Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök hány évesen mondjátok...

Szülök hány évesen mondjátok el a gyermeketeknek hogy hogyan születik meg a gyerek ?

Figyelt kérdés
2021. okt. 13. 15:36
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
92%

Mitől akarod megóvni a gyereket? Az élettől? Mindentől?

Rég volt már, de ha jól emlékszem, arra kérdezett rá, mit dobtam ki a kukába mikor kijöttem a vécéből. És erre válaszoltam és innen ment tovább a téma, kérdezte meg fiúknak is van-e, lányoknak mikortól, miért, milyen gyakran stb.

Óvodás volt.

Mi a gond ezzel??

És ha a suliban hallott később a gyerekszületésről? Hazajött és megkérdezte, ezt mondta a Norbi - anya, ez így van? Így.

2021. okt. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

40-es vagyok még, közben szóba jött a menstruáció.

Olyan 6 éves lehetett a lányom, amikor megkérdezte, (igen, ő kérdezte!), honnan veszi észre egy nő, ha terhes. Akkor említettem neki a menstruációt, talán a szót magát nem, de azt igen, hogy a nő puncija olyankor vérzik. Nem igazán tűnt úgy, hogy ez a részlet különösebben érdekelte volna. Majd utána 9 évesen hallott a menstruációról, talán derengett is neki, hogy mintha erről valamit tudna, és odajött ismét megkérdezni. Előtte is érdekelhette volna, látja otthon a tampont, biztos, hogy csípett már el beszélgetést a témában, de akkor állt elő vele, amikor ez neki fontossá vált.

2021. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
19%

Igen, szerintem kötelessége a szülőnek elmondani azokat a dolgokat, amiket a többi tájékozatlan gyerek mondhat neki. Persze csak, ha érdekli a gyereke, mert amit neked elmond, csak egy kis részlet mindennek a tetejéből. Így lesznek azok a gyerekek, akiket ki lehet használni, akik nem vigyáznak magukra eléggé, vagy akik nem tudnak rendesen a védekezésről.


Eléggé le kell szögezni, hogy CSAK abból van gyerek amiből, aztán ha hazajön valamivel, mondhatod, hogy emlékszel, hogy mondtam korábban, hogy CSAK abból lehet gyerek? Így megőrzi a szülő a hitelességét.


Szerintem a töri lényegtelen, mert a gyereknek nem lesz belőle baja, abból viszont ha nem tud alapvető dolgokat, többféleképpen is sérülhet.


Szerintem fontos elmondani azokat, amiknek nem ismerete veszélyezteti a gyereket(vagy a körülötte lévőket bánthatja akaratlanul is). A szexuális dolgok ilyenek, továbbá a rasszizmust is ilyennek tartom, ott az én gyerekem is veszélyben lehet, ha olyat mond, amit valami tájékozatlan társától hallott azon kívül, hogy megbánthat vele másokat, illetve szerintem ilyen a homofóbia is, meg mittudomén bármi kirekesztő vagy rá nézve veszélyes, az alap infót tőlem hallja, mert nem biztos, hogy egyből elmondja hogy mit hallott és arról mit gondol, lehet csak hetekkel később derül ki, mikor megverték mert viccelődött valaki származásán, ami az osztálytársa szerint poén.


Felőlem azt csinálsz a gyerekeddel, amit szeretnél, de az enyém képben lesz a világgal, hogy minél kevesebbszer járja meg olyan tájékozatlanok miatt, akik innen onnan szedegetnek félinformációkat aztán továbbadják.

2021. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
80%

Hát... ha az óvodás kisfiú kérdezett a menstruációról, aztán kb elsősként a szülésről - valóban lehet hallott már erről - és már elkéstem az ezekről történő tájékoztatással... nem hinném. Ennél korábban nem gondolnám őt képbe helyezni.

Szexszel kapcsolatban konkrét kérdések alsóban merültek fel.

Per pill 13 éves, bőven megvan a magához való esze és nem hagyná magát pl szexuálisan kizsákmányolni.

Rasszizmus nálunk téma, mióta ő él - unokatestvére egy félvér kisfiú, így a vele történt dolgok előtérben vannak.

De mindenki úgy neveli a saját gyerekét, ahogy jónak látja.

2021. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
86%

Kicsit elkanyarodtunk szerintem ezzel a szexuális felvilágosítással. Annak 10-11 évesen megvan a maga helye szintén, de itt arról van szó, hogy ELŐSZÖR mikor-hogy hozzuk fel a hogyan lesz a gyerek témát.

Nem gondolom, hogy 3-4 éves gyereknek védekezésről kell beszélni meg hogy ne közösüljön, azért ez kicsit meterek nekem.

2021. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
*meredek
2021. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 Metionin ***** válasza:
82%
Nekem oviban mondták el, hogy a gyerek nem "csak úgy" lesz, hanem valahogy létre kell hozni. Ugyanis ovistársaim egymás után jelentették be, hogy kistesójuk lesz, de egyik sem tudta megmondani, hogy honnan, csak hogy a szüleik közölték. Onnantól kezdve rettegésben éltem, mígnem ki nem fakadtam otthon, hogy én nem akarok kistesót, mi lesz ha nekem is lesz? Aztán anyám elmagyarázta, hogy a kistesó nem csak úgy terem, hanem a szülők csinálják meg és hogy ne aggódjak, nekem nem lesz. A szülést meg tévében láttam, és megkérdeztem, hogy a gyereket tényleg ki kell-e nyomni. Arra is mondta anyám, hogy igen, fájások vannak stb. és hogy hol jön ki a gyerek. Akkor nem érdekelt a dolog különösebben, úgy gondoltam, hogy én ezt úgysem fogom majd csinálni mert nem lesz gyerekem. Kicsit nagyobb koromban viszont annyit emlegették a "majd ha neked is lesz gyereked" dolgot, hogy ez is szöget ütött a fejembe, de gondoltam, nincs mindenkinek gyereke, valahogy biztos el lehet kerülni. Már nem tudom, a gyerek pontos megcsinálást hol láttam, de valószínűleg könyvben. Ugyanakkor kaptunk felvilágosító kiadványt is, meg anyám is mondta, hogy van fogamzásgátló, így nem lesz az embernek gyereke, ha nem akar. Onnantól kezdve megnyugodtam. A menstruációt pedig a padtársam mondta el, mert volt nővére és tőle tudta, de valahogy másképp mondta ami gyanús volt, így erre is rákérdeztem otthon és anyám ezt is elmagyarázta. Utána derengett csak, hogy láttam már cserélni, csak nem érdekelt hogy mi az a véres vatta nála, hát akkor leesett. Amikor megjött 12 évesen, csak azon lepődtem meg, hogy rohadtul fáj, mert ezt anyám nem mondta.
2021. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
83%
Fogalmam sincs, hogy tudtam meg. A menstruációt anyutól, de a szexről nem beszéltünk. De kérdésem sem volt, nem nagyon érdekelt a szex.
2021. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!