Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » LMBTQ felnőttek (25 felett),...

LMBTQ felnőttek (25 felett), akik anyagilag függetlenek a családtól, beszéltek még a szüleitekkel? Milyen mértékig van velük kapcsolat?

Figyelt kérdés

Egy csomó meleg ismerőssel beszéltem, akiknek a szülei 15-20 év totális csend után elkezdtek követelődzni, hogy a nyugdíjas éveiket támogassák.


Erre a felnőtt lmbtq gyerekek nagy része elküldte őket a fenébe azzal, hogy volt rá 40+ évük rá, hogy ezt megoldják.

Különösen azok, akiket anno kiraktak otthonról, 18-19 évesen, és vagy kitagadták őket, vagy csak kínos csend volt a család részéről.


Ti hogy álltok ezzel?


Szóbaálltok a szüleitekkel?


Kell-e ilyen esetben megbocsátani a szülőknek?



2021. okt. 25. 10:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
96%

20-as, ha gondolod írd le, én szívesen elvitázok róla, amennyiben valóban észérvekről van szó.


Amúgy szerintem is pofátlanság több évnyi nemtörődömség után csak anyagi okokból megkeresni bárkit. Meleg vagyok, még nem tudják rólam. Ha megmondom is netán kidobnak, vagy megszüntetik velem a kapcsolatot, akkor részemről utánna már ne várjanak semmilyen támogatást. Nyilvánvalóan attól függően, hogy mennyire rossz a reakciójuk egy későbbi bocsánatkérést, vagy érdeklődést elfogadnék és megpróbálnék újra kapcsolatot teremteni velük. Viszont, ha csak az anyagi vonzata miatt akarná velem újra felvenni a kapcsolatot, akkor azzal a nálam a későbbi kibékülés esélyeit is eldobná.

2021. okt. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
10%

Jó, akkor jöjjön pár ész érv:)


1. A meleg emberekkel alapvetően nincs baj, azok otthon elvannak, a párjukkal nézik este a TV-t, rendben van. Viszont amikor megyek a buszmegálló felé, és már látok 2 férfi/nő egymást vadul smárolja, ott azért baj van, hetero embereknél is.


2. Amit mostanában szoktam hallani, hogy a kinézetükre beszólnak, és hogy nem attól lesz valaki férfias, hogy fekete ruhákat hord, meg beleolvad a környezetbe. De nem is attól lesz férfias, hogy a 22-es karjaival női ruhákba öltözik. Ha Dwayne Johnson holnaptól meleg lenne, és női ruhákat hordana, el lehetne nézni neki, hogy ilyet hord, mert senki nem meri megkérdőjelezni, viszont aki csontvékony ektomorf testre felvesz ilyeneket, az fogadja el a kritikát.


3. A melegség manapság ilyen népszerűség. Tipikusan azokból lesznek a meleg srácok fiatalok körében, akik soha nem voltak a társaság középpontja, vagy épp a csajok kedvence, de hirtelen benyögi, hogy ,, jaj meleg vagyok,, és rögtön mindenki vele foglalkozik.


Ezekre várok értelmes cáfolásokat:)

2021. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
5%

A szülőtartásra nem válik érdemtelenné a szülő jogilag azért, mert megszakadt a már nagykorú, és tartására, nevelésére nem kényszerülő gyermekével a kapcsolata.


Ha érettségi után, továbbtanulási szándékot negálva kitesz otthonról 18 évesen, azzal a felkiáltással, hogy tartási kötelezettsége megszűnt, akkor lehet vitatni a szülőtartás jogosságát (abban az esetben is, ha állami gondozásba adott, vagy ad absurdum nagykorúvá válásod előtt kitett otthonról), de csupán az, hogy 20 évig nem kerestük egymást (mindegy, hogy LMBTQ volta miatt vagy másért hidegültek el a kapcsolatok), nem érdemtelenítő tényező.


Lehet merengeni azon, hogy a személyes morális-erkölcsi rendszeredbe ez mennyire fér bele, de a jogi elv egyszerű: a szülő anyagi és életviteli áldozatot vállalt a gyermekei felnevelésének időszakában, s amikor kora miatt aktív (anyagi, életviteli) öngondoskodásra már képtelen, vagy korlátozottan képes, akkor a gyermek is vállalja ugyanezen terheket, nehézségeket a szülő felé, mintegy viszonozva az áldozatvállalását.


Hogy nem kérted az életet, csak ők vállaltak, vessenek magukra? Szégyen! Lassan ott tartunk, hogy a magad hibájából elrontott életedért is jogod lesz beperelni őket, mint Amerikában, ahol a bíróság valóban befogadott egy ilyen előterjesztést...

2021. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
95%

#23

Nem én kértem az észérveket, én a 12-es vagyok, de gondoltam reagálok.

1. Én személy szerint nem értem ezt a hozzáállást. Ez a létezz, de ne tudjunk róla gondolat eléggé ostobaság. Random idegenek előtt még el lehet titkolni, de családon belül, munkahelyen, barátok közt ki fog derülni a hétköznapi beszélgetésekből. Ilyenek, hogy mizu a családdal, van párod, mikor akartok gyereket, de csak simán ha rákérdeznek a hétvégétdre és azt mondod, hogy a pároddal voltál, akkor is mesélsz a párodról. Persze, lehet kettős életet élni, de ki akar egész életében hazudozni... Az meg, hogy ki mit fejez ki nyilvánosan, az szerintem rendben van az ízlésesség határán belül. Ilyenek, hogy cuppogós smárolás, tipi-tapi, szex, nyilvánosan nem fér bele. Hozzáteszem, számtalan ilyet láttam már, de csak heteroktól....


