Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Megoldás?

Mit csináljak? Megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,18 éves ​vagyok, fiú.

1 évem van vissza az érettségiig,ezen kívül, van egy karosszérialakatos szakmám.


Jópár éve olyan nálunk a hangulat, hogy van,hogy 1-2 napig nincs veszekedés, van mikor akár 1 hétig. Anyám elég kevés értelemmel rendelkezik,és a családjával foglalkozik a nap nagy részében (na,nem a miénkkel,hanem a születési családjával) akik.. hát finoman fogalmazva køcsogok. És nem mondok többet..


Állandóan idegeskedik rajtuk, utána meg mi szívjuk meg.. De pl. Előfordul az is, hogy azért ordít,mert merek szólni, hogy legyen szíves kimenni cigizni,mert megfulladok.


Apám nekem panaszkodik, hogy dögölne már meg, meg ilyenek,meghogy anyám milyen idióta.


Anyám meg apámat köpködi ki..


Én erre nem vagyok kíváncsi,de tényleg..


Arról nem beszélve,hogy elég alacsony szinten élünk. (Akarok venni valamit már a 2000Ft drágának számít) szóval,a körülményeket nem kell leírom szerintem.


És NEM! Nem ez a fő probléma, hogy szegények vagyunk,hanem ez a felfogás,a sok hülyeség,...


Annyira elegem van ebből..


Összes osztálytársam kocsival jár, én meg busszal.


És NEM! Nem tették alájuk, hanem dolgoztak. De nekem ezt sem szabad, mert mondtam anyámnak, hogy elmegyek diák melóra hétvégén a Tescóba és akkor megcsinálom a jogsit.. Mi volt a válasz? Te? Há' ne menjél a Tescóba!


Annyira elegem van,hogy azon gondolkozok otthagyom az iskolát és elmegyek dolgozni valamilyen nagyobb városba,ahol kapok szállást.


Egyetemre meg nem fognak felvenni,mert nem tudok emeltezni semmiből,mivel szakma utáni 2 éves képzésen vagyok és kéne magán tanár de arra ugye nincs pénzünk.


Mi ilyen helyzetben a "jó" megoldás?


Privátban leírok bármit,ha kell!


Köszi,ha segítesz..



2021. okt. 22. 15:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%
Hat en meg pont, hogy nem hagynam ott a kerdezo helyeben. Ha 18 evet kibirt igy, meg 2 ev semmiseg. Munka mellett pedig piszok nehez megoldani a tanulast, foleg ugy, hogyha esetleg a szakmajaban nem tud elhelyezkedni vagy az elejen nem annyiert, amibol kijonne az alberlet meg az elete... Ha esetleg muszakos melot talal, akkor meg eselytelen a suli mellette.
2021. okt. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
F@szom kivan már az egésszel komolyan mondom. Most is megy a balhé. B@ssza meg a nemlétező k@rva isten! Na,az én gyerekem ezt nem fogja megélni! Neki mindene meglesz! És pont ezért fogom otthagyni az iskolát és elkezdeni pénzt termelni...
2021. okt. 22. 17:08
 13/33 anonim ***** válasza:
86%
Pont ezert kene tanulni ameddig megteheted es nem dolgozni. Most kecsegteto, hogy x muszakban megkeresel 400 ezret (brutto,netto?), de majd rajossz te is, hogy ez azert nem egy akkora osszeg. Es eleted nem marad mellette, csak a munka.
2021. okt. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó szakmát választottál!

Minek mennél Tescoba, karosszériáshoz inkább. Nem értek hozzá, de van olyan munkafolyamat amit már önállóan tudsz csinálni és egy műhelyben hétvégén azt csinálnád? Voltál valahol gyakorlaton, esetleg szakoktatódon keresztül lenne aki felvenne így is.

Az érettségi most nyáron lenne ugye? Azt ne engedd el, az egyetemet igen, egyelőre. Pici kihagyással, de egy önálló, kiegyensúlyozott emberként kezdheted, az emeltet hozzá megcsinálod utólag, úgy azért könnyű a felkészülés hogy csak 1 vagy 2-re kell koncentrálni.

2021. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
12# Vegyél egy füldugót és sza.rd le. A céljaidra gondolj és tanulj füldugóban, minden egyes tanulással töltött óra közelebb visz ahhoz az emberhez aki lenni szeretnél, és aki leszel!
2021. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

#13 nettó.


#14 jövő nyáron lesz csak :/

2021. okt. 22. 17:32
 17/33 A kérdező kommentje:

Szerintetek elmondjam osztályfőnöknek,hogy ez a helyzet?


Félek egy kicsit anyámtól,elég agresszív. Nemtudom hogyan reagál,ha az osztályfőnök vissza mondja neki.


Akkor az lenne, hogy "gyönyörű vagy,ezt érdemlem"..


Vannak napok mikor nyugodt,de hamar felidegesít magát.


Áh! Komolyan egyszerűbb lenne meghaljak

2021. okt. 22. 17:35
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges beavatni ebbe a tanarokat, nem tud tenni semmit, de ahogy gondolod. Ha meg el is beszelget anyukaddal (bar nalunk amilyen erdektelen tanarok voltak, leszartak volna) nem hiszem, hogy hasznalna. Az emberek vagy nem is veszik eszre magukban a hibat vagy egyebkent se hajlandoak valtoztatni.

Amit leirtal, az meg az elviselheto kategoria par evig, nalam legalabbis, mert van ennel ezerszer rosszabb is.

2021. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen igen könnyen beszélnek azok akiknek nem ilyen az otthoni körülményei. Elképzelni sem tudják milyen rohadt nehéz még így 2 év. Sok gyárba keresnek szállással munkásokat. Én mennék. Elmondhatod a tanárnak de igen valószínűleg otthon fogsz kapni érte.
2021. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha jóarc az ofőnök akkor igen. 18+ vagy, nem fogja elmondani az anyádnak, kérd is meg rá külön. Sajnos nem te leszel az első, akinek ilyen a családi kör. Te viszont kész vagy kitörni! Magántanuló lehetnél munka mellett? Akkor pénzed is lenne és a nappali képzés előnyeit sem veszítenéd el. Osztályfőnököd nem fogja hagyni, hogy elkallódj!

Sőt, még az iskolapszichológust is felkeresném a helyedben. Segíthetne olyan technikák elsajátításában amivel kezelni tudod a családi konfliktust, anyád kirohanásait, vagy legalább könnyebben elviselnéd, esetleg az ordítást csírájában elfojtani. Lehet év végére mintacsalád lesztek :-).

2021. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!