiókát', hanem segítünk normalizálni az állapotát.:)
2021. szept. 30. 12:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!