2. Nem külsőségek alapján kell megszabni, hogy ki mit tehet. Ennyi erővel elmész egy állásinterjúra, és akkor nyíltan közlik veled, hogy azért nem vesznek fel, mert nem tetszik nekik a hajad. Ugye milyen ostobaság lenne? Szerintem ahhol nincs dresscode hordjon mindenki azt, amit akar, amíg az nem lépi át a közszeméremsértés határát.


3.Nem népszerű melegnek lenni manapság (ókorban esetleg az volt a görögöknél, de az más kérdés). Nyilván többen vállalják fel, mert elfogadóbb a társadalom. De ha belegondolunk melegnek lenni akkor is hátrány, ha semmilyen hátrány (szülők kiraknak, esetleg titkolózni is kell, stb) nem lenne belőle, mert alapvetően kevesebb a meleg, csökkenti a párkeresési lehetőségeket. És el kell, hogy mondjam nem azok a fiúk melegek, akiket nem szeretnek a lányok. Egyrészt nyilván nem kezdi el valaki választás szerűen a fiúkat választani önszántából, ha a lányok jönnek be neki. Másrészt személyes példa, egy ideig szerelmes voltam egy fiú barátomba, és ő elég népszerű volt a lányok körében. És csak mostanában coming outolt, hogy meleg. Nem lett népszerűbb, mint azelőtt, hogy mindenki tudta volna, hogy ilyen.

2021. okt. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
4%
A ,, Létezz, de ne tudjunk róla,, a normális felfogás nem csak szexualitás kérdésében, hanem amúgy is. Legyél villamosvezető, mérnök, építész, felszolgáló, festőművész, legyél gyerek, felnőtt, férfi vagy nő, de a másik ember életéből NE vegyél el értékes perceket azzal, hogy a nyílt utcán smárolsz a pároddal, vagy egy egész napot azzal, hogy ugrabugrálsz bőrnaciban a Pride közepén.
2021. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
100%

#26

Azzal hogy vesznek el időt az emberek a TE életedből? Egyszerűen ne nézz oda és hagyd figyelmen kívül. Úgy mint mondjuk a legtöbb ember egy hontalant is figyelmen kívül hagy és nem azt szajkózza, hogy ott legyen hontalan ahol nem látják.

2021. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
98%

#26 Ismét a 12-es vagyok, és megint reagálnék.

Az, hogy egy vadidegen elmegy melletted az utcán azt mond már, hogy hogy a bánatba vesz el időt a te életedből? Valami megrögzött módon bámulsz mindenkit, hogy hú de marha érdekes, de a melegek nem érdekelnek, ezért időpocsékolás, ha őket is megfigyeled, vagy most ez, hogy kell elképzelni?

Ha meg ismerősökről, kollegáról van szó, az se tart fel téged, ha nem vagytok beszélő viszonyban, nem kérdezed arról, ami téged nem érdekel. Én pl tudom, hogy a kollégiumi szobatársaim (akik heterok egyébként), merre voltak a hétvégén a párjaikkal, mert elmesélik, esetleg rákérdezek, hogy mizu, mégsem érzem azt, hogy rám lenne erőltetve bárkinek is a szexualitása, csak mert elmeséli, hogy pl moziban volt a párjával. Aki meg nem érdekel, azzal még alapból nem beszélgetek, vagy kerülöm a témát, amiből kiderül, az amire nem vagyok kíváncsi.

És azt sem értem, hogy egy rendezvény, ami téged nem érdekel, hogy vesz el időt az életedből. Egyszer van egy évben, előre tudni lehet, hogy mikor, simán el lehet kerülni. Például mit tudom én, engem nem érdekel a békemenet, nem megyek el, tehát nem vesz el időt az életemből. Vagy például a szomszédom (kis településen lakok) utálja az éves hagyományőrző lovas felvonulást, mert fél a lovaktól, meg különben is zavarja az utána maradt kaka, tehát nem megy el megnézni a felvonulást, és utána nem megy el a kaka összeszedést intézők előtt megnézni az úton maradt lócitromokat, hogy ezen felidegesítse magát.

Egyébként én is voltam már Prideon, egyrészt nem bőrnaciban ugrálókból áll, annyira nem megbotránkoztató, van egy-két fura egyén, ami egyébként bárhol előfordul ugyanilyen arányban, jól ki lehet őket ragadni, ha valaki lejáratást szeretne csinálni. Nekem személy szerint annyira mégsem jött be a tömegiszonyom miatt, tehát valószínűleg ha nem múlik el a tömegiszonyom, akkor én nem megyek el. Tégy te is így. Ha nem érdekel ne menj el idegesíteni magadat.

2021. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
100%
Ennél szebben már nem lehet hova cifrázni amit az előttem szóló 28-as leírt. :')
2021. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
94%

En mar 19 eves korom ota kulfoldon vagyok. A csaladom nem dobott ki (nem is mondtam el nekik hogy meleg vagyok). Azert hagytam ott oket mert mar gyermekkoromban se voltak kepesek megadni az alapveto szuksegleteket es 16 eves korom ota csak a fedot tudtak biztositani a fejem fole minden masert megdolgoztam.

Az ilyen szuloknek nem szabadna gyereket vallalni es a sok szenvedesert nem fogok nekik soha megbocsatani.

2021. okt. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
100%

"Ez van, gondoskodtak rólad, amikor te nem tudtál magadról, és neked is gondoskodnod kell róluk, amikor ők nem tudnak magukról"


Ok vallaltak gyereket nem a gyerek oket. Szoval kotelesek normalis modon ellatni a gyermekuket. Es majd ha felno a gyerek akkor eldonti hogy akar e segiteni vagy sem.

Ha rendes korulmenyek kozott nott fel akkor biztos meghalalja.

2021. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!