Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy kaptam egy 1-est?

Figyelt kérdés
Ez az első egyesem ebben az évben, (középiskola) és nagyon félek hogy mit reagálna...Mikor általánosba jártam és egyest kaptam akkor is kiakadt és sokszor leüvöltötte a fejemet.... mit tegyek? :(

2021. okt. 22. 13:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%
Én sem mertem kiskoromban elmondani ha rossz jegyet kaptam. Viszont akkor sokkal idegesebb volt anya, ha később derült ki. Szóval kerek-perec mondd meg neki, úgy a legtisztább.
2021. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%
Én azon gondolkoznék el, miért fél a gyerek az anyjától...
2021. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
E-naplóban nem látja?
2021. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
98%
Segíthet ha van úgy mondod el hogy már van valami terved a javításra. Sok tanárnál lehet jelentkezni felelni, szorgalmi feladatokkal piros pontot vagy ötöst gyűjteni vagy valami javítási lehetőséggel élni, te tudod nálatok mi a rendszer. Sokkal jobban hangzik az hogy “Anya, kaptam egy egyest matekból de megkérdeztem a tanárt hogy tudok javítani, azt mondta hogy így” mint az hogy “anya, kaptam egy egyest. Ez van, hülye vagyok a matekhoz, most bukásra állok”.
2021. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
64%

Ha veszekszik, kibírod. Mi történik, megöl? Akkor?

És mélységesen szégyellje magát, ha a gyereke retteg tőle! Alkalmatlan szülőnek. Te ne ilyen legyél!

2021. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
67%
Anya, nem sikerült a dolgozat/felkelés, kaptam egy egyest. Holnap leülök és megtanulom az anyagot rendesen, megtennék hogy kikérdezel belőle?
2021. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
31%
15 nincs igazad, ha nem szigorú a szülő, akkor miből fogja megtanulni a gyerek hogy mi jó és mi nem? Szerintem tökre természetes hogy egy rossz jegyet félve mond el otthon vlaaki, főleg ha még fiatalabb valaki.
2021. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%
Engem nem is magáért a jegyért szidtak le a szüleim, hanem ha titkolóztam és nem mondtam meg az igazat. Az meg teljesen jogos.
2021. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
63%
Olyan tudja, 17-es kislány, hogy nem hülye! Hogy képes agyilag felfogni, hogy az ötös jó jegy, az egyes meg rossz, és ehhez nem kell az, hogy a szülő leordítsa a fejét! És súgok még valamit, kislány: A legteljesebb mértékben totálisan mindegy, hogy hogy néz ki a kovalens kötés (konkrétan azt se tudom, mi az, pedig 3 diplomám van), milyen folyó folyik Zambiában és hányban született Tompa Mihály. Ezek totálisan lényegtelen dolgok. A lényeges az az, hogy az ember biztonságban, nyugalomban és jókedvben érezze magát otthon, tudhassa, hogy a szülő mindenképp elfogadja, és ennek nem feltétele a metafora meghatározása. A fontos az, hogy a család minőségi időt töltsön együtt, főzzenek-süssenek, takarítsanak, kiránduljanak, beszélgessenek. A továbbtanulási tantárgyakat meg majd megtanulja a gyerek, mikor szükségessé válik, és ha ne adj' isten, az első évben nem sikerül, akkor majd megtanulja a második évre. Senkinek nem befolyásolja a sorsát semmilyen mértékben egy első gimnáziumi felelet vagy füzetotthonhagyás. Az otthoni légkör viszont életreszólóan!
2021. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
98%
Én is azt tudom mondani hogy minél hamarabb mondd el neki. Régen mindig azt csináltam hogy nem szóltam róla, ezzel el is voltam még kb 1-2 hétig, max 1 hónapig, de utána annál dühösebb volt anyám. Plusz előbb utóbb mindenképp megtudja, szerintem jobb ha te mondod el főleg, ha 3-4-es tanuló vagy, szerintem így belefér.
2021. okt. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!