Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viseljem el a bűntudato...

Hogyan viseljem el a bűntudatot, hogy nem akarok találkozni anyámmal?

Figyelt kérdés

Utoljára nyár elején találkoztunk, azóta hiába hív, nekem nincs hozzá kedvem/energiám. Idén fejeztem be az egyetemet, évek óta külön élek egy másik városban, és mindig hív, hogy menjek néha haza, főzne nekem valami finomat, vagy átjönne hozzám ő és megnézhetnénk egy filmet, de én nem tudom őt elviselni. Nagyon nárcisztikus, az egész gyerekkoromat tönkretette, és ha találkozunk, akkor folyamatosan kritizál és irányítgat. Évente 1x letudom a találkozást, és ennyi, Karácsonyra is mindig kitalálok valamit, most szerencsére itt volt a covid, úgyhogy azt tudtam mondani, hogy karanténozok. Akinek nem volt nárcisztikus anyja, az nem érti, hogy mekkora vasidegzet kell az ilyen emberekhez, de én egy idő után feladtam, mert konkrétan rosszul lettem, megbetegedtem minden találkozás után.

Ugyanakkor bűntudatom van, mert tudom hogy magányos, de nem bírom elviselni 10 percig sem.


Járok pszichológushoz, de csak bólogat, semmi konkrét tanácsot nem ad.


2021. okt. 15. 17:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egyszer azt olvastam valahol, hogy az ilyen emberek előtt határt kell szabni, amit már nem léphetnek át. Neki is biztosan rossz, hogy ez van - és emiatt valahol nagyon sajnálom őt - de nincs más opció. Lehet évekre van szükségem ahhoz, mire feldolgozom az általa okozott traumákat, önbizalomhiányt, és csak utána tudnék valamennyire én is nyitni. Most ennyivel kell beérnie.
2021. okt. 15. 17:55
 12/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell az anyagi támogatástól annyira hasra esni. Az a szülő dolga, hogy támogassa a gyerekét, ha teheti, amíg az rászorul. Nincs igaza annak, aki azt mondja, hogy gerinctelen vagy, ha elfogadod a támogatást. Én is szülő vagyok, támogattuk a gyerekeinket, míg tanultak, de sosem jutnék arra a gondolatra, hogy ezzel megvettem a lelküket.
2021. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell szeretni a szülőt.De tisztelni kell!
2021. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy kell tisztelni, mért kéne?! Azt kell tisztelni, aki tiszteletre méltó!
2021. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
12: egyetértek, de ha a gyerek soha nem akarna veletek találkozni? Évente 1x látogatna meg? Akkor sem bánnád meg, hogy támogattad anyagilag?
2021. okt. 15. 19:30
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

12

Hat lehet hogy te a szentseges jezus krisztus vagy, de jo nagy hül*e is, hogyha a gyereked xarna a fejedre, evente egyszer beszelne veled, megis penzelned.

Ennek a forditottja a gyerek, aki idejon panaszkodni a xar szuleire, de megszakitani kapcsolatot nem mer, mert “megis csak a szülei”.

2021. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
16: azért még mielőtt csak én lennék az antikrisztus a történetben, azt se felejtsd el, hogy elég nyomós okom van a távolságtartásra.
2021. okt. 15. 20:10
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is hasonló volt, meg is szakítottam vele a kapcsolatot. Mondjuk, őt sem zavarta, hogy megszabadult tőlem, mert sosem keresett.
2021. okt. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
12 vagyok. Szerintem ha egy szülő normálisan nevelte a gyerekét, az a gyerek tartani fogja a kapcsolatot a szülőjével. Az enyémek tartják. De ha nem tartanák, azt hiszem, akkor sem bánnám, hogy támogattuk őket.
2021. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%
Minden szülő támogatja a gyerekét azért mert a gyereke. Csak a szarházi szülő az aki számonkéri a gyerekét mert nem kapott a támogatásért cserébe semmit.
2021. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!