Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Megoldás?

Mit csináljak? Megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,18 éves ​vagyok, fiú.

1 évem van vissza az érettségiig,ezen kívül, van egy karosszérialakatos szakmám.


Jópár éve olyan nálunk a hangulat, hogy van,hogy 1-2 napig nincs veszekedés, van mikor akár 1 hétig. Anyám elég kevés értelemmel rendelkezik,és a családjával foglalkozik a nap nagy részében (na,nem a miénkkel,hanem a születési családjával) akik.. hát finoman fogalmazva køcsogok. És nem mondok többet..


Állandóan idegeskedik rajtuk, utána meg mi szívjuk meg.. De pl. Előfordul az is, hogy azért ordít,mert merek szólni, hogy legyen szíves kimenni cigizni,mert megfulladok.


Apám nekem panaszkodik, hogy dögölne már meg, meg ilyenek,meghogy anyám milyen idióta.


Anyám meg apámat köpködi ki..


Én erre nem vagyok kíváncsi,de tényleg..


Arról nem beszélve,hogy elég alacsony szinten élünk. (Akarok venni valamit már a 2000Ft drágának számít) szóval,a körülményeket nem kell leírom szerintem.


És NEM! Nem ez a fő probléma, hogy szegények vagyunk,hanem ez a felfogás,a sok hülyeség,...


Annyira elegem van ebből..


Összes osztálytársam kocsival jár, én meg busszal.


És NEM! Nem tették alájuk, hanem dolgoztak. De nekem ezt sem szabad, mert mondtam anyámnak, hogy elmegyek diák melóra hétvégén a Tescóba és akkor megcsinálom a jogsit.. Mi volt a válasz? Te? Há' ne menjél a Tescóba!


Annyira elegem van,hogy azon gondolkozok otthagyom az iskolát és elmegyek dolgozni valamilyen nagyobb városba,ahol kapok szállást.


Egyetemre meg nem fognak felvenni,mert nem tudok emeltezni semmiből,mivel szakma utáni 2 éves képzésen vagyok és kéne magán tanár de arra ugye nincs pénzünk.


Mi ilyen helyzetben a "jó" megoldás?


Privátban leírok bármit,ha kell!


Köszi,ha segítesz..



2021. okt. 22. 15:09
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Szerintetek az mennyire reális,ha megcsinálom az érettségit és utána kimegyek külföldre?


Talán nem halnêk éhen a szakmámmal,nem?


És akkor lelenne a gond,szarnék rá,hogy itthon mi megy.

2021. okt. 23. 09:30
 32/33 kovpet ***** válasza:
94%

Teljesen reális.

Itthon sem halsz éhen (sőt), de külföldön (pl Ausztriában vagy Németországban, hogy ne menjünk nagyon messzire) nyilván sokkal többet keresnél mint itthon.


Mi lenne, ha elmennél egy hozzád közeli műhelybe és megkérdeznéd, hogy besegíthetsz-e. Pénzért is meg tapasztalatért is. De ahogy valaki írta, hogy ingyen is akár, csak hogy tanulj, azt nem javaslom. Ami ingyen van, azt nem becsülik meg és jogilag sincs rendben az ingyenmunka. Meg a jelen gazdasági helyzetben nem hinném, hogy szükséges lenne, szinte nincs (hozzáértő) munkaerő, tehát ha te tudsz nagyjából egyedül elfogadható minőségű munkát csinálni, akkor teljesen jó vagy, kapkodnának érted.

2021. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a szakmával még Németországban is lehet, hogy jól el tudnál helyezkedni. Érdemes lenne, látnál kis világot, és eltávolodnál a családodtól, jót tenne neked, s mivel már felnőtt vagy meg is tehetnéd. Persze izgalmas, meg kérdezz körül, hogy ki tud jó helyet német cégeknél, persze lehet magyar cég is! Pár évre kicsit kikerülnél a családból, mindjárt máshogy tekintenél az egész helyzetre utána, a lelki egészséged, érésed miatt jót tenne! Drukkolok! 48f
2021. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!