Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » LMBTQ felnőttek (25 felett),...

LMBTQ felnőttek (25 felett), akik anyagilag függetlenek a családtól, beszéltek még a szüleitekkel? Milyen mértékig van velük kapcsolat?

Figyelt kérdés

Egy csomó meleg ismerőssel beszéltem, akiknek a szülei 15-20 év totális csend után elkezdtek követelődzni, hogy a nyugdíjas éveiket támogassák.


Erre a felnőtt lmbtq gyerekek nagy része elküldte őket a fenébe azzal, hogy volt rá 40+ évük rá, hogy ezt megoldják.

Különösen azok, akiket anno kiraktak otthonról, 18-19 évesen, és vagy kitagadták őket, vagy csak kínos csend volt a család részéről.


Ti hogy álltok ezzel?


Szóbaálltok a szüleitekkel?


Kell-e ilyen esetben megbocsátani a szülőknek?



2021. okt. 25. 10:09
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
91%

"Holnaptól akkor adjunk egy napot a gyilkosoknak, tolvajoknak, betörőknek, a Viszkisnek, a drogosoknak, az alkoholistáknak, és minden egyébnek, nem?"


Az ilyen homofob kutyak vegett haborodunk fel, akik osszehasonlitanak bunozokkel.

2021. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
100%

#39 A drogosok, alkeszok, gyilkosok, tolvajok károsak vagy másra, vagy magukra. Az önpusztítást és a károkozást miért kéne támogatni?

Egy random rendezvény egy (szélsőségeket leszámítva) ártalmatlan közösségnek szerintem belefér. És most mindegy, hogy lovasokról, egy banda rajongóiról, vagy éppen az LMBTQ-ról.

2021. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
31%
39 te éppen dolgozol, hogy nem a szabadidődben írsz?
2021. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
96%

37-es, sokkal boldogabb lennék, ha a rokonaim többsége nem lenne homofób, ha az ismerőseim egy részének az első reakciója a témára nem az lenne, hogy „bár dögölne meg mind” és, ha többen fel mernék vállalni, hogy ne kelljen az embereknek átélniük azt, ami a titkolózással jár, na és emellett így könnyebben találnék hozzám pászoló párt.

Tudom, sokan nem hiszik el, hogy mennyire homofób a társadalom. Bár ez gondolom régiónként, sőt helységenként változik, itt, ahol én élek nem valami fényes a helyzet. Az is lehet, hogy számomra sokkal szembetűnőbbek az ilyen esetek, így jobban kiemelem és megjegyzem őket, mint mások. A lényeg ugyanaz. Még senkinek sem mondtam el és már így is gyakran szégyenérzetem támad a dolog miatt, még akkor is, ha tudom, hogy erről nem én tehetek.

Az pedig, hogy a kevés kivétel tagja vagyok nem igaz. A legtöbbünk teljesen átlagos ember. Annyi a különbség, hogy az átlagos emberekről nem hallassz a médiában, csak azokról, akik hangosak, vagy kitűnnek a tömegből. Utóbbiak csak egy töredékét képezik a melegeknek. Gondolj bele, elvileg a népesség 5%-a meleg, ez Magyarországon (10 millióval számolva) 500.000 meleget jelent. Hányunk példáját nézve vontad le azt a következtetést, hogy milyen a többség? Gondolom legfeljebb 100 TV-ben, vagy interneten látott személyéből.

Ne érts félre... Nem téged akarlak ezzel minősíteni, sokkal inkább a közmédiát, ami az emberek fejébe súlykolja a hülyeséget. Mi nem az a 10 ember vagyunk, akik idiótának öltöznek egy Pride-on és nem is azok, akik hülyeségeket, vagy esetleg propagandát terjesztenek, hanem egyszerű emberek, akik bőven felülreprezentáljuk az előbb említett, sokszor káros kisebbséget.


Még azért reagálnék erre a mondatra is: „Holnaptól akkor adjunk egy napot a gyilkosoknak, tolvajoknak, betörőknek, a Viszkisnek, a drogosoknak, az alkoholistáknak, és minden egyébnek, nem?”

Ezek teljesen más esetek, mint a homoszexualitás. A melegség nem árt senkinek, nem veszélyes, ellentétben az általad felsoroltakkal.

2021. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
0%

A melegség nem árt senkinek, nem veszélyes, ellentétben az általad felsoroltakkal.


De igen, árt. Meggátolja a világ fejlődését. A szexualitás pedig nem egy tisztelendő dolog. Lil Nas X-et sem azért tisztelem, mert meleg, hanem mert írt egy k*rva jó számot. Vagy: Nem azért tisztelem Schwarzeneggert, mert hetero, hanem azért, mert rengeteg mindent elért.


A meleg emberek (legalábbis itthon) semmi mást nem tudnak elmondani magukról, csak azt, hogy melegek.

2021. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
100%

"Baromira tudom irigyelni az olyan embereket, akiknek annyi szabadidejük van, hogy a homoszexualitásról vitatkozzanak" - úgy látszik, neked is van rá időd, hisz épp ezt csinálod. Akkor kire is irigykedsz? :D


"A meleg emberek (legalábbis itthon) semmi mást nem tudnak elmondani magukról, csak azt, hogy melegek." - és te mit tudsz elmondani magadról? Nekem több meleg barátom is van, akik kiemelkedőek a szakmájukban, egyikük rendező egy színházban, másik orvos, a harmadik pedig személyi edző rengeteg elégedett ügyféllel. Utóbbi az egyik legjobb barátom, karácsonykor cipősdobozokat készítünk a hátrányos helyzetű gyerekeknek, tavasszal most árvaház kertjét tettük rendbe. Többi meleg ismerősöm nem barátom, csak ismerem őket, van köztük műtőssegéd, kozmetikus, vagy a cégnél, ahol dolgozom is van jó pár. Állítom, többet el tudnak mondani magukról, mint te, aki arctalanul fröcsög az interneten és kritizál millió embert olyan dolog miatt, amiről nem tehet, és amivel nem is árt senkinek.

2021. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
4%
Buta vagy. És libsi. Nem pedig tisztességes Fideszes.
2021. okt. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
98%

"A meleg emberek (legalábbis itthon) semmi mást nem tudnak elmondani magukról, csak azt, hogy melegek."


A heterok (legalabbis itthon) semmi mast nem tudnak elmondani magukrol csak azt hogy heterok.


En is tudok baromsagot irni latod?

2021. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
0%

48. Meséld már el, Magyarországon hány olyan ember van, aki arról lett híres, hogy minden nap elmondta, hogy hetero.. (segítek:0)


Most pedig nézzük, Magyarországon hány olyan ember van, aki arról lett híres, hogy minden nap elmondta, hogy meleg, transzexuális, biszex, stb..


Bish Barbie, Whisperton, Pál Marci, Hamza Alex(a), ez eddig csak 4, ha gondolod, mehetünk tovább.

2021. okt. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
98%
Igaz nem a #48-as vagyok, de valószínűleg tettek is valamit a hírnévért. És ez nem az, hogy milyen a szexualitásuk.
2021. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!