Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök hány évesen mondjátok...

Szülök hány évesen mondjátok el a gyermeketeknek hogy hogyan születik meg a gyerek ?

Figyelt kérdés
2021. okt. 13. 15:36
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
79%

3 oldalon keresztül idióta szülők, akik szerint normális, ha gyerekek egymástól hallomásból többé kevésbé értesülnek erről, csak beszélni ne kelljen velük.


Egy gyerek sem fog rákérdezni, hogy fog e menstruálni vagy vérezni, ha nem lát, nem tud, nem hall ilyet. Ahogy olyan kérdés sem fogalmazódik meg random a fejekben, hogy való e valamire a kuki a pisilésen kívül, fog e jönni belőle valami. Ez a gyerek kérdez dolog azért hülyeség, mert csak olyanról tud kérdezni, amiről már hallott, és ha nem tőled hall róla, hülyeséget fog gondolni..


Az enyém 3 évesen tudta, hogy babák a nénik pocakjában vannak, férfi teszi bele. 5-6 évesen tudta, hogy a puncuson át jönnek ki, vagy felvágják a nő hasát(gondoltam megemlítem a császárosokat, a kifejezést is említettem), most meg 7 évesen képbe helyeztem, hogy a bácsik kukija kerül bele a nénik puncusába, ezt hívják szexnek, belelövik a magot és ebből lehet baba. Nem volt oda a gondolatért. Még annyival kiegészítettem, hogy ilyet csak felnőttek csinálhatnak, onnantól, hogy elkezd vérezni a puncus minden hónapban, ami nem fáj, akkor lehet baba. Gyerekeknek nem lehet babájuk és nem is csinálhatnak ilyesmit és nem szabad nézni másokat, akár felnőtt, akár gyerek, amit a bugyi takar, az mindenkinek a saját dolga.


Most ennyit tud hét és fél évesen.

2021. okt. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Nem semmi
2021. okt. 13. 22:54
 33/48 anonim ***** válasza:
88%
1-3 éves koráig azt mondanám, hogy anyu és apu nagyon szerették egymást, ezért jött a világra, mint egy ajándék. 3-6 azt mondanám, hogy én hoztam a világra. Ha kérdezősködne, akkor elmondanám, hogy szülésnek hívják a folyamatot, és az orvos bácsi kivette a hasamból (én császárral fogok úgyis szülni).
2021. okt. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
79%
Hát kedves 31-es, pedig alapszabály a gyereknevelésben, hogy amit a gyerek megkérdez, arra válaszolunk, de nem terheljük olyasmivel, amit nem kérdez meg. Tőlem, képzeld, megkerdezte a lányom, hogy mi a menstruáció. De egy 7 évest olyan technikai részletekkel fárasztani, amitől halálra rémül, csak azért, hogy elmondhasd magadról, hogy milyen felvilágosult szülő vagy, nagyon nem szerencsés.
2021. okt. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%
6 éves koromban olvastam egy könyvben, de akkor utána anya elég nyíltan meg is beszélte velem.
2021. okt. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. okt. 14. 07:29
 37/48 anonim ***** válasza:
87%

34es tényleg? Csak így random magától kitalált egy bonyolult kifejezést, vagy úgy a semmiből, előzetes félinformációk nélkül kérdezett rá vérzéses dolgokra?


Szerintem valószínűbb, hogy te már beszéltél neki róla, vagy más beszélt neki róla, és miután hallott/látott valamit, kigondolt valamit, plusz információkért ment hozzád.


Tudom, hogy így gondolják sokan, de szerintem marhaság. Csak olyanról tud egy gyerek kérdést megfogalmazni, amit valamilyen formában tapasztal, hall, lát. És inkább előbb tudja meg, hogy a nénik véreznek, mielőtt halálra rémül a másik kisgyerek által sulis wcbe dobott véres betéttől.

2021. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
90%

Igen, miután a fiam velem él, találkozott a menstruáció témájával, lévén az anyja egy nő és rákérdezett mi ez és hogy működik.

Ahogy a gyerekszülésre is.

És igen, arra kell aktuálisan válaszolni, amit épp kérdez. Szintjének megfelelően.

Attól meg, hgoy a suliban a többiekkel ne beszéljenek meg dolgokat, nem tudod megvédeni. És nem is kell. Majd otthon rákérdez úgyis, úgy van-e ahogy hallotta. Nálunk így történt.

2021. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
79%

Szóval azért volt képes rákérdezni, mert HALLOTT, LÁTOTT FÉLINFORMÁCIÓKAT.


Nem azért kérdezi, mert érdekli hogy működik a női test és már elég nagy és érett hozzá, hanem hallott olyan infót, amit nem tudott hova tenni és ez zavarta!


Na én pont ezért mondom el előre, mert ha úgy jön oda, hogy anya vért láttam itt meg itt, minden oké e(lehet elsőre nem is mer rákérdezni mert sokkolja), akkor már van rossz élménye róla, amit utólag neked kell elmagyarázni és ki tudja meddig tartotta magában és kivel osztotta meg előtted! Ha TUD róla, akkor nem lesz rossz élménye, mert fel tud készülni a látványra, tényre megbízható forrásból és az igazat hallja róla.


Egyébként az én gyerekem anyja is nő(én vagyok:), de mivel mirena spirálom van, nem menstruálok, egyáltalán nincs vérzésem, így a gyerekem se nem hall, se nem lát ilyet, nyilvános mosdóba alig jártunk, köztévét nem néz. Tehát nem találkozik vele, így nem is tud rákérdezni.


Ha rá tudott kérdezni, akkor már hallott, látott valami ezzel kapcsolatban. Ezért marhaság ez a várd meg, amíg kérdez, a gyerekben nem érnek meg ilyen gondolatok, arra kérdez, amiről már valamit tud, és ha nem tőled tud róla, akkor bizony nincs képben és lehet, hogy nem olyan szerencsés, hogy kellemes környezetben lesz az első élménye, lehet az suliban, wcben, másik gyerek általi ijesztgetésnél..

2021. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
19%

Komolyan nem értem, miért vannak néhányan ennyire rákattanva arra, hogy márpedig a gyerek a szülőjétől halljon ezekről a dolgokról először. A gyerek a napjai nagy részét a családtól távol, a kortársai között tölti, mindenfélét hall tőlük, nem csak a szexről, másról is. Az ötödikes fiam kedvenc témája például mostanában Trianon, és erről az osztálytársaitól hallott. Hazajött, megkérdezte, aztán azóta majdnem minden nap szóba hozza. Most dőljek a kardomba, mert nem tőlem hallott Trianonról? Vagy történelmi témában ez normális, de a szexről mindenképp csak velem beszélgethet?

Ugyanez a gyerek tavaly, tehát negyedikes korában konkrétan azt kérdezte tőlem, igaz-e, hogy ha a lány fenekébe dugja, abból nem lesz gyerek. Természetesen ezt is az osztálytársától hallotta. Ez alapján akkor egy szülőnek kötelessége 9-10 éves koráig a gyereket felvilágosítani az anális szexről, hogy beelőzze a kortársakat?

2021. okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!