Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja a szüleimet,...

Miért zavarja a szüleimet, hogy engem érdekel a politika?19

Figyelt kérdés

Családon belül nem szokás politizálni, max a helyi vezetés, esetleg a kormánypárt szidása fordul elő nagyritkán, de ennyi, semmi konkrét, hogy akkor ki mit látna helyesnek, ki mit gondol és miért jellegű beszélgetés. Igazából én nem is erőltetem a témát, szóba se hozom, tehát semmi zavaró nincs benne szerintem. Max akkor lehet érzékelni, hogy engem érdekel a téma, ha takarítom a szobámat és egy-egy aktualitás vitát meghallgatok füles nélkül, csak akkor hallja bárki is, ha bejön a szobámba mert mondani akar valamit, vagy épp valamelyikőjük elsétál mögöttem és belelát, hogy mit olvasok és pont politikai téma.

Ennek ellenére mindig gúnyos megjegyzéseket kapok, hogy ez engem miért érdekel, már megint hülyeségekke foglalkozok, stb. Illetve előszeretettel szóvá teszik, hogy őket zavarja, hogy ez a téma engem érdekel. Slusszpoén, az ő minimális megnyilvánulásaikat értelmezve, nagyobbrészt ugyanazok a "dolgok" ellenszenvesek, tehát még csak nem is a véleménybeli éles különbség zavarja őket, hanem pusztán az, hogy a szinte semminél és nagyon felszínnél jobban érdekel, hogy ilyen téren mi történik a világban, országban.


Én meg nem értem, hogy ez miért zavarja őket, amikor kb érzékelni is alig lehet ezt az "érdeklődési körömet" illetve nem beszélek róla velük. Konkrétan mi is a probléma akkor?



2021. okt. 22. 19:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%

10-es!

Ne tapasztald meg a saját bőrödön se Gyurcsányt, se a megszálló barbárok invázióját!

2021. dec. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes eddig sose érdekelt engem a politika, de most hogy nagyobb lettem 25 éves. Én is meg meg hallgatok 1-2 vidit. Férjem szerint is hülyeség meg időpocséklás. Szerinte mindenki rabolni fog barkit választunk meg. Lehet szüleid is hasonló elven vannak.
2021. dec. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A te szüleid a tipikus olyanok közé tartozik, akik nem vitázni szeretnek, hanem fröcsögni, ès ezeket az embereket zavarja az, ha valaki tájékozottabb egy idő után mellőzik is az adott tèmàt az embernél. Szóval jó, hogy foglakozol ezzel, mert nagyon sok fröcsögő embert le tudsz építeni így.

Jó példa nekem erre amikor jönnek azzal, hogy: ,,Az összes pap egy pedofil ingyenélő”. Ilyenkor megszoktam kérdezni, hogy hány olyan esetről hallott, hogy egy pap megrontott egy kisgyereket. Legtöbbször az a válasz, hogy nagyon sokat. De amikor megkérem, hogy mondjon konkrét esetet az már nem megy neki.

Az ingyenélőségre meg legtöbbször alaptalan teóriákat szoktam visszahallani. Aztán amikor elmondom, hogy mivel foglakozom, és, hogy azért kicsit jobban tudom, hogy, mi hogy megy az egyházban onnantól kezdve ezek az emberek csöndbe maradnak.

2021. dec. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed jogos,

de az étkező asztalhoz ne vidd az eszközöd és ne ott hallgass politikát. Igyekezz a megjegyzéseiket elereszteni a füled mellett. Ne szállj velük vitába, az ilyeneket úgysem győzheted le ép érvekkel.

Hallottam egy mondatot, amit figyelmedbe ajánlok: "Ne vívj szellemi párbajt olyannal, aki teljesen fegyvertelen!"

2021. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Az étkező asztal nem tudom miért ilyen kritikus pont, ritka, hogy együtt eszik a család, ilyen évente párszor fordul elő nálunk. Olyankor nyilván nem telefonozok közbe meg ilyenek, de nem tudom az miért zavaró, hogy alapból egyedül vagyok és akkor előfordul, és valaki éppen ilyenkor sétál el mellettem. De egyébként szobán kívül füles nélkül sose hallgatok még zenét se
2021. dec. 29. 18:06
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is félnek vagy nem értenek hozzá. Nálunk fordítva van, azért cseszeget a családom, mert ők követik, én meg kevésbé. Mindig mindenért furának tartanak, ha nem úgy csinálod, mint ők, majd figyeld meg. Ilyen az emberi természet. Be kell bizonyítani, hogy te csinálod a legjobban, ezért sokan lenézik a másikat.
2021. dec. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%
"Konkrétan mi is a probléma akkor?" Szerintem, az, hogy ezt a kérdést vadidegeneknek tetted fel, mert a családoddal nem tudod megbeszélni, sem megkérdezni tőlük. Nem a politikával van itt baj, hanem a kommunikációval a családodban. Hogy miért tesznek megjegyzéseket, tőlük kérdezd.
2022. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!