Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen apa az, aki nem védi...

Milyen apa az, aki nem védi meg a gyerekét az anyja bántalmazásától?

Figyelt kérdés
Tehát ha az anya gyakran veri a 10 éves gyermekét, az apa pedig nem tesz semmit, az milyen apa? Érez bármit a gyermeke iránt?
2021. okt. 3. 23:46
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
54%
#9-es valahol beletrafált a lényegbe. Meggyőződésem - és tapasztalatom is -, hogy amelyik anyának előbb-utóbb elkezdenek cafatokba lógni az idegei, ott legtöbbször van egy sz*rok bele mindenbe apa, aki magára hagyja az anyát a gyerekkel/gyerekekkel.
2021. okt. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
86%

"Na ez az a helyzet amiben se anya se apa nem jutott el addig,hogy védekezzen,de készen nem állt rá hogy szülő legyen és/vagy nem is akart gyereket."


Szeretnéd ezt hinni ugye? Hogy csak azok szr szülők, akik nem akartak gyereket, ezzel pedig mentesíted magad az alól, hogy valaha te is az leszel!


Képzeld nem! Ezek az emberek ráadásul írta is, iskolázottak és házasok voltak. Menj át a másik csoportba, a gyerekvállalásba, hány szülő van teljesen ki a gyerekétől, hány szerint jó dolog megcsapni felindulásból. Azok akik x hónapot, évet izgultak terhességért, esetleg lombikok is vannak mögöttük.


Az, hogy milyen szülő lesz valaki, részben függ attól, milyen gyereket nyer a génlottón, illetve részben függ attól, hogyan reagál a stresszre(ami a saját génlottója). Minimális mértékben környezeti hatásoktól, még minimálisabb mértékben mintától/neveléstől.


Anyuka egész életében ideges típus lehetett, de csak olyan helyzetben jön ki belőle az agresszió, mikor ennek bármi miatt teret engedhet(pl a puhány fér). Idegenek előtt szerintem nem merné megütni a gyereket. Illetve hát legtöbbször az a gyerek, aki kiakasztja a szüleit, azzal nehéz. Nem mondom, hogy megérdemli, egyáltalán nem, csak a gyerek olyan, hogy nehezebb eset. Ha találkozik a sors szerencsétlen együttállása, a nehezebb gyerek és az ideges típusú szülő, akkor ez van. Ezért találták ki azt a szerencsés dolgot, hogy az egyik szülő ne tehessen meg bármit, hgy ketten neveljenek, apával együtt. Persze a párválasztás eleve olyan, hogy az eleve irányító, ideges ember mellett akaratgyenge, könnyen elnyomható másik szülő köt ki. Így jönnek létre a bántalmazó kapcsolatok.


Szerintem olyan is lehet egyébként, hogy apuka helyesli az egészet, és úgy van vele, hogy "na most megkapod a magadét, legalább nem nekem kell". Néha két bántalmazó fél is összeáll, ahogy két akaratgyenge ember is összeállhat.


Szóval ez a helyzet. Én kihívnám a gyámügyet, de azért erősen sejtem, hogy a gyereknek valamilyen papírja lesz ilyen olyan viselkedési, idegrendszeri problémákról(amit lehet, hogy az anyjától örökölt) és kiakasztana bármilyen nevelőszülőt, még ha nem is fajul verésig a dolog.

2021. okt. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
A gyerek egy csendes, visszahúzódó kislány, aki jó jegyeket hoz haza, az iskolában konfliktuskerülő, introvertált. Szegényen az idegbeteg anyja levezeti minden dühét.
2021. okt. 4. 06:49
 14/45 anonim ***** válasza:
91%
Te ki vagy, hogy ennyi mindent tudsz?
2021. okt. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
47%

Akkor szólnék mindenképp.


Egyébként én is ilyen voltam, engem is vertek, nálunk egy szadista(nem az indulatos), meg egy idegbeteg állt össze szülőnek. Nem lehet, hogy ettől lesz ilyen egy gyerek? Csendes, konfliktuskerülő, megfelelni akaró? Aki "jól neveltnek" látszik?

2021. okt. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
21%
Itt , ezen az oldalon mindenről a férfi tehet...
2021. okt. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
72%
Olyan apa, aki ha beszol, ot is terrorizaljak. Megverik. Stb
2021. okt. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek környezete mit szól? Nagyszülők iskola?
2021. okt. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
83%
11! És akkor azt a gyereken kell levezetni? Az én fiam apjánál nincs nemtörődömebb ember mégse bántom a fiam! Az ilyen nőnek kár a levegő is
2021. okt. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
93%

#19, természetesen nem, én csak leírtam azt, amit én látok/tapasztalok.

És azt is gondolom, hogy az anyának szakszerű segítségre lenne szüksége. Mielőtt továbbadja a saját, fel nem dolgozott traumáit. Ha ugyan még nem késő..

2021. okt. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